Makyaj

15 TL Maske 1500 TL Maske’ye Karşı

By  | 

Yüzümün bir tarafına yüksek diğer tarafına uygun fiyatlı, içerikleri farklı, vaadleri birbirinin aynı ve aralarındaki en büyük fark ise fiyatları olan iki ayrı markaya ait iki maske uyguladım ve deneyimlerimi paylaştım.

Bir tarafta bir İngiliz markası olan Creightons’un cildi arındırma, yenileme, gözenekleri açma ve rahatlatmaya yarayan kil ve aktif karbon  özlü maskesi diğer tarafta ise bir çok ürününü severek kullandığım ama daha önce bu maskesini deneyimlemediğim Esteé Lauder’in, içinde black diamond truffle yani kara elmas trüf mantarından inci özlerine ve yine bambu ağaçlarından elde edilmiş aktif karbon bulunan maskesini özel ritüelini gerçekleştirmeyi ihmal etmeden uyguladım.

Creightons Detoxifying Clay Mask

Önce Creightons’un Gratislerde bulabileceğiniz bu maskesini deniyorum. İçinde mikro parçacıklar var gibi sürerken hafif bir peeling etkisi hissediliyor. Erkek parfümü yada traş sonrası losyon benzeri bir kokusu var. Rengi de karbon maskelerin alışılmış renginden biraz daha açık gri tonlu. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyip yıkamak gerekiyor.

Estée Lauder Re-Nutriv Ultimate Diamond Mask Noir

Başta da dediğim gibi her iki maske de aynı faydayı sağlıyor: cildi temizlemek, yağdan arındırmak ve yenilemek. Estée Lauder’in yüksek fiyatının en önemli nedeni içerisindeki kara elmas mantarının yarım kilosunun  900 USD kadar oluşu. Bunun yanı sıra da kaşmir-ipek dokulu özel fırçası da bu maskenin en önemli aparatı. Bu fırçayı maskeyi sürmek için değil maskeyi uygulamadan evvel cildinize dairesel ve aşağıdan yukarı doğru hareketlerle kan dolaşımını hızlandırmak için kullanmak gerekiyor. Ben de kutunun içinden kitapçıkta da detaylı olarak gösterildiği üzere fırçayı masaj yapar gibi yüzüme uyguladım. O kadar yumuşak ve rahatlatıcı etkisi olan bir fırça ki bu işlem süresince inanılmaz uykum geldi 🙂 sonra da altın kaşığıyla yeterli miktarda aldığım ürünü yüzüme uyguladım. Parmak uçlarımda dairesel ve çok yumuşak hareketlerle maskeyi yüzümün yarısını tamamen kaplayacak şekilde yaydım. Bu maskenin yüzümde kalması gereken süre ise 5 dakika. Kokusu çok güzel, sürümü çok kolay ve cilde verdiği soğukluk çok ferahlatıcı. Yüze çok kalın bir tabaka halinde sürmeye de gerek olmadığını da belirtmiş olayım.

Uygun fiyatlı ürünü sürdüğüm taraf gerilip karıncalanmaya başlarken, diğer taraf soğukluk etkisiyle adeta yüzüme soğuk su çarpmışçasına bir etki altında.

Her iki taraf için de gereken süre dolduktan sonra yüzümü yıkadığımda ilk hissiyatımın dışında yüksek fiyatlı uyguladığım tarafta gözle görülür biçimde cildimde bir aydınlanma oldu. Daha beyaz tenli olmayı sevenler bu maskeyi gerçekten çok severler. Diğer taraf  yağlı ciltlerin daha çok seveceği bir kurulukta ve matlıkta. Bu maskeyi uyguladıktan sonra mutlaka yatıştırıcı bir tonik geçmek gerekecek. Diğer taraf ise nemli.

Uzun vadede etkilerini görmek için de sabırsızlanıyorum. İlk denemede cilt tonumdaki aydınlanmayı siz de fark ettiyseniz aşağıda yorumlara yazabilirsiniz!

T-shirt: Mudo

Kaktüs: Mudo Concept

Tropik Desenli Tabak: Mudo Concept

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *