Bakım

Cilt Bakımı Rutini

By  | 

Makyaj yapmayı çok sevdiğim için cildimi de her gün derinlemesine temizlemem gerekiyor. Benim yaptığım Cilt bakımı rutini aslında son derece basit. Birçoğunuzun uyguladığı standart 3 adımdan ibaret: Temizleme, tonikleme ve nemlendirme.

Hiç bir zaman bittikçe yeniden bulması zor olan ürünleri sevmedim. Bu yüzden cilt bakımı rutinimde de son derece ulaşılabilir ürünleri kullanmayı seviyorum.

Ben cilt bakımı rutinimde şu adımları uyguluyorum;

Cilt Bakımı Rutini

1- Cildimde makyaj varsa ilk yaptığım, ılık suyla göz makyajımı yumuşatmak. Sonrasında çift fazlı bir göz makyajı temizleyicisiyle göz makyajımı siliyorum.

2- Cildimi, ılık suyla yüz yıkama jelini köpürterek makyajdan arındırmayı çok seviyorum, çünkü sadece makyaj suyuyla silmek beni tatmin etmiyor.

3- Cildimi ılık suyla yıkadıktan sonra kalan makyaj kalıntılarını temizlemek ve gözeneklerimi sıkılaştırmak için, ya makyaj temizleme suyu ya da tonikle bir kez daha temizliyorum.

Cilt Bakımı Rutini

4- Sıra geldi nemlendirmeye… Gece ve gündüz olmak üzere sadece iki tane nemlendiricim var, göz ve dudak kremlerim de bu rutinin içerisinde, hem gece hem de gündüz her ikisini de mutlaka sürüyorum.

Cilt Bakımı Rutini

5- Haftada bir uyguladığım cilt bakımı rutinim ise; Peeling ve arındırcı maske uygulaması. Eğer yaz mevsimindeysek ekstra nem maskesine ihtiyaç duymuyorum ama kışın cildim kuruduğunda haftada bir uyguladığım cilt bakımı rutinime mutlaka nem maskesini de ekliyorum.

Zaman zaman kullandığım ürünleri memnun kalmadığım için değiştirdiğim veya yeni şeyler denemek istediğim için değiştirebiliyorum.

Son zamanlarda kullandığım ürünler:

1- NIVEA Göz Makyajı Temizleyicisi
2- GARNIER Arındırıcı Temizleme Jeli
3- GARNIER Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu
4- CLARINS Multi Active Day
5- CLARINS Multi Active Night
6- SENSAI Cellular Performance Total Lip Treatment
7- DIRTY WORKS Eye Cream
8- DIRTY WORKS Face Scrub
9- DIRTY WORKS Detox Mask

KIYAFET
Bluz: Top Shop
Oje: Essence (04 Chaising Lacy)

 

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

34 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *