Makyaj

Gelin Makyajı – Saray Konsepti

By  | 

Işıltılı, asil bir gelin için bu kez Saray Konsepli Gelin Makyajı yaptık. Sevgili arkadaşım ünlü makyaj artisti Rıfat Yüzüak adım adım anlatarak bu makyajı yarattı. Daha önce iki farklı gelin makyajı videosu hazırlamıştık. En sade makyajdan başlayarak, aşama aşama daha belirgin konseptleri hazırladık.

Saray konseptli gelin makyajının tamamını adım adım görmek için 1. Aşama olan doğal gelin makyajını inceleyip, ardından 2. Aşama Parti Konseptli Gelin Makyajını inceleyerek Rıfat’ın anlatımıyla makyaj tekniğini detaylarıyla görebilirsiniz. Daha sonra ise bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Uzun ve taşlı bir duvak, ihtişamlı mekan, ışıltılı aksesuarlar son yıllarda bir hayli popüler olan Saray konseptli düğünlerin vazgeçilmezi olduğu için bu konsepte uygun makyaj için asil bir görüntü elde etmeyi hedefledik ve gözleri eyeliner ile vurgulayıp, dudakları sadeleştirdik. Saray konseptli gelinde, aksesuar ve gelinlik çok fazla gösterişli olduğu için makyajda gösterişten uzak durarak gözleri ortaya çıkarmayı amaçladık.

Eyeliner

Gözleri belirginleştirmek için eyeliner kullandık. Kirpik çizgisinin en üst noktasından başlayarak yanlara doğru çizgiyi tamamladık. Kuyruğu çizmek için önce göz çizgisinin bittiği noktadan uzatıp, eyeliner çizgisi ile içe doğru doldurduk. Tüm çizgiyi tamamladıktan sonra eyeliner’ı belirginleştirmek için bir kat daha geçtik.

İpucu: Her iki gözün eyeliner kuyruk çizgisi eşit olmazsa kapatıcı yardımıyla bu çizgileri düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda eyelinerın bittiği noktalara hafif kapatıcı uygulamak, çizgiyi netleştirecektir.

Aydınlatıcı (Highlighter)

Eyeliner bittikten sonra aydınlatıcı ile de kuyruk çizgisini düzeltebilir ve netleştirebilirsiniz. Krem highlight kullandık, eyeliner çizgisinin etrafına ve de şakaklara tampon hareketlerle az miktarda aydınlatıcıyı dağıttık.

Dudaklar

Saray konseptinde asil bir gelin görünümü hedeflediğimiz için gözleri önplana çıkarıp, dudaklarları sadeleştirdik. Dudakta ten rengine yakın bir ruj seçtik.

Kaşlar

Gözlerin vurgusunu kaşlarla tamamladık. Kaşın doğal çizgisine belirginlik katmak için kaş fırçasına, kaş kaleminden aldığımız miktarda rengi uyguladık. Kaş kalemini doğrudan uygulamak, yoğun renk ve sert bir görünüme yol açabileceği için, kaş fırçasını tercih ettik.

Saray konseptli gelini makyajının tamamını tüm detayları ile videomdan izleyebilirsiniz. Eğer bu gelin makyajını düğününüzde kullanırsanız lütfen yorum bırakmayı hatta fotoğrafınızı instagram üzerinden #mevy etiketini kullanarak benimle paylaşmayı unutmayın. Bir ömür boyu mutluluklar.

Gömlek: Mango
Oje: Flormar Silk Satin
Duvak: Pronovias
Taç: Pronovias

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *