Saç

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

By  | 

Ciltte ve saçta çok amaçlı olarak kullanılabilen Hindistan cevizi yağı hoş kokusu ve yoğun nemlendirme özelliği ile harika bir doğal maskedir… Hindistan cevizi yağı bol miktarda antioksidan içerdiği için cildi yeniler ve saçları güçlendirir.

Marketlerden veya aktarlardan temin edebileceğiniz soğuk sıkma Hindistan Cevizi Yağı kremsi bir yapıdadır ve tek başına cilde ve saça sürülebilir. Oda sıcaklığında katı formda olacaktır ancak bir miktar avucunuza aldığınızda hızla eridiğini göreceksiniz.

Peki saçlarımıza faydaları nelerdir?

Hindistan cevizi yağında bulunan Laurik asit, saç köklerini koruyarak saçın güçlenmesini sağlar. Yüksek oranda nem sağladığı için saç uçlarındaki  kırıklara karşı koruyucu bir tabaka görevi görür. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında, saç derisini nemlendirir, kan dolaşımını arttırır.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç maskesi;

1 Çorba Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını, özellikle saç diplerinden başlayarak ve masajla saçınıza dipten uca kadar uygulayın.

Çok kuru ve yıpranmış saçlar için bekleme süresini uzatabilirsiniz, hatta gece boyu bu maske kalabilir. Hindistan cevizi yağı çok hafif ve kolay emilen bir yağ olduğu için gece boyu saçınızda kalmasında sakınca yoktur. Saçlarınızı toplayıp, saçınıza duş bonesi takıp gece boyu saçınızın bakımını sağlayabilirsiniz.

Normal saçlar için 30 dakika bekletip yıkamak yeterli olacaktır.

Hindistan Cevizi yağı ile saç maskesi yaparsanız, yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

48 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *