Alışveriş

Denediğim Gelinlik Modeleri

By  | 

Evlenmiş, çocuğu olmuş biri olarak hala bende gelinlik mağazalarının önünden geçerken bir duraksıyorum. Gelinlik bence birçok kadının hayallerini süsleyen en güzel şey. Bana hep soruyordunuz “Merve, yine evlensen aynı gelinliği mi giyerdin ?” diye. Kesinlikle aynısını giyerdim. Denediğim Gelinlik Modelleri videomda size nasıl gelinlikler denedim ? Nerelerden, hangi modeller denedim ? Hepsini detaylıca anlattım. Umarım keyifle izlersiniz…

Öncelikle tavsiyem, her tür gelinlik modelini denemeniz. Bu bana yakışmaz, ben bunu sevmem demeden her tür modelini denemeniz. Mesela ben kendimden örnek vermek istiyorum. Balık model gelinliğin bana yakışmayacağını bildiğim halde denemiştim ama tam tahmin ettiğim gibi bana hiç olmamıştı çünkü balık model minyon kadınlara daha güzel oluyor. Ben evleneceğim dönem ne kadar zayıf olsam da bana olmamıştı. Bir diğer denediğim farklı model ise kısa gelinlikti. Eğer arkadaşlarınızla parti tarzında bir düğün yapacaksanız veya nikah olacaksa bence bu tarz bir gelinlikte güzel olabilir.

İkinci konu ise, birden fazla gelinlik giyme trendi. Ben böyle bir şey yapamadım çünkü nişanım ve düğünüm arasında çok kısa bir süre vardı, hazırlık yapmam için. Eğer sizin böyle bir zamanınız ve imkanınız varsa birden fazla gelinlik alabilirsiniz. Hem bu sayede farklı model gelinlikleri de kullanma imkanınız olur.

Bir diğer konu ise, internetten gelinlik almak. Sanırım bu konu hayatım boyunca unutamayacağım bir şey olacak. Videoda bahsettiğim gibi internetten kuaförde giymek ve evden çıkarken giymek için ablamla yurt dışından gelinlik sipariş vermiştik. Biz 1 ay bekledik ve gelen gelinlik tam anlamıyla hayaller hayatlar olmuştu. Çünkü gelen gelinlik resmen hemen yırtılacakmış gibi olan A/4 kağıdı gibiydi. Ama her şeye rağmen giymiştim. Ve bence gayet güzel olmuştu çünkü hazırlık süreci fotoğraflarımda kot pantolon ve tişört giymek istememiştim.

Ve bir diğer değinmek istediğim konu ise, insanların yönlendirmelerine pek kulak asmamanız. Çünkü bu sizin düğününüz, sizin en güzel gününüz. Ben de bir abla olarak muhtemelen kız kardeşim evleneceği zaman kendi hayalimdeki görüntüyü onda görmek isteyeceğim. Ama insanların yorumlarından etkilenip içinize sinmeyen bir gelinliği giymeyin çünkü ilerleyen zamanlarda dönüp baktığınızda keşke deyip, üzülmeyin.

Çok önemli bir diğer detay ise, makyaj ve saç. Randevularınızı ve provalarınızı mutlaka düğünden çok önce ayarlayın. Benim bu konuyla ilgili çok tatlı bir anım var. Videoda da bahsettim. Sevgili makeup artist Ali Rıza’ya düğün makyajım için Mail atmışım bunu da eski mailime bakarken gördüm. Tamamen unutmuşum böyle bir olayı. Ama bu da çok güzel bir anı oldu benim için. Size de fikir olmuştur diye umut ediyorum çünkü son ana bırakmak çok riskli olabilir.

Son olarak ise, mekan ve gelinlik uyumu. Eğer bir kır düğünü yapıyorsanız daha uçuş uçuş bir gelinlik ya da yalı tarzında daha klasik bir mekanda düğün yapıyorsanız daha ağır, taşlı bir gelinlik tercih etmeniz uyum ve konsept açısından daha güzel olacaktır.

Bir konudan daha bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda evlenen Chiara Ferragni’nin düğününü ve giydiği gelinlikleri görmüşsünüzdür. Ben giydiği Dior gelinliğe bayıldım ! Üzerinde oğlunun adı, kocasının ona yazdığı şarkı sözleri ve buna benzer anıların olduğu şekil ve yazılar vardı. Ve inanılmaz güzel, kaliteli, kabarık eteği. Diğer giydiği dantelli gelinlikte güzeldi ancak üst kısmındaki dantelleri biraz kaba buldum bence daha kibar bir dantel detayı daha güzel olabilirdi. Ama eteğinin tüllerinin ne kadar kaliteli olduğu belliydi.

Son olarak bana gelinlik provalarınızda giydiğiniz gelinlikleri mutlaka atın. Çünkü gelinlik provası bence inanılmaz keyifli bir deneyim. Gelinlik provalarınıza sadece anne, görümce, yenge ile gitmek yerine arkadaşlarınızla da gidin. 20 kişilik bir grup demiyorum ama 10 kişilik bir grupla gitmek çok keyifli olacaktır.

Umarım keyifle izlemişsinizdir. Yorumlarınızı, sorularınızı bekliyorum. İyi seyirler…

https://www.youtube.com/watch?v=GVV9wNg6XFU

Leave a Reply

Your email address will not be published.