Makyaj

Makyaj Artistlerinin Önerileriyle Makyaj!

By  | 

Hepimizin severek takip ettiği, birbirinden yetenekli ve birçok ünlü ismin de makyajını yapan ünlü Türk makyaj artistlerine bu videoyu hazırlamak üzere favorilerini sordum ve onların önerileriyle de Makyaj Artistlerinin Önerileriyle Makyaj videomu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Alev Karslı &Mac Fix+ Sprey http://mevy.co/2urkvc5

MAC makyaj artislerinden Alev Karslı daha önce de birlikte video çektiğimiz, sık sık görüşemesek bile sürekli irtibat halinde olduğum çok değerli bir isim. Bu makyajımda Alev’in önerilerinden Prep+ Prime Fix + spreyi kullandım. Kendisi hem makyaj öncesi cildi tazelemek, hem makyaj sırasında ve bitiminde sabitlemek için kullanıyormuş. Benim de çok sevdiğim ürünlerden biri. 87 TL

Alev’in diğer favorileri de şunlar:

MAC Prolong concealer

MAC prolong dudak kalemi Etcetura rengi

MAC Extended Play mascara

MAC  Soft brown far

Prep+ Prime Fix+ Baz

Fezi Altun& Max Factor Skin Luminizer Fondöten http://mevy.co/2uaV03A

Makyajımın ikinci adımı fondöten ise Adriana Lima’dan Bensu Soral’a onlarca güzel kadının makyajını yapmış yetenekli mi yetenekli sevgili Fezi Altun’un önerisi, benim de daha önce ‘’5 Uygun Fiyatlı 5 Yüksek Fiyatlı Fondöten’’ videomda da bahsettiğim Max Factor Skin Luminizer Miracle ürünü. Fevzi’nin diğer ürün önerileri de şöyle:

Max Factor elixir Ruj

Max Factor 2000 calorie Kıvrık Fırça Maskara

Max Factor Excess Shimmer Far

Max Factor Skin Luminizer Fondöten

Max Factor Creme Puff Allık

Hamiyet Akpınar& Nars Creamy Radiant Concealer http://mevy.co/2uaYN0N

Usta isimlerden benim de takip ettiğim Hamiyet Akpınar’ın önerisi Nars’ın krem göz altı kapatıcısı en açık ton Chantilly rengi. Kapatıcı videomda önermiştim ben de daha evvel çok etkili ve kapatıcılığı çok iyi bir ürün. En açık rengini kullandım ve de süngerime Fix+ sıkarak dağıttım. 110 TL

Hamiyet Akpınar’ın listesine baktığımda görüyorum ki Nars ağırlıklı ürünler favorileri benim de bazı ürünlerini severek kullandığım bir marka.

Nars Pure Radiant Tinted Fondoten,

Nars Pure Radiant Creamy Kapatıcı,

Nars Bronzer Laguna,

Nars Orgasm Allık,

Nars Hot Sand Aydınlatıcı,

Nars Apoline Ruj

Rıfat Yüzüak & Mac Pro Longwear Painterly Far

http://mevy.co/2urweaG

Yetenekleri makyajla sınırlı olmayan yakın zamanda Sil Makyajını adlı bir de kitap yazan sevgili Rıfat’ın önerisi Mac painterly pro longwear aslında bir krem far ama Rıfat bunu far bazı olarak kullanıyor. Far bazlarını genelde parmaklarımla uygulasam da Rıfat bu ürünü fırçayla uygulamamı önermişti bana hatta yine hatırlattı ben de ondan öğrendiğim şekilde fırçayla uyguluyorum. 99 TL

Rıfat’ın diğer favorileri ise şöyle:

Mac Pro Longwear Paint Pot Painterly

Make Up Forever Pudra

Nars Loaded Far Paleti

Far bazını uyguladıktan sonra Alev’in en sevdiği ve hemen hemen her makyajında geçiş rengi olarak kullandığını söylediği MAC’in Soft Brown rengi göz farına geçtim. Temiz bir başka fırçayla da iyice karıştırmak için hafif hafif dokunuşlar yaptım.

Göz makyajımın devamında da Rıfat’ın önerilerinden NARS’ın Loaded Far Paletinden soğuk kahve tonunu kullandım. Muazaam bir palet, şahane renkler ve pigmentasyonu çok iyi renk geçişlerini çok güzel belirginleştirip karıştırmıyor. İkinci sürpriz renk te daha altın bronz tonlarda onu da renk geçişi elde etmek için uyguladım. Alt kirpik dibime de yine aynı renkle bir birleşme noktası yaptım.

Ali Rıza Özdemir& L’oreal Color Rich Le Khol Eyeliner

http://mevy.co/2v5lgcJ

Bir çok ünlü ismin ve ünlü markaların kampanya çekimlerinde makyaj yapan sevgili Ali Rıza Özdemir’in önerisi beyaz göz kalemiyle devam ediyorum. Gözleri belirginleştirmek için süreceğiniz beyaz göz kalemi çok işinize yarayacak bir makyaj hilesi aynı zamanda. Ali Rıza’nın diğer favori ürünleri neler merak ederseniz de aşağıda listeledim:

L’oreal XFİBER MASKARA

L’oreal COLOR RICH MATTE LIP STICK 634

L’oreal Color Rich Le Khol Göz Kalemi Beyaz

L’oreal Color Rich Matte Ruj 634

Fezi Altun& Max Factor 200 Calorie Mascara http://mevy.co/2wecQQL

Kirpiklerimi de yine Fezi Altun’un önerisi Max Factor’un 2000 Calorie maskarasıyla belirginleştirdim. Baz uygulamadan sürmeme rağmen çok güzel kirpikleri kavrıyor ve şekillendiriyor. Yumuşak yapılı olduğu için hemen donmuyor ve bu sayede rahat şekil verilebiliyor.  44 TL

Hamiyet Akpınar& Nars Laguna

Hamiyet Akpınar’ın önerilerinden benim de çok sevdiğim Nars’ın Lagunasını hafif kontür yapar gibi yine Nars’ın kabuki fırçasıyla uyguladım. Sonra da hafif hareketlerle dağıtttım.

Alev’in favorisi dudak kalemi ile devam ediyorum. Alev bazen ruj gibi üzerine parlatıcı sürerek bazen de çok güzel bir dudak çerçevesi olarak kullanıyormuş bu ürünü. Ben de Ali Rıza’nın önerdiği L’oreal Color Rich serisi Mat ruju sürmeden önce dudak kalemi olarak Mac’in Pro Longwear serisinden Etcetera rengini kullandım. http://mevy.co/2wdFDod 65 TL

Melis İlkkılıç& Becca Pressed Highlighter

Burcu Esmersoy’dan Merve Boluğur’a ünlü isimlerin makyajını yapan Melis İlkkılıç’ın önerisi, son zamanların en sevilen highlighterı BECCA C-pop rengi aydınlatıcı ile devam ediyorum. Normalde çok aydınlatıcı kullanan biri değilim makyajlarımda ama bu makyaja yakışacağını düşündüm. Fan fırça yardımıyla elmacık kemiklerime ve biraz da kaş kemiklerime uyguladım.

Melis’in de diğer favori ürünlerini tek tek yazdım:

Benefit Goof Proof Kaş Kalemi

Lancome Hypnose Drama Maskara

Becca Aydınlatıcı

Nars Dolce Vita ruj

Nars pure radiant bb cream

Mac Prep+ Prime CC Pudra

Mac Shy Girl Ruj

Makyajımı birbirinden yetenekli ve bu videoyu hazırlamam için sorularıma vakit ayıran dünya tatlısı makyaj üstadları Alev Karslı, Ali Rıza Özdemir, Hamiyet Akpınar, Melis İlkkılıç, Rıfat Yüzüak hepsine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ben alıştığım tonlardan biraz farklı bu makyajı çok beğendim. Umarım sizler de beğenmişsinizdir, yorumlarınızı bekliyorum!

Ali Rıza Özdemir https://www.instagram.com/alirizaozdemir
Alev Karslı https://www.instagram.com/alevkarsli
Fezi Altun https://www.instagram.com/fezialtun
Hamiyet Akpınar https://www.instagram.com/hamiyetakpinar
Melis İlkkılıç https://www.instagram.com/melisilkkilic
Rıfat Yüzüak https://www.instagram.com/rifatyuzuak

Videodaki makyajın tamamı:

Mac Fix+ Sprey
Max Factor Skin Luminizer Fondöten Beige 55
Nars Radiant Creamy Concealer
Mac Pro Longwear Paint Pot Painterly
Nars Narsissist Loaded Eyeshadow Palette
Mac Matte Eye Shadow Soft Brown
L’oreal Le Khol Eyeliner White
Mac Pro Longwear Lip Pencil Etcetera
L’oreal Color Rich Matte Lipstick 634
Becca Shimmering Skin Perfector C POP

Bluz: Koton
Arkaplan:
Metal Flamingo: Hoagard
Led Işık: Bonvagon
Orkide: Mudo Concept
Kırmızı Mum: Bonvagon

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *