Alışveriş

Japonya Alışverişim

By  | 

Tokyo seyahatim sonrası çok fazla alış videosu talebi gelmişti. Ben de orada yaptığım alış verişimden ve aldıklarımdan Japonya Alışverişim videomda bahsettim.

Tokyo’ya daha önce gitmemiştim ama giden arkadaşlarım şehrin pahalılığı konusunda beni uyarmışlardı. O yüzden kendimi buna hazırlamıştım.

Sonradan aldıklarıma bakınca farkettim ki kozmetikten ya da giyimden çok kırtasiye alış verişi yapmışım. Özellikle Melisa’nın çok sevdiği çeşit çeşit stickerlardan aldım. Türkiye’deki satış fiyatıyla karşılaştırınca hemen hemen aynı fiyat olduğundan farklı çeşitlerini de görmüşken aldım. Hello Kitty figürlü olanını almadan olmazdı 🙂

Ben oradayken önümüz Cadılar Bayramı olduğu için ve Melisa da anlamını bilmese de Cadılar Bayramı süslerini ilginç bulduğu için balkabaklı süsler, bayraklar aldım.

Bozuk paralar oldukça değerli olduğundan kaybetmemek için hem orada hem de döndüğümde burada da kullanmak için bozuk para cüzdanları aldım 2 tane. Maneki-neko figürünü çok sevdiğim için de hem biblolarını hem de cüzdanını aldım.

Uzak Doğu’nun en popüler bitkilerinden matcha bitkisi de gitmişken alayım dediklerimden. Hem eve hem de sevdiklerime hediye de aldım. Bunu da demleme yöntemini öğrenip evde keyifle içmeyi planlıyorum.

Kitkat da Tokyo’ya giden herkesin dönerken yanında getirdiği orada da denediği çikolata. Oraya özgü olan matcha aromalı olanı da özellikle yeşil rengiyle ilgi çekici. Normalde tatlı kesinlikle yememem lazım ama bunu denemem şarttı. Tadı öyle inanılmaz değil alışkın olduğumuz kitkat gibi sadece haiff bir kekremsilik var matchanın vermiş olduğu.

Hindistan cevizi sevgim katlanarak devam ediyor 🙂 orada da elimden düşürmedim ve hatta ilginç, daha önce gittiğim hiç bir ülkede görmediğim doğal hindistan cevizi hapları buldum. Şekersiz, doğal içerikli boğaz pastilleri de aldım.

En merak ettiğiniz kısım eminim ki kozmetik alış verişi. Tokyo kozmetik ürün anlamında çok güçlü evet ama ülkemizde hiç olmayan ürünler orada fazla fazla var da diyemem. Evet farklı farklı ambalajlı, markalı ürünler var ama muadili ya da birebir aynısı bizde de olan ürünler. Ben de bir kaç kağıt nem maskesi aldım. Köpekli, kedili, pikachulu maskeler aldım 🙂 Denedikçe de yorumlarımı ve hatta belki fotoğraflarını da Instagramda paylaşabilirim. İlginç makyaj malzemeleri videolarım için de bazı ilginç ürünler aldım.

Uniqlo markasının da orada çok büyük 2 mağazaları vardı. Oraya da uğradım ve JW Anderson işbirliğinden 1 mont, kaşkol ve trençkot aldım.

Aldıklarım aşağı yukarı bunlardı bu seyahatimin asıl amacı da alış veriş değil bambaşka bir kültürü ve şehri tanımak olduğundan daha çok gezmeye görmeye vakit ayırdım. Tokyo vlogumda da nereleri gezdim izleyebilir, Japonya ve Tokyo’nun sizin de sevdiğiniz tavsiye ettiğiniz ya da görmek istediğiniz yerlerini yorum olarak hem videonun altına hem de buraya yazmayı ihmal etmeyin! 🙂

Gömlek: Koton
Kedi biblo: Mudo Concept
Turuncu kase: Mudo Concept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *