Makyaj

Melisaya Aldıklarım – Bebek Alışverişi 2

By  | 

İkinci bebek alışverişi videomu Melisa’nın doğumunun ardından belirli bir süre geçtikten sonra hazırlayabildim. Bebeğim doğduktan sonra gerek duyduğum ve satın aldığım ürünleri de içeren Melisaya Aldıklarım – Bebek Alışverişi 2 videomu umarım keyifle izlersiniz.

Melisaya Aldıklarım

Göğüs Kalkanı

İlk emzirmeye başladığınız dönemlerde mutlaka başucunuzda olmasını tavsiye ettiğim bir ürün Avent’in göğüs ucu kalkanları… Özellikle ilk emzirme döneminde bebeğinizin ve göğsünüzün bu sürece alışması ufak tefek tahrişlerle ve yaralarla sonuçlanabiliyor. Meme ucunun hızla iyileşmesi ve sürdüğünüz kremin çamaşırınıza bulaşmasını önlemek için bu kalkanları kullanmakta yarar var. Ayrıca, gece boyunca da kullanarak sütünüzün giysilerinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Avent’in göğüs kalkanlarında 2 farklı kapak bulunuyor. Kapalı ve açık kapakları var, ben gün içinde açık kapağı uyurken de kapalı kapağı kullanıyorum.

Göğüs Ucu Kremi

Emzirmem bittikten hemen sonra da Avent’in koruyucu göğüs ucu kremini uyguluyorum. Saf Lanolin içeren bu krem bebeğiniz için de güvenli içerikte olduğu için emzirme dönemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Emzirme bittikten ve göğüs ucunu su ve pamukla temizledikten sonra kremimi sürüp göğüs kalkanımı takıyorum. Böylece kremin tenimde kalmasını sağlayıp, iyileşme sürecini hızlandırıyorum. Göğüs ucu kremine doğum öncesinde yani hamileliğinizin son aylarında başlamanızı öneririm. Böylece göğüs ucunu emzirmeye de hazırlayabilirsiniz.

Light My Way Nightlight

Çok severek kullandığım baykuş Led lambayı da bu listeye eklemek istedim. Led lamba olduğu için çok az enerji tüketiyor ve pili uzun süre dayanıyor. Amazon.com adresinden satın aldım bu ürünü ve çok da memnun kaldım. Loş bir ışık verdiği için Melisayı emzirirken, banyo yaptırırken kullanıyorum. Emzirme, banyo ve uyku rutinine girdiğinizde akşamları bebeğinizi aktifleştirmemek için loş ışık tercih etmelisiniz, bu nedenle bu tür Led lambalar çok kullanışlı olacaktır.

Look Look, Spots and Dots (Yüksek Kontrast İçeren Eğitim Kitapları)

Bu kitaplar bebeğin doğduğu günlerden itibaren beyin ve odaklanma becerilerini geliştirmek için kullanılıyor. İlk zamanlarda desenler ve kontrast renkler içeren Spots and Dots kitabını bebeğinize göstererek konuşmanız gerekiyor. Daha sonra da obje ve yüz ifadeleri içeren LookLook kitabına geçebilirsiniz. Ben bu kitapları amazon.com’dan satın aldım. Gün içinde yarım saat kadar bu kitaplarla oldukça keyifli zaman geçiriyoruz.

Baby Shusher

Amazon.com’dan satın aldığım (shhhhh) sesi çıkaran bir makine bu… Bebeğinizi sakinleştirmek için uzun süre shhhh sesini çıkarmak zorunda olduğunuzda bir süre sonra çok yorucu olabiliyor. Bu amaçla üretilen bir ürünün varlığını öğrenince de satın aldım.

Avent Süt Sağma Pompası

Elektronik versiyonunu satın aldım ancak isterseniz manuel versiyonu da bulunuyor. Kendi biberonu ve saklama kapları ile çok pratik ve kullanışlı bir pompa. Sütünüzü sağarken eğilmenize gerek kalmıyor oluşu da çok önemli bir özelliği diyebilirim. Elektronik pompanın 4 çalıştırma modu bulunuyor. Makineyi ilk açtığınızda sütünüzü harekete geçiren mod ile başlıyor ve daha sonra derecesini arttırabiliyorsunuz. Ben genellikle 3. seviyede çalıştırıyorum.  Sütünüzü sağdıktan sonra doğrudan saklama kabında saklayabileceğiniz gibi süt saklama poşetlerini de kullanarak sütünüzü buzdolabına koyabilirsiniz.

İlk Kartlarım

Yüksek kontrastlı eğitim kitaplarını Türkiye’de satılan versiyonunu da sizlerle paylaşmak istedim. Amazon.com’dan satın almak istemezseniz Türk markasının da bebekler için yüksek kontrastlı kartlarını birçok kitapçıda bulabilirsiniz. 0-6 ay arası kullanılan bu kartlarda yüz ifadeleri ve desenler bulunuyor.

Suvanex Tarak Seti

Tarağını henüz kullanmasam da yumuşak kıllı saç fırçasını her banyo sonrası saçların çıkış yönüne hareketle kullanıyorum. Her banyo sonrası hafif hafif Melisa’nın saçlarını bu fırça ile tarıyorum.

Buhar Sterilizatörü

Avent elektrikli buhar sterilizatörü, emzik ve biberonları hızla sterilize etmek için çok kullanışlı bir makine. Bebeklerde özellikle ilk 6 ayda bağışıklık sistemi henüz gelişmediği için emzik ve biberonların çok iyi bakteriden arınmış olması gerekiyor. Kısa sürede steril edebilmesi ve büyük boy biberonların da sığabileceği katının bulunması sevdiğim özellikleri arasında…

VTech Dönence

Anne kaz dönenceyi gittigidiyor.com’dan görüntüsünü beğendiğim ve Melisa’nın odasına çok uyumlu olacağını düşündüğüm için satın aldım. Ancak, bu dönence’nin birçok ürünü içerdiğini –bilmeden satın aldığımı fark ettim. Bu özelliklerini sıralayacak olursam anne kazın kafasında tavana ışık yansıtan bölüm, klasik müzik ve white noise ses, bebek ağladığında çalışmaya başlayan dönence modu bulunuyor. Birçok farklı ürünü içerdiği çok kullanışlı bir dönence…

Tırnak Makası

İlk bir ay Melisa’nın tırnaklarını kesmekten çok korkuyordum incitirim diye ve sürekli eldiven kullanıyordum. İkinci ay artık tırnaklarını kesmem gerekiyordu ve bu aşamada bebe confort tırnak makasını arkadaşımın tavsiyesi ile aldım, çok da memnun kaldım.

Tahta Oyuncaklar

Hiçbir kimyasal barındırmayan, su bazlı boyalarla renklendirilmiş tahta oyuncaklar bebeklerin ihtiyacına göre ay ay üretilmiş. Bebeğinizin motor becerilerini geliştirmek için bu tür doğal malzemelerle üretilen oyuncakları da tercih edebilirsiniz.

Melisaya Aldıklarım – Bebek Alışverişi 2 videomu da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.