Bakım

Saç Bakımı Rutinim

By  | 

Bu kadar işlem görmüş saçlar nasıl olurda parlar demiştiniz 🙂 Sizlerden çok istek alan bir videoydu ben de hemen vakit kaybetmeden tatil dönüşü sizlere saç bakımı rutinim videosu hazırlamak istedim. Hem günlük hem de aylık bakımlarımı içeren birçok ürün, uygulama ve tavsiyeleri bulabileceğiniz bu videomun yararlı olmasını umuyorum 🙂

Saç Bakımı Rutinim

Saçlarım sarı saç sevdam nedeniyle çokça işlem görmüş bir saç eğer bakımla desteklemeseydim zannediyorum saçlarımı çoktan kaybetmiştim. ”Saça dışarıdan uygulanan hiçbir bakım işe yaramaz” inanışı bence tam olarak bir şehir efsanesi, olur mu hiç öyle şey? O zaman cildimize krem de mi sürmeyelim? aynı şey.

Ben saçlarımın ihtiyacına göre şampuan kullanıyorum, nasıl cildimiz bazen akneleniyorsa, yağlanıyorsa veya kuruyorsa saçlarımızında dönem dönem farklı ihtiyaçları olabiliyor. Örneğin; eğer saçlarımın o dönem normalden biraz fazla döküldüğünü hissediyorsam KERASTASE Bain Prevention Şampuanını kullanıyorum veya saçlarımın renginin matlaştığını görüyorsam JOHN FRIEDA Everlasting Blonde Clolour Preserving Şampuanı kullanıyorum. Bu şampuanları 3-5 gün kullandığımda problemimin çözüldüğünü hissedince normalde kullandığım nemlendirici şampuanıma tekrar geçiş yapıyorum.

Saç Bakımı Rutinim

Saçlarımı yıkadıktan ve kremledikten sonra mutlaka durulanmayan bir bakım ürünü kullanıyorum, genellikle yağ bazlı ürünleri tercih ediyorum bunun için son zamanlardaki favorim olan LOREAL ELSEVE Extraordinary Oil yağı tüm saçıma uyguluyorum. Tarama işlemi çok önemli, ben yukarıdan aşağa değilde aşağıdan yukarıya doğru saçlarımı açarak ilerliyorum. Bu yöntem hem saçlarınızın kırılmasını hem de koparak dökülmesini önler.

Haftada bir gün yoğun nemlendirme özelliği taşıyan Wax tipi ürünlerden kullanıyorum. WATSONS Volumizing Treatment Wax önerebileceğim bir ürün. Bu ürünü tüm saçıma uygulayıp 20 dakika saçımda bekletiyorum ve iyice duruluyorum. Bu tarz ürünleri uygularken önce saçınızdaki suyu iyice sıkmak sonra ürünü uygulamak ürünün saçınıza çok daha iyi şekilde işlemesine neden olur diğer şekilde çok ıslak saça uygularsanız ürün suyla beraber akıp gider.

Ayda bir veya iki yağ bakımı yapmaya özen gösteriyorum. Bu biraz zor ve zaman gerektiren bir işlem gibi gelebilir ama kendinizi alıştırdığınız zaman gerçekten alışkanlık haline geliyor. Daha önce hiç farklı yağlardan oluşturulmuş bir yağ bakımı satın almamıştım. Anneannemin tarifini uygulardım hep aktardan satın aldığım yağlarla. Ama HC HAIR CARE Herbal Hair Care Complex yağı çok önerilen bir ürün olduğundan merak edip denemek istedim. Bende vaadedildiği gibi inanılmaz sonuçlar yaratmadı ama saçlarımı nemlendirdi. Bir daha alır mıyım bilmiyorum ama zannediyorum kendi yaptığım yağ bakımımı galiba daha çok seviyorum 🙂

Saç Bakımı Rutinim

Tüm bunlara ek olarak saçlarımı hergün yıkamıyorum kendi yağıyla beslenmesine izin veriyorum. PH dengesini bozacak ağır bakımlar yapmıyorum, ısıyla işlemden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.

Ürünler:
LEE STAFFORD Bleach Blondes Shampoo
LOREAL ELSEVE Extraordinary oil
HC HAIR CARE Herbal Hair Care Complex
JOHN FRIEDA Everlasting Blonde Clolour Preserving Shampoo
DOWN UNDER NATURAL’S Nude Moisturizing Shampoo
WATSONS Volumizing Treatment Wax
PANTENE Night Miracle Serum
SEPHORA Express Dry Shampoo
KERASTASE Bain Prevention Shampoo
MILK SHAKE Conditioning Whipped Cream
SCHWARZKOPH Gliss Liquid Hair Repair
TONI & GUY Cleanse Shampoo For Damaged Hair
TONI & GUY Nourish Conditioner For Damaged Hair
SCHWARZKOPH Got2b Powder’ful
TONI & GUY Casual Sculpting Powder

Bluz: Top Shop
Bileklik: Nike Fuel Band
Ruj: MAC Pink Plaid
Oje: CND Vinylux (Blue Rapure #162)

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

20 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *