Makyaj

Eyeliner Nasıl Sürülür?

By  | 

Biraz pratik gerektirse de eyeliner çekmek doğru tekniği uygularsanız oldukça basit aslında…

Bu konuda sizlerden gelen soruları da cevaplamak için sevgili arkadaşım makyaj artisti Rıfat Yüzüak ile sizlere Eyeliner nasıl sürülür? videosunu hazırladık.

Kalıcığı daha iyi olduğu için biz jel eyeliner tercih ettik, ama tabi ki likit ve keçe uçlu eyeliner de kullanabilirsiniz.

Jel eyeliner’ı ince uçlu fırça ile sürebilirsiniz. Başlarken en önemli nokta, çizgiyi tek seferde çekmemek ve adım adım noktalarla şeklini belirleyip içini doldurarak tüm çizgiyi tamamlamaktır.

Başlarken, göz kapağının kirpik dibinde en yüksek nokta olan orta kısıma fırçayı nokta şeklinde dokundurarak başladık. Buradan göz pınarına doğru noktalar yaparak ve içini doldurarak devam ettik. Ardından, göz çizgisinin diğer tarafına doğru yine noktalar yaparak jel eyeliner’ı sürdük.

Kuyruğunu çizmek için de kirpiğin bittiği noktadan yukarıya doğru nokta nokta çizgiyi oluşturup, içini doldurduk. En çok hata yapılan yer aslında kuyruk kısmı oluyor. Eyeliner’ı sürerken hata yaptığınız yerde tümünü silmeyip, kulak çubuğuna göz makyajı temizleyici damlatıp sadece düzeltmek istediğiniz yeri silip, yine aynı tekniği tekrar uygulayarak çizgiyi tamamlayabilirsiniz.

Acemiliği atmak için Rıfat, 10 gün boyunca eyeliner çekmenizi öneriyor. Sizde eyeliner sürme teknikleri videomuz sonrasındaki deneyiminizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Videoyu da izlemeyi unutmayın 🙂

Bluz: H&M
Oje: Flormar (011 Tender Salmon)
Ruj: Mac (Velvet Teddy)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *