Alışveriş

300TL Lc Waikiki vs 300TL Zara Alışverişi

By  | 

Alışverişin her türlüsünü hem ben hem de sizler çok seviyorsunuz. Bu defa; 300 TL’lik bütçe ile önce Lc Waikiki’den ardından da Zara’dan alışveriş yaptım. Doğrusunu söylemem gerekirse, hem Lc Waikiki hem de Zara beni çok şaşırttı. Neler aldığımı görmek için 300TL LC Waikiki Vs 300TL Zara videoma bekliyorum, iyi seyirler!

İlk olarak alışverişime Lc Waikiki ile başladım. Her ikisi içinde ortak bütçe olarak 300 TL belirledim.
Lc Waikiki’den Zara’ya göre çok daha rahat bir şekilde alışveriş yapıp çok daha fazla parça alabileceğimi en başından biliyordum. İlk olarak 40 TL’ye düşmüş olan mom jeanslerden aldım. Bu kot pantolonun üzerine kombinlemek için 39,99’a düşmüş olan üzeri kırmızı, altı ve kolları pembe olan örgü kazağı seçtim. Beline son kalan 10 TL ile ince, siyah bir o kadar da şık bir kemer aldım. Bunun yanında hem beyazı hem de siyahı olan akordiyon etek üzerine uzun, salaş kazak giymiş gibi bir görünümü olan örgü elbise seçtim. Bu elbisenin önce beyazını denemiş olsam da, siyahı kesinlikle her zaman çok rahatlıkla kombileyebileceğim ve sıkça kullanacağım bir parça olacaktı. Ve son olarak, her iki kombine de uyumlu olacak şekilde 110 TL’ye kahverengi tonlarında, uzun ve salaş bir kaban aldım.

İkinci durağım, Zara oldu. Yine Lc Waikiki’de olduğu gibi 300 TL bütçem ile mağazaya girdim. Mağazaya girdiğim zaman dikkatimi çeken ilk parçalar neon kazaklar, neon bluzlar oldu, fiyatları 159 TL idi. Ancak bir kazağa bu kadar yüksek bir meblağ vermek mantıklı gelmedi. Şans eseri bedeni kalmayan fakat kalıplarının dar olması sayesinde tam olan 119 TL değerindeki mom jeans kalıbındaki kot pantolonlardan aldım. Bunun üzerine 120 TL ye bulduğum düz, basic, beyaz ve geniş kesimli olan kazağı aldım. İlk olarak aklımda mağazada çok beğenmiş olduğum 60 TL’lik renkli, uzun atkılardan almak istedim ancak mağazaya askılara göz gezdirirken şans eseri gördüğüm indirim ile 60 TL ye düşen gömlekler daha çok dikkatimi çekti çünkü bu alışverişim için ana düşüncem aldığım parçaları çok farklı ve çok şekilde kombinleyebilmemdi. Ben de bu düşüncem sonucunda 60 TL’ye iki farklı renk alternatifine sahip -beyaz ve siyah- gömleklerden beyaz olanını sepetime ekledim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *