Alışveriş

Almanya Berlin Alışverişim

By  | 

Biliyorsunuz ki, geçen günlerde Berlin’e gitmiştim. Sizlerden bir sürü mesaj aldım. “Merve, Berlin alışveriş videosu gelecek mi ?” diye. Bende bu kadar ilginize karşılık bir video çektim. Çok fazla ürün almadım. Gerçekten ihtiyacım olan ve çok merak ettiğim kozmetik ürünlerini aldım. Ürünlerin bir çoğunu uygulamalı gösterdim, sizler için denedim. Umarım keyifle izlersiniz.

ESSENCE PRIME STUDİO MATTIFYING PORE MINIMIZING PRIMER WITH BLACK CLAY

Normalden farklı olarak içerisinde siyah kil olan bir baz. Matlaştırıcı etkisi var, rengi gri ve kokusu inanılmaz güzel. Yaz kokuyor, çok ferah. Çokta ince bir yapısı var. Yüzde hemen emiliyor. Ben bunu bu kış bolca kullanırım.

ESSENCE YOU BETTER WORK GYM-PROOF PRIMER

 Bu ürünü ilk kez gördüm. Spordan önce ve günlük hayatta sürdüğümüzde cildin terlemesini engellediğini iddaa ediyor. Bunun da kokusu ve yapısı çok güzel.

L’OREAL PARIS INFAILLIBLE 24H FRESH WEAR FOUNDATION

Bu fondöteni çok fazla kullanan vardı ve herkes çok iyi, çok övgü dolu yorumlar yapıyordu. Çok ince yapılı bir fondöten olmasına rağmen tüm renk eşitsizliklerini gideriyor. Azıcık bir kat bile tüm kızarıklıklarımı kapattı. Asla çizgilere dolmuyor, alnımdaki üç çiziye dolmadı. Çok hafif hissettiren, çok iyi örtücülükte bir fondöten.

ESSENCE CAMOUFLAGE HEALTHY GLOW CONCEALER

Suya dayanıklı olduğunu söylüyor ama renginde kararsız kaldım. 10 numarası çok açıktı ama 20 numarası da koyu gelecekti. Koyu rengi açmak benim için daha zor o yüzden açık rengi aldım. Koyu renk bir göz makyajı yaptığımda da açık renk concelaer kullanmayı seviyorum. Yapısına gelecek olursak, suya dayanıklı bir yapısı olmasına rağmen göz altını çok güzel kapatıyor. Çizgilere dolmayacak, nemli ve göz altını daha sağlıklı gösterecek olan bir kapatıcı.

ESSENCE VOLUME BOOSTER LASH PRIMER SUPER VOLUME WITH SUPERFRUITS

Bir zamanlar ülkemizde olan ancak artık olmayan bir ürün. Bu acai ve mango yağlı. Ambalajı ve içeriği biraz değişmiş ama bu yeni halini daha çok beğendim. Plastik fırçalı ve yoğun beyaz renk olan bir baz. Beyaz baz sevmeyenler ya da kapatmakta zorlananlar pek sevmeyebilir.

MAYBELLINE GREAT LASH MASCARA

Ülkemizde yok sandığım bir maskara. Gratis, Rossman tarzı kozmetik marketlerde bulamamıştım. Meğersem A101’lerde satılıyormuş. Açıkçası dayanamayıp aldığımda hemen Berlin’de denedim. Ancak üst kirpikte çok başarılı bulduğumu söyleyemeyeceğim. Çünkü benim göz yapıma göre değil, üst kirpiklerimi tam anlamıyla kavrayamadı küçük geldi. Ama alt kirpikte başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

L’OREAL PARIS UNLIMITED MASCARA

Bu maskarayı gördüğümde direk almam gerektiğini düşündüm çünkü şekli çok enteresan. Fırçasını kirpiklerinizin şekline göre yamultup, kıvırabiliyorsunuz. Kirpiklerinizi çok iyi kavrıyor. Plastik bir fırça, kirpiklerinize çok iyi volüm veriyor. Kirpiklerinizi kalınlaştırıyor, takma kirpik etkisi veriyor.

NO7 GEL FINISH NAIL COLOUR

Yurt dışından almayı en sevdiğim ürünlerden biri de oje. Ülkemizde de çok fazla çeşitte oje var, evet. Ancak yurt dışında yansımalı, holografik tarz oje çeşidi daha fazla olduğu için mutlaka ojelere bir göz atarım. Bu aldığım markada da kampanya vardı ve çok güzel yansımalı ojeler aldım.

ESSIE NAIL LACQUER

Normalde bu kadar yoğun simli ojeleri doğrudan tırnağıma uygulamayı sevmiyorum. Önce altına metalik bir oje sürüp üzerine bu simli ojeyi sürdüğümde eminim çok daha güzel olacaktır.

BARRY-M LIQUID CHROME NAIL PAINT

Bu da çok güzel pembe, rose gold gibi metalik bir oje.

ESSENCE GLOW IN THE DARK TO COAT / MOON LIGHT GLOW

Bu ojeyi konsept makyaj yaptığımda kullanmak için aldım. Ülkemizde her ne kadar kutlamıyor olsakta Cadılar Bayramı makyajında kullanabilirim diye düşündüm. Bu ojenin özelliği ultra viyole ışığıyla görünüyor.

CARMEX MOUISTURISING LIP BALM

Diğer dudak nemlendiricilerinden çok daha nemlendiren harika bir dudak balmı. Yurt dışına giderseniz ya da bir tanıdığınız giderse mutlaka alın veya isteyin. Zaten çok bir ağırlığı da yok. En kötü haldeki çok kuru dudakları bile 2 günde yenileyip, iyileştiriyor.

EBELIN LOCKENSTYLER ISI GEREKTİRMEYEN SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ

Youtube’a ilk başladığımda çektiğim videolardan biri ısı gerektirmeden dalgalı saç yapma videosuydu. Yine orada saç bandına benzeyen bir saç ürünü aldım. Bunu da mutlaka deneyeceğim.

REXONA MAXIMUM PROTECTION STRESS CONTROL DEODORANT

Bu ürünü bir takipçim sayesinde keşfedip, deneme fırsatı yakaladım. Koltuk altı rolonlarından yana pek şanslı olduğum söylenemez. Ama bu ürün gerçekten terlemeyi, kokuyu çok iyi kontrol altına alıp, engelliyor.

FELCE AZZURRA TALCO CLASSİCO KOLTUK ALTI PUDRASI

Kokusu inanılmaz derecede güzel ve huzur verici. Dönüşte valizimin içerisine koymuştum ve tüm valiz mis gibi pudra kokmuş. Bakalım, bu ürünü deneyeceğim. Gerçekten işe yarayıp yaramadığını göreceğiz.

PRIMARK COOLING FOREHEAD BALM

Kasa önünde görüp aldığım ve orada hemen kullandığım stick ve mentollü bir ürün. Baş ağrında, ağrıyan bölgeye sürülebilir. Burnumuz tıkandığında burnumuzun önüne sürebiliriz. Fiyatı çok uygundu, bir tane daha almadığım için çok pişman oldum. Ama bizim ülkemizde de eczanelerde buna benzer, muadil bir ürün mutlaka vardır diye düşünüyorum.

L’OREAL STYLISTA THE BUN GEL-SPRAY

 Topuz dediğin sımsıkı olur. Bende topuz yapmayı her ne kadar sevsem ve sizlerde bana her ne kadar yakıştırıyor olsanız da, topuzumdan çıkan bebek saçlarının görüntüsü gerçekten hoşuma gitmiyor. Normal bir saç spreyi kullanmayı, saçıma sıkmayı pek sevemiyorum çünkü saçıma ne zaman bir saç spreyi uygulasam taradıkça çıtır çıtır yapıyor ve kendine gelmesi neredeyse 10 gün alıyor. Bu normal saç spreyinin askine saçı sertleştirmiyor ve çıkan saçları çok güzel bir şekilde sıkıca sabitliyor.

SCHWARZKOPT GOT2B SAÇ TEBEŞİRİ

Bu üründe bana çok ilginç geldiği için aldığım bir ürün. Aslında saç spreyleri var ancak onlar saçı çok sertleştiriyor. O yüzden saç tebeşirini uygulamanın hem daha pratik hemde saçım için daha sağlıklı olacağını ve doğal duracağını düşündüm. Tek kötü yanı saçı sünger ve boya arasına sıkıştırıp aşağıya doğru kaydırdığımızda saçı boyarken çıtır çıtır ses çıkarması. Ama ben bu ürünü ara sıra kullanırım.

Berlin’den aldığım kozmetik ürünleri bunlardı. Gerçekten gereksiz bir şey almadım. Sadece ihtiyacım olan ve çok merak ettiğim ürünleri aldım. Sizlerin bu ürünlerden kullandığınız veya kullanıp sevdiğiniz ve sevmediğiniz ürünler var mı ? Varsa bana mutlaka bunlarla ilgili yazmayı unutmayın. Umarım keyifle izlemişsinizdir. Yeni videolarda görüşmek üzere.  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *