Makyaj

Mor Tonlarda Makyaj

By  | 

Gündüz veya gece rahatlıkla tercih edebileceğiniz mor tonlarda makyaj adımlarını sizlerle paylaşmak istedim. Gözlerde yoğun olarak lila tonlarını kullanarak yaptığım bu makyajın aşamalarına bir bakalım;

Fondöten

Givenchy Teint Couture Balm ile ten makyajıma başladım. Az miktarda noktalar halinde cildime sürdüğüm fondöteni fırça yardımıyla cildime bastırmadan nazikçe dağıttım. Fondöteni dağıtırken fırçayı bastırmadan uyguladığınızda çizgilenmeyi de önleyebilirsiniz. Yüz ve boynuma fondöteni dağıttıktan sonra sıra gözaltlarında…

Kapatıcı

Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer’ı gözaltıma V şeklinde sürüp, kapatıcı fırçası ile dağıttım. Öncelikle gözaltıma kapatıcıyı dağıtıp, fırçada kalan ürünü göz kapağıma da uyguladım.

Far Bazı

Mor tonlarda makyajın baskın noktası gözler olduğu için göz makyajına başlamadan önce daha canlı renkler elde etmek ve kalıcılığı arttırmak için Catrica Cosmetics Prime and Fine Eyeshadow Base’i parmak uçlarım yardımıyla göz kapağımın tamamına uyguladım.

Kaşlar

Severek kullandığım MAC kaş fırçası ile kaşlarımı taradıktan sonra Douglas Eyebrow Styler kaş kalemini tek tek kaş çizer gibi uygulayarak kaşlarımdaki boşlukları doldurdum.

Göz Makyajı

Bobbi Brown Long-Wear Cream Shadow  (Heather 30) farını fırçaya az miktarda alıp göz kapağımın katlanma çizgisine kadar dağıttım. Farı dağıtırken far fırçası ile tampon hareketler yapmaya özen gösterdim. Göz kapağında katlanma çizgisine karıştırma fırçası ile aynı farı uygulayarak devam ettim. MAC Pearlfusion Shadow Trio Fabolous Three Champagne Beige rengi ile kaş kemiğimi aydınlattım. Ardından, aynı paletteki Rosy Pink tonunu daha önce sürdüğüm lila farın üzerine uygulayarak aydınlık bir görünüm yarattım. Aynı paletteki en koyu ton olan Burgundy rengini de göz kapağımın dış kenarlarını gölgelendirmek için kullandım.

Catrice Velvet Matt Smokey Eyes Pencil (020 Avokhaki) ile alt kirpik çizgisini belirginleştirdim. Aynı kalemi üst kirpiklerime da uyguladım. Ardından, göz pınarlarımı aydınlatmak içi MAC Pearlfusion Shadow Trio Fabolous far paletindeki Champagne Beige tonunu fırça yardımıyla tampon hareketlerle göz pınarıma dağıttım.

Kirpikler

Maskara bazı ile başladım, bunun için Essence Lash Base Mascara’yı tercih ettim. Bazı uygulayıp 1-2 dakika kurumasını bekledikten sonra maskara uygulamasına geçtim. L’oreal Paris False Lash Superstar (01 Black) ile kirpiklerimi belirginleştirdim.

Allık

Cildime canlı bir görünüm kazandırmak için pembe ve hafif ışıltılı bir allık seçtim. Allık fırçası ile Chanel Contraste powder blush’ı elmacık kemiklerime dağıttım. Allık sürerken üründen çok az alarak cilde uygulamak en doğrusu olacaktır. Böylece, renk tonunu daha kolay dengeleyebilirsiniz.

Ruj

Mor tonlarında makyaj için iki farklı ruj seçtim. İlk olarak MAC’in Faux rengini uyguladım. Gündüz makyajında tercih edebileceğiniz bir alternatif olarak eklemek istedim. Bir de gece makyajı alternatifi olarak daha koyu tonda yine MAC’in Cyber rengini seçtim. Böylece her iki alternatifle makyajımı tamamladım.

Mor tonlarda makyaj adımlarının tüm detayları ve uygulamaları için videomu izlemeyi unutmayın. Umarım keyifle izlersiniz, yorumlarınızı bekliyorum.

Sweatshirt: H&M
Saç Bandı: H&M
Ruj: MAC Faux

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *