Makyaj

Gelin Makyajı – Parti Konsepti

By  | 

Yeni bir gelin makyajı konsepti için bu kez de parti gelinini hayal ederek bir tarz yarattık. Dinamik, ön planda, eğlenceli bir gelini ünlü makyaj artisti ve sevgili arkadaşım Rıfat Yüzüak çok özel ipuçları ile anlattı, Gelin Makyajı – Parti konseptli keyifli bir video hazırladık. Umarım keyifle izlersiniz.

Bir önceki gelin makyajımız daha sade ve romantik tarzdaydı, bu kez de parti gelini için daha koyu tonlarda bir makyaj yaptık. Bu makyajın bazını oluşturmak için daha önce hazırladığımız Gelin Makyajı‘nı incelemeyi unutmayın. O videoda ten makyajını aşamaları ile görebilirsiniz.

Göz Makyajı

Gözlerde 1 ton koyu farla devam ederek, gözleri belirginleştirdik. Öncelikle alt kirpik çizgisine, ardından da göz kapağındaki gölgelere koyu tonda farı dağıttık. Bu aşamada farı tek seferde yoğun olarak almak yerine, adım adım koyulaşarak devam etmekte fayda var. Farın ardından, göz pınarındaki aydınlatıcıyı (highlight) yumuşatıp ten rengine yakın bir far kullandık çünkü, kırmızı rujla gözlerdeki highlight çok fazla belirgin olacaktır. Göz içine de ten renginde göz kalemi uyguladık. Bu aşamada çok hafif hareketle ve rengi yoğunlaştırmadan sürdük.

Takma Kirpik

Rıfat Yüzüak bu noktada takma kirpikleri ambalajından çıkarıp zedelemeden elinin üst kısmına yapıştırdı ve yapıştırıcıdan da bir damla kadar eline sürdü. Kirpikleri uygularken öncelikle ambalajından çıkan kirpiklerin kendi yapıştırıcısını temizleyip, elindeki yapıştırıcıdan geçirdi. Göz kapağının tam orta kısmından yapıştırıp, kenarları da hafifçe dokunarak kirpik diplerine yapıştırıyoruz. Takma kirpiği birkaç kez uyguladıktan sonra pratik kazandığınızda daha rahat takabilirsiniz. Takma kirpiği uygularken, az miktarda yapıştırıcı kullanmak önemli, çünkü kirpiğin kenarlarına taşan yapıştırıcı hoş bir görüntü yaratmayacaktır.

Dudaklar

Parti konseptli gelin makyajında rujumuz kırmızı olduğu için kalıcılık çok önemli… Dudakları kalemle şekillendirip, içini tamamen doldurduk ve ardından az miktarda ruju fırça ile dudaklara dağıttık. Böylece, kalem ve ruj iç içe geçecek ve kalıcılık artacaktır. Kalemden sonra dudaklarınıza çok hafif pudra uygularsanız, rujunuzun kalıcılığı daha da artacaktır.

Parti konseptli gelini makyajının tamamını tüm detayları ile videomdan izleyebilirsiniz. Eğer bu gelin makyajını düğününüzde kullanırsanız lütfen yorum bırakmayı hatta fotoğrafınızı instagram üzerinden #mevy etiketini kullanarak benimle paylaşmayı unutmayın. Bir ömür boyu mutluluklar.

Gömlek: Mango
Oje: Flormar Silk Satin
Duvak: Markasız 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.