Bakım

Evde Soyulan Siyah Nokta Maskesi Yapımı

By  | 

Özellikle Kore menşeili cilt bakım ürünlerinde rastladığımız siyah noktalar için faydalı soyulan siyah karbon maskenin ev yapımı ve kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle tarifini verdim ve uygulamalı olarak gösterdim. Uzak doğudan gelen bileşenleri belirsiz kimyasal soyulabilen maskelerle karşılaştırdığınızda tamamen doğal ve güvenilir bir maske olduğunun altını çizeyim. Kadın, erkek, genç herkesin deneyebileceği bir maske. Soyulan Siyah Nokta Maskesi Videomu izler ve maskeyi Denerseniz yorumlarınızı mutlaka bekliyorum!

İhtiyacınız olan malzemeler her an elimizin altında, görmeye alışkın olmadığımız malzemeler olsa da tedarik etmesi ciddi anlamda kolay. Bir aktif karbon, ikinci malzeme ise toz jelatin. Aktif karbon kozmetik, tıp hatta son zamanlarda gıda sektöründe kullanılıyor. Aktif karbonlu limonatalar, dondurmalar, detoks içecekleriyle sık sık karşılaşacağız. Ben internetten sipariş ettim ama bazı aktarlarda da bulabilrisiniz. Toz jelatin de yine aynı şekilde tüm aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

3 yemek kaşığı suyu yarım çay bardağı kaynamış suya ilave edip iyice karıştırıyoruz. Hafif jölemsi katı bir hal aldığında biraz soğutup içine 2 tatlı kaşığı aktif karbon ilave ediyorsunuz. Hepsini birbibrine güzelce karıştırıp, siyah macunumsu bir kıvam aldığında, sıcaklığını elinizin üzerinde test edip T bölgenize sürebilirsiniz. Elinizle ya da kullanmadığınız bir fırçayla da olabilir ama en iyisi elinizle uygulamak. Bu öaskeyi tüm yüzüne uygulayanlar da var ama bence son derece sakıncalı. Yazlnıca siyah noktaların yoğun olduğu T bölgesi etrafına sürmenizde fayda var.

15 dakika kadar bekleyip kuruduktan sonra maskenizi soyarak çıkarmaya başlayabilirsiniz. Cildi kurutacak gibi görünse de ilk soyduğunuzda yumuşatıyor ve nemlenmesine yardımcı oluyor. Ama yine de tonik ve sonrasında nemlendiricinizle destekleyebilirsiniz dilerseniz.

Tüm maskeleri oldupu gibi bu maskeyi de cildinizin küçük bir bölgesinde önceden test etmeyi ve cildinizin vereceği reaksiyona göre kullanmayı aklınızdan çıkarmayın.

T-shirt: Mudo
Yıldız: Bonvagon

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *