Makyaj

Kullanmaya Kıyamayacağınız Ürünler

By  | 

Bazı kozmetik mağazalarında görüp ilk görüşte aşık olduğumuz o kabartmalı, simli, çiçekli, altın yaldızlı makyaj malzemelerine birçoğumuz bırakın kullanmayı, kapağını açmaya bile kıyamıyoruz. Ama bugün bu tabularımı yıkıp kullanmaya kıyamayacağınız ürünleri malzemelerimi deneyeceğim. Umarım keyifle izlersiniz.

Guerlain Sahara Jewel https://mevy.co/2wC4IdN

Hem dışıyla hemde içiyle bu videodaki tartışmasız en beğendiğim ürün. Fırçayla uyguladığım zaman üzerindeki altın yansımalar gitmiş olsa da, ortasındaki allığa bayıldım. Ve yan taraftaki renklerle doğal bir kontür yapılabilir. Kokusundan da bahsetmek istiyorum. Bildiğimiz o Guerlain’in parfüm kokusu kapağı açar açmaz geliyor. Kesinlikle çok beğendim.

Mac Happy Go Dazzlinlgy MAC Opalescent Highlighter https://mevy.co/2NcHftO

 Mac’in özel koleksiyonlarından olan bu kartanesi şeklinde olan highlighter bu seride benim beğenmediğim ürünlerden oldu.

Diorskin Nude Air Luminizer Shimmering Glow Powder / Holo Pink https://mevy.co/2LUej52

Şaheser ürün diyebileceğim bir diğer ürün tartışmasız Dior’un bu allığı. Kendi fırçası da var ve fırçasını çok beğendim. Sürdüğüm anda holografik yansımalarına aşık oldum. Ama günlük hayatımda pek kullanmayı tercih edeceğim bir ürün değil. Ayrıca bu ürünü göz makyajına da çok yakıştırdığımı söylemek isterim.

 

Clarins Limited Edition Compact Bronzing Powder https://mevy.co/2oxR8US,

 Bu flamingolu, üç renkli bronzera resmen aşık oldum. Flamingo deseni gidecek diye kullanmaya kıyamasam da, kesinlikle fiyat performans açısından fiyatını sonuna kadar hak eden bir ürün. Çünkü hem allık, hem bronzer hemde far olarak çok rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sephora Face Shimmering Powder Natural Glow https://mevy.co/2wCaNra

 Mağazada görüp büyük bir aşkla aldığım bu güzelim şampanya rengi highlighter beni çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Görünüşü tıpkı bir arı peteği gibi. Birçok fırçayla uygulamayı denesem de istediğim performansı bana sağlamadı. Ellerimle uyguladığımda ancak rengi görebildim.

Amway Artistry Signature Color Limited Edition Triple Color Light Up Lip Glosss https://mevy.co/2oy3j4a

Üç rengi olan bu özel seri lip glosslara bayıldım. Şeker gibi, kokusuz ve asla dudakta rahatsızlık hissi vermiyor. Bir nevi lip oil gibi de diyebiliriz.

Kiko Lip Me Lots Lipstick https://mevy.co/2LUHhSu

 Şekline, rengine bayılmış olsam da, yapısından ve sürdüğümde verdiği hissiyattan hiç hoşlanmadım. Yapısı çok kalın ve dudağı rahatsız ediyor. Açıkçası ben bu ürünü pek sevmedim.

Bluz: Koton https://mevy.co/2MN6PWU

Aydınlatma: C’uk Design https://mevy.co/2CdPEsD

Mermer Görünümlü Vazo& Mor Çiçekler: Mudo Concept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *