Alışveriş

Cilt Bakımı Rutinim | 2016

By  | 

Kanalımı ilk açtığım zamanlarda cilt bakımı rutinimi anlattığım bir video hazırlamıştım ama artık kullandığım ürünler büyük ölçüde değiştiği için yeni bir cilt bakımı rutinim videosu hazırlamak istedim.  En temelde temizleme, tonikleme ve nemlendirme adımlarını takip ederek, cildimin ihtiyacına göre haftada 1 kez maske uyguladığım bir rutinim var. Bu adımları, kullandığım ürünlerle birlikte sizlerle de paylaşmak istedim.

Temizleme

Cilt bakımına başlarken ilk olarak cildimi günlük temizleme jeli ile arındırarak başlıyorum. Son zamanlarda cildimin ihtiyacına göre hassas ve nem kaybı yaşayan ciltlere uygun olan BIODERMA Sensibio Foaming Gel kullanıyorum. Cildimi köpürterek yıkamayı sevdiğim için de çoğunlukla yıkama jellerini kullanmayı tercih ediyorum.

Gözlerimde makyaj varsa DOUGLAS Gentle Eye Makeup Remover XL kullanarak tek adımda suya dayanıklı göz makyajımı da rahatlıkla temizleyebiliyorum.

Yüzümü yıkadıktan sonra tek kullanımlık kâğıt havlu kullanarak cildimi kuruluyorum. Bunun en büyük sebebi, yüz havlularında bakteri oluşma riski olduğu için tek kullanımlık havlu kâğıtları daha kullanışlı buluyorum.

Tonik

Cildimi temizledikten sonra gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için tonik kullanıyorum. Uzun zamandır organik içeriğe sahip olan MOSHOS GARDEN Grande Sooting Toner ürününü kullanıyorum. İki adet yuvarlak makyaj temizleme pamuğunu tonikle ıslatıp, tüm yüzüme ve boynuma hafif masaj yaparak toniği uyguluyorum.

Yüz ve boynunuzda kan dolaşımını arttırmak ve yaşlanma çizgilerinin önüne geçebilmek için aşağıdan yukarıya hareketlerle masaj yapmayı unutmayın.

Göz Çevresi

Son zamanlarda göz çevremi nemlendirmek için ORIFLAME NovAge Ecollagen Kırışıklık Karşıtı Göz Kremini kullanıyorum. Roll-on şeklinde olduğu için kullanımı rahat bir ürün ve yapısı oldukça ince… Ürünü göz çevreme uyguladıktan sonra yüzük parmağımla çok hafif tampon hareketlerle kremi göz çevreme dağıtıyorum.

Nemlendirme

Yüzümü ve boynumu nemlendirmek için bir süredir favorim kuru yağ teknolojisi ürünlerinden olan LAMER The Renewal Oil… Bir-iki damla parmak uçlarıma damlattığım kuru yağı, ellerimin ısısı ile yüzüme ve boynuma tampon hareketlerle uygulayarak kullanıyorum. Gündüz nemlendiricisi olarak bu yağı cildime uygulayıp, geceleri de yeni bir ürün olan THE BODY SHOP Drops of Youth Sleeping Mask isimli durulanmayan maskesini kullanıyorum. Bu maskenin yapısı yoğun muhallebi kıvamında ve cildin nem tabakasını çok iyi onaran bir ürün… Ben de gece kremi yerine cildimi temizledikten sonra bu maskeyi yüz ve boynuma uyguluyorum, sabah uyandığımda cildim yumuşacık oluyor. Bir de geceleri dudaklarımı nemlendirmek için BEPANTHOL Dudak Bakım Kremini tercih ediyorum. Durulanmayan maskeyi cilt bakımı rutinime yeni eklesem de dudak kremini uzun süredir kullanıyorum. Dudaklarınıza gece bakımı yapmak için Bepanthol dudak kremi son derece uygun olacaktır.

Peeling

Cildimin ihtiyacına göre belirli aralıklarla cildime peeling uyguluyorum. Bunun için de GARNIER Saf ve Temiz 3’ü 1 Arada ürününü sık sık kullanıyorum. Üç farklı kullanımı olan bir ürün olan bu temizleyiciyi ben günlük yıkama jeli olarak kullanmasam da maske ve peeling olarak kullanmayı seviyorum.

cilt bakımı maskesi

Kil Maskesi

Cildim karma olduğu için haftada bir kez yüzüme kil maskesi yapmam gerekiyor. MOSHOS GARDEN Clay Mask Amber Rose  kil maskesinden çok memnunum, uzun zamandır kil maskesi olarak favorim diyebilirim. Bir diğer maske de GLAMGLOW Youthmud Tinglexfoliate Treatment Mask… Kil maskesi ve peeling özelliği olan bu üründe çok güzel, ben dönüşümlü olarak bu iki maskeyi cilt bakımı rutinimde kullanıyorum.

Ürünler:
BIODERMA Sensibio Foaming Gel
MOSHOS GARDEN Grande Sooting Toner
ORIFLAME NovAge Ecollagen Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi
LAMER The Renewal Oil
THE BODY SHOP Drops of Youth Sleeping Mask
BEPANTHOL Dudak Bakım Kremi
GARNIER Saf ve Temiz 3’ü 1 Arada
DOUGLAS Gentle Eye Makeup Remover XL
MOSHOS GARDEN Clay Mask Amber Rose
GLAMGLOW Youthmud Tinglexfoliate Treatment Mask

Yenilenen ürünlerle ve uygulamalarla tüm detaylar için Cilt Bakım Rutinim 2016 videomu da izlemeyi unutmayın. Umarım keyifle izlersiniz.

Gömlek: GAP
Saç Bandı: H&M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *