Makyaj

Hindistan Cevizi Yağı

By  | 

Tamamen doğal yolla cildi yumuşatmak ve korumak için Hindistan Cevizi Yağı her evde bulunması gerekenler listesinde yerini sağlamlaştırdı… E vitamini yönünden zengin olan Hindistan Cevizi yağı, cilt tarafından kolayca emilebilen hafif bir yapıda olduğu için tüm vücuda rahatlıkla kullanılabilecek bir bakım yağı ve özellikle hassas ciltler için kullanılması uygun olan bir nemlendirici…

Hassas ciltlerde ürün içeriğindeki parfüm, renklendiriciler, koruyucu kimyasallar kolayca cilt tarafından tepkimeye yol açabilir ancak, soğuk sıkma Hindistan cevizi yağının içeriğinde bu maddeler bulunmadığı için doğrudan tüm cilde masaj yaparak uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, Hindistan cevizi yağını alırken, oda sıcaklığında katı formda (Soğuk Sıkma) olanlarını tercih etmeniz en doğrusu olur. Hindistan cevizi yağının içerisinde inceltici katkı yağı olmayan üretimlerden satın aldığınıza dikkat etmelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları:

Saç Maskesi

Hindistan cevizi yağında bulunan Laurik asit, saç köklerini koruyarak saçın güçlenmesini sağlar. Yüksek oranda nem sağladığı için saç uçlarındaki  kırıklara karşı koruyucu bir tabaka görevi görür. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında, saç derisini nemlendirir, kan dolaşımını arttırır.

Göz Kremi

Hassas göz çevresi için nemlendirici ve kırışıklıkların görünümünü azaltıcı etkisi vardır. Çok az miktarda yağı göz çevrenize yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Vücut Nemlendiricisi

Hoş kokusu ile Hindistan cevizi yağını her duş sonrasında yumuşayan cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kolayca emilen bu yağ, cildinizin kurumasını önleyecektir.

Dudak Kremi

Çatlamış ve kurumuş dudaklarınızı rahatlatmak için Hindistan cevizi yağı çok faydalıdır. Dudaklarınıza peeling sonrasında da uygulayarak nemlendirebilirsiniz.

Makyaj Temizleyici

Göz ve dudak makyajınızı çıkarmak için bir pamuk yardımıyla Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Makyajınızı temizlerken cildinizin de rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Hassas ciltlerde alerjiye neden olan ürünler yerine Hindistan cevizi yağı önerilmektedir.

El, Ayak, Vücut Peelingi
İçerisinde esmer şeker ya deniz tuzu karıştırığınız hindistan cevizi yağını el, ayak, vücut peelingi olarak kullanabilirsiniz.

Tırnak Eti Bakımı

Manikür öncesinde tırnak etlerinizi yumuşatmak için Hindistan Cevizi yağı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, manikür sonrasında da ellerinizi nemlendirmek için de kullanabilirsiniz. Ancak, oje sürmeden önce tırnaklarınızın yağlı olmamasına özen göstermelisiniz. Tırnaklarınızda yağ kaldığı zaman oje kalıcı olmayacaktır.

Güneş Sonrası

Güneş sonrasında kurumuş ve gerginleşmiş cildi rahatlatmanın en güzel yollarından biri de Hindistan Cevizi yağıdır. Güneşlenme öncesinde kullanırsanız bronzlaştırıcı etkisi de bulunur. Ancak, cildinizi rahatlatmak için çok hafif cilt yanığında rahatlatıcı etkisi vardır.

Daha fazlası için videomu izlemeyi unutmayın:

Bluz: 2wins
Bileklik: Nike Fuelband
Oje: CND Hot Pop Pink

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.