Makyaj

Ebru Gündeş Makyajı

By  | 

Ekranlarda stili ve makyajı ile göz dolduran Ebru Gündeş Makyajı nı denemek için karşınızdayım. Birçok ünlü ve Ebru Gündeş’le de çalışan sevgili arkadaşım Rıfat Yüzüak makyajımı yaparken ipuçlarıyla ve rötüşlarıyla bana eşlik etti. Özel günlerimde Rıfat makyajımı yapmıştı ve bende onun setlerinde birçok kez bulundum. Her defasında yeni bir makyaj tekniği öğrendim Rıfat’tan.

Ebru Gündeş makyajıma başlarken, ince yapılı bir fondöten seçtim ve fırça ile az miktarlarda cildime uyguladım. Rıfat’ın tüyosu; az miktarda fondöten alıp, fırçayı bastırmadan uygulayın!

Sırada, gözaltı kapatıcısı var. İnce yapılı bir kapatıcı tercih ettik. Küçük uçlu fırça yardımıyla gözaltına aydınlık verecek kadar uyguladım.

Göz makyajıma geldi sıra. Gözlere derinlik vermek için koyu kahverengi tonlarını seçtik. Önce, ten rengimde farı göz kapaklarıma uyguladım. Bronz pudra ile gözlerime derinlik verip, yüzümü boyutlandırmaya başladım. Burada Rıfat’ın önerisi, yanaklara kontür çekmek için yanakları içe çekip, boşluğa bronz pudra uygulamak. Fırçada kalan bronz pudrayı alnımın köşelerine, burun kenarıma sürdüm.

Gözlere derinlik vermek için yine bronzer kullandık. Far karıştırma fırçamla göz kapağımın katlandığı yere hafif hareketlerle bronzer uyguladım. Ardından, alt kirpik diplerime ince uçlu fırça ile hafifçe sürdüm. Belirginleştirdiğimiz bölgeleri yavaş yavaş koyulaştırmak için koyu kahverengi far ile aynı yerlerden bir kat daha geçtim. Göz pınarına aydınlık vermek için far paletindeki en açık tonu sürerek bu aşamayı bitirdim.

Ebru Gündeş’in bu sahne makyajını yaparken büyük ölçüde kontür ve aydınlatma işlemleri uygulanıyor. Sırada, şakakları aydınlatmak için highlighter aşaması var.  Fırça yardımıyla şakaklara highlighter sürdüm. Fırçada kalanı da iki kaşımın ortasına ve dudağımın üzerine uyguladım.

Gözlerimin içine ten rengi göz kalemi sürerek devam ettim. Böylece, gözlerime aydınlık kattım. Hafif bir allık sürüp, maskarayı uyguladım.

Kaşlarımı şekillendirmek için şeffaf jel ile taradım. Kuruduktan sonra, kaş kalemi ile boşlukları doldurdum. Kaşlarımın doğallığını bozmadan, çizginin dışına taşmadan bu işlemi tamamladım.

Sıra dudaklarda… ruju belirginleştirmek için dudak kenarlarıma çerçeve yaptım ve favori rujum MAC Kinda Sexy’yi sürüp makyajımı nerdeyse tamamladım.

Son olarak, T bölgemdeki parlamayı dengelemek için Rimmel London Stay Matte şeffaf pudrasını fırça ile tampon hareketlerle uyguladım ve makyajımı sonlandırdım.

Bluz:Top Shop
Saç Bandı: H&M
Bileklik: Nike Fuel Band
Oje: Flormar (418 Chrome Purple)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *