Makyaj

Benimle Hazırlanın – Arkadaşlarla Buluşma

By  | 

Arkadaşlarımla buluşma öncesinde hazırlanırken makyaj, saç ve kıyafet kombinasyonumdan oluşan hazırlık aşamalarımı Benimle Hazırlanın videomla sizlerle paylaşmak istedim.

Makyaj

Givenchy Couture Balm ile ten makyajıma başladım. Givenchy’nin bu fondöteni ince yapılı ve kapatıcılığı oldukça az olan bir ürün ama ciltte bıraktığı hoş parlaklık nedeniyle tercih ediyorum. Ten makyajımda Bobbi Brown fondöten fırçasını kullandım.

Gözaltı kapatıcı olarak MAC Mineralize serisinin kapatıcısını kullandım. Bu ürünü uygularken, gözaltımda V şeklinde bir çizgi çizerek başladım. Sigma 3D HD kabuki fırçası yardımıyla gözaltıma kapatıcıyı dağıttım. Kalın bir fırça olması nedeniyle çok ince yerlere ulaşmasa da fondöten ve kapatıcı uygulamada olukça başarılı bir fırça olduğu için severek kullanıyorum.

Göz kapaklarıma geldi sıra… buradaki renk eşitsizliklerini gidermek için Benefit’in yeni ürünü olan Air Patrol’u göz kapağıma az miktarda uyguladım. Ardından kaşımdaki boşlukları doldurmak için Bobbi Brown’un Ash rengindeki kaş kalemini kullandım. Öncesinde ise kaşlarımı kaş fırçası ile yukarı doğru taradım. Kaşlarımın altında boşlukları doldurmak için kalemi yan tutarak, bastırmadan, tek tek kaş çizer gibi kaş kalemini uyguladım.

Göz makyajıma devam ederken, Naked 2 far paletindeki en açık tonu Sigma E60 fırçası ile göz kapağıma uyguluyorum. Bu renk göz makyajında baz olarak oldukça kullanışlı bir tonda. Aynı fırça yardımıyla kaş kemiklerimi aydınlatmak için The Balm’ın Mary-Lou Manizer’ını kaş çizgimin altına uyguladım. MAC soft Brown rengindeki farını, MAC 217 numaralı fırça ile göz kapağıma uyguladım. Bu farın pigmentasyonunu pek beğenmediğimi de belirtmek isterim. Bu farı göz kapağımda sadece katlanma çizgisine uyguladım ardından, Naked 2 paletindeki Pistol rengini Sigma F70 fırçası ile uyguladım.  Sigma F70 fırçası aslında kapatıcı uygulama fırçası ama simli farları uygularken de başarılı bulduğum için göz makyajımda da kullanıyorum. Göz kapağımdaki makyajı tamamlama aşamasında The Balm Mary-Lou Manizer’ı tekrar gözkapağımın tam ortasına aydınlık katmak için kullandım.

Sırada eyeliner var…çok ince bir eyeliner çekmek istediğim için far ve eyeliner fırçası kullanıyorum. Fırçamı MAC Fix+ ile ıslattıktan sonra Naked 2 paletindeki en koyu ton olan Black out rengini Sigma E06 fırçası ile üst ve alt kirpik diplerime uyguladım. Ardından, gözlerimin iç kısmına Shiseido’nun beyaz göz kalemini kullandım. Benim için bir klasik olan Clinique Lash Building Primer’ı kirpiklerime sürerek devam ettim. Primer kuruduktan sonra da Flormar Triple Action maskarasını uyguladım.

Sırada allık var… Giordani Gold Natural Pink rengini kullandım. Allık sonrasında T bölgemdeki yağlanmayı önlemek için Shiseido’nun transparan pudrasını uyguladım. Son dokunuşları yaparken, göz pınarlarımı da aydınlatmak istedim ve yine The Balm Mary-Lou Manizer’ı Sigma E37 fırçası ile göz pınarıma uyguladım.

Dudaklarda sıra… MAC Spice rengindeki dudak kalemini çerçeve olarak dudak çevremde kullandım. Son zamanlardaki favori likit rujum Kryolan Gospel kullandım.

Saç

Saçımda taraklı maşa kullanarak şekil verdim. Bu maşa ile fön etkisi yaratabiliyorsunuz. Bu tür ısı ile şekillendirme öncesine saç koruyucu kullanırsanız en doğrusu olur.

Kıyafet

Kıyafet tercihim siyah ve beyaz ağırlıklı rahat bir kombinasyon oldu.

Siyah Tshirt: H&M
Beyaz Tshirt (WTF): Tayland
Triko: H&M
Çanta: Michael Kors
Ayakkabı: Adidas Stan Smith
Fular: DKNY
Güneş Gözlüğü: Tommy Hilfiger
Bileklik: Fitbit Charge HR

Ürünler:
GIVENCY Couture Balm Fondöten Nude Sand 3
BOBBI BROWN Full Coverage Fırça
MAC Mineralize gözaltı kapatıcısı NW20
SIGMA 3DHD Kabuki Fırça
BENEFIT Air Patrol Far Bazı
THE BALM Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı
MAC 217 Fırça
NAKED 2 Paleti, Pistol, Black Out
SIGMA F70 Fırça
SIGMA E06 Fırça
MAC Fix+
CLINIQUE Lash Building Primer
FLORMAR Triple Action Maskara
ORIFLAME Giordani Gold Natural Pink Allık
SIGMA E37 Fırça
MAC Spice Dudak Kalemi
KRYOLAN Gospel

Makyaj, saç ve kıyafetimin tüm detayları için videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *