Stil

Mehtap Elaidi Röportajı

By  | 

Mercedes-Benz İstanbul Moda haftası 16-21 Mart 2015 haftasında düzenlendi. Bu etkinlikte ünlü moda tasarımcısı Mehtap Elaidi ile 2015/2016 Sonbahar-Kış kreasyonunu konuştuk, detaylarını Mehtap Elaidi Sahne Arkası ve Röportaj videomda bulabilirsiniz.

Mehtap Elaidi Kulis

Sektörde 15. Yılını tamamlayan ünlü moda tasarımcısı ve Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’nin 2015/2016 Sonabar-Kış kreasyonunun fikri baharat yolu temasından ortaya çıkmış ve bu fikirden 2 farklı koleksiyon oluşturulmuş. Koleksiyonlardan birinde sadece beyaz gömlekler var ve her bir tarza farklı bir baharat adı verilmiş. İkinci koleksiyonda ise Baharat Yolu zamanına geri dönüş var ve üç etekler, kaftan kollar, kadife, kalın saten, yanık turuncu, lacivert, siyah, hakinin bolca kullanıldığını gördük. Mehtap Elaidi’nin Baharat Yolu fikri bir yandan da bugün ki İstanbul ile bağlantılı olarak yorumlanmış.

Bir kadın, Mehtap Elaidi’nin kurguladığı tarzda nasıl biri?

Kendi kodlarını yaratan, entelektüel bir düşünce yapısı var. Sistemin dışında tutmuyor kendini ama sofistike bir görünüm seviyor. Kendi tarzında giyinmeyi seven bir kadın kurguluyorum diyor Mehtap Hanım.

Mektap Elaidi’den stil tüyosu

Çağ, yorumlama çağı diyor Mehtap Hanım ve trendleri kendi yorumunuzla yeniden üreterek tarz oluşturmanın önemini vurguluyor.

İstanbul Moda Haftasından Mehtap Elaidi sahne arkası ve röportajının detayları için videomu izlemeyi de unutmayın.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=39WPNhf8g1E[/youtube]

Kazak: Top Shop
Gömlek: Mango
Ruj: Mac Kinda Sexy
Oje: Revlon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *