Makyaj

Ünlülerin Farklı Güzellik Sırları

By  | 

Sürpriz bir video ile karşınızdayız. Sebi Bebi ile ünlülerin farklı güzellik sırlarını denedik. Çok eğlenerek hazırladığımız videomuzda bazı yöntemleri çok başarılı bulduk bazılarını ise beğenmedik.

Sirke’den süt tozuna, sülük’ten havyar’a kadar birçok malzeme ile ünlülerin ilginç güzellik sırları…

 1.  Julia Roberts ellerini nemlendirmek için zeytinyağı kullanıyormuş. Hatta, ellerini bir süre zeytinyağında bekletiyormuş. Bizde bardak dolusu zeytinyağı vardı ve ellerimizi batırıp çıkarttık, ardından o yağla ellerimizi ovaladık. Sonuç çok başarılı oldu. Yumuşacık eller için zeytinyağı işe yaradı.
 2.  Kate Hudson yüzünün ışıltısını korumak için buz kompresi uyguluyormuş. Buz kalıplarını buzdolabı poşetine doldurup hafifçe yüzümüze uyguladık. Soğuk, kan dolaşımını arttırdığı için çok faydalı ancak hassas cildi olanlar uzun süre tutmasın yüzünde. Bu yöntem bizden geçer notu aldı. Biraz üşütse de uyguladıktan sonra pembelik veriyor yüze ve hücreleri harekete geçiriyor.
 3.  Snooki peeling için kedi kumu kullanıyormuş. Yüz için uygulamanızı tavsiye etmiyoruz, biz kolumuzda denedik ve sonuç olumlu oldu. Kireçtaşı gibi ufalanan bir kum yapısı var ve etkili oluyor.
 4.  Dudakları büyütmek için tarçın var sırada… Öğütülmüş tarçınla dudaklarımıza masaj yaptık. Hafif yakıyor ve kurutuyor. Sonuç olarak dudaklarda belirgin bir etki görmedik. Bizim için bu yöntem sınıfı geçemedi.
 5. Jennifer Lopez açlığını bastırmak için greyfurt kokluyormuş. Bizde açken denedik bu yöntemi ama aksine daha da acıktık 🙂 Koklamayın yiyin diyoruz 🙂
 6. Catherine Zeta Jones saçlarını bira ile nemlendiriyormuş. Saçlarımızı bira ile ıslattık, kurumasını bekleyip duruladık. Sonuca inanamadık çünkü saçlarımız yumuşacık oldu, bu yöntem çok başarılı oldu.
 7. Cindy Crawford nemlendirici olarak süt kullanıyormuş. Eskiden cilt güzelliği için süt banyosu yapılıyor olması da iyi bir referans olabilir. Sütteki yağ ve laktik asit cilde iyi geldiği için bu yöntem uygulanıyor. Biz ellerimize uyguladık, biraz bekleyince ekşimsi koktuğu için uzun süre ciltte bekletilmeyeceği sonucuna ulaştık. Sürekli nemlendirici olarak kullanılmayacağı için bu yöntem bizim için sınıfta kaldı.
 8. Megan Fox zayıflamak için elma sirkesi içiyormuş. Denedik ve uzun süreli etkisini bilemiyoruz ama en azından içilip içilemeyeceğini gördük. Midemizi bulandırdı, boğazımızı yaktı ve tam olarak güvenli bulmadığımız için önermiyoruz bu yöntemi.
 9. Cameron Diaz cildi için kozmetik mağazalarında satılan peelingler yerine süt tozu kullanıyormuş.  Kuru ve ıslak olarak denedik. Cildi ıslatıp süt tozu ile peeling yapınca yumuşak bir his bırakıyor, ve biz sonucu beğendik.
 10. Angelina Jolie cildinde hücre yenilenmesini sağlamak için havyar kullanıyormuş Çok pahalı olduğu için biz denemeyelim dedik ama aniden Sebi bir kap havyar ile çıktı. Elimi korka korka daldırdım ama çıkan havyar değil, zeytin ezmesiydi 🙂 Hadi bunu deneyelim derken sürpriz bir sonuç aldık. Zeytin ezmesinin cildi yumuşatıp, cilt tonunu aydınlattığını görmüş olduk. Kesinlikle öneririz
 11. Gywneth Paltrow saçlarının elektriklenmesini önlemek için kabak lifinden yapılan banyo lifi ile saçlarını tarıyormuş. Bizde denedik ama saçları daha fazla elektriklendirdiğini gördük. Bu yöntem işe yaramadı.
 12.  Jennifer Love Hewitt cildindeki akne ve kızarıklıklar için diş macunu kullanıyormuş. Diş macunun sivilceyi çabuk kuruttuğu söylenir, bizde cildimizin bir bölümünde uygulayıp etkisini görmek istedik. Sürdüğümüz bölgede ufak kızarıklıklar oluştu ve yanma hissi yarattı. Bu yöntemi uygulamanızı önermiyoruz.
 13. Son 2 yöntemimiz var ve bunları evde denemeyin 🙂

Çok çok eğlenerek hazırladığımız videolarımızı izlemeyi unutmayın. Umarım keyifle izlersiniz. 2 bölüm olarak çektiğimiz videomuzun diğer bölümü için Sebi Bebi’nin kanalına gitmeyi unutmayın.

Ruj: Mac Velvet Teddy
Kazak: Mango
Oje: Flormar Silk Satin Mini Dress

Leave a Reply

Your email address will not be published.