Makyaj

Düğün Makyajımı Yapıyorum

By  | 

Düğün günümün üzerinden tam 5 yıl geçtiğine inanamıyorum! Zaman gerçekten su gibi akıyor. O gün yapılan makyajı tekrar bu kez düğün makyajımı yapıyorum videomda kendim yapmayı denedim. Hem de o günden ve  hazırlık sürecimden bahsettim. Bazı ürünler birebir aynıları olmasa da muadillerini ve en yakın renk tonlarını bulmaya çalıştım. Bakalım 5 yıl sonra aynı makyaj nasıl görünecek?

Fondötenle başlayalım. O gün ve şu an hala maske gibi çok yoğun kapatıcılığı olan fondötenleri kullanmayı pek sevmediğimden orta- yüksek kapatıcılıkta bir fondöten kullanmıştım. O zaman tenim hafif bronz olduğu için de şimdi kullandığım biraz daha açık tonda.  Göz altı kapatıcısı olarak fondötenin aksine yüksek kapatıcılıktaki bir ürün kullanmıştım. Şimdi ise o ürüne en yakın Mac Pro Longwear Concealer kullandım.

Düğün hazırlıklarında en meşakkatli olan belki de makyajınıza karar vermek ve makyaj provaları. Ben de herkes gibi makyajımı yapacak olan profesyonel sanatçı ile öncesinde provalara başladım. Birlikte makyajıma karar verdik ve düğün günü gelip çattığında makyajıma başlandı. Ben smokey eye dediğimiz, koyu göz makyajından yana bir tercihte bulunmuştum. Sonra Cem gelin odasına gelip makyajımı gördüğündeki tepkisi ile beni ve daha çok makyaj artistini kısa süreli bir şoka uğratmıştı. ‘’Makyajın böyle mi olacak, bence çok koyu’’ dediğinde biz bir an donup kaldık. Ani bir kararla, bitmiş haldeki tek göz makyajımı temizleyip hemen daha mor-lila tonlarda bir göz makyajına çevirdik. İyi ki de önerisini dinlemişim aslına bakarsanız, çünkü fotoğraflara baktığımda da da gördüm ki daha taze bir göz makyajı olmuştu. O günki farım biraz daha gri tonlarda bir mor renkteydi. Şimdi ise Mac’in mavi-mor tonlardaki farını kullandım.

Evlilik hazırlıkları yapan her kadının, gelinlik seçmenin stresli ama aslında bir o kadar da keyifli ve tadını çıkarmanız gereken bir an olduğunu çok iyi bildiğine eminim. Benim gelinliğimi seçmem biraz hızlı oldu. Hızlıdan kastım ise: gelinliğimi neredeyse 1 saat içinde, öğle yemeği arasında seçtim. O dönem çok yoğun çalıştığımdan ve vakit bulamadığımdan düğünüme çok az bir zaman kalmış ve benim gelinliğim hala ortada yoktu. Ben de bir öğle arasında Nişantaşı’na gidip gelinliğimi seçtim, anneme haber verdim onlar da gördüler beğendiler ve aldım.

Düğün makyajımda kuyruklu bir eyeliner kullanmamıştım. Takma kirpik taktığım için, alt ve üst kirpik diplerimde bir çizgi halinde hafif siyahlık şeklinde likit eyeliner sürmüştüm. Likit eyeliner yerine Note markasının göz kalemini fırça yardımıyla uyguladım.

Takma kirpik konusunda da önerim: mutlaka daha önce denediğiniz ve memnun kaldığınız bir kirpik tercih edin. Çünkü kirpik gözün yapısını çok değiştiriyor. Kirpik yapıştırıcısı da yine çok önemli. Ben siyah yapıştırıcıları şeffaf olanlardan daha doğal buluyorum.

Kaşlarımı yine o günki gibi çok hafif doldurduktan ve allığımı da uyguladıktan sonra sıra rujda. Rujumu çok fazla soran olmuştu. Mac’in Kinda Sexy rujunu kullandığıma çok eminim ama fotoğraflara baktığımda ve sizden gelen yorumlarda da gördüm ki o ruj kinda sexy tonuna benzemiyor. Ben de şimdiki versiyonda Golden Rose markasının 2 rujunu kullandım.

Başta da söylediğim gibi, mümkün olduğunca benzetmeye çalışarak düğün makyajımı yeniden yaptım. Oldukça hafif ve kolay bir makyajdı. Duvağım ve tacımı hala saklıyorum. Onları da takıp tam anlamıyla o güne gitmek istedim.

Umarım düğün hazırlığında olanlara yardımcı olabilmiş ve heyecanlarını biraz olsun paylaşabilmişimdir.

Gelinlik: Pronovias

Ürünler:

Fondöten: Biota Flawless Moistturizing Foundation (01) http://mevy.co/2sb9yyD

Kapatıcı: Mac Pro Long Wear (NW20) http://mevy.co/2s4sOgH

Far: Mac Extra Dimension Eye Shadow (Grand Galaxy) http://mevy.co/2r2VdA0

Göz Kalemi: Note Smokey Eye Pencil (Black 01) http://mevy.co/2r2mrac

Takma Kirpik: House of Lashes (Pixie Luxe) http://mevy.co/2t2lBe5

Yapıştırıcı: Glue Me Lash Adhesive (Dark Black)

Ruj: Golden Rose Matte Lipstick Crayon (22) & Mac (Kinda Sexy) http://mevy.co/2sb98Iz

Allık: Mac Sheer Tone Shimmer Blush (Sunbasque)

Leave a Reply

Your email address will not be published.