Makyaj

Far Bazı Yapımı

By  | 

Göz makyajının uzun saatler kalıcı olması için iyi bir far bazı kullanmak gerekir. Far bazı, kullandığınız göz makyajı ürünlerinin renklerini daha canlı gösterir ve gün içinde dağılmasını da büyük ölçüde önler. Göz makyajı için daha önce far bazı kullanmadıysanız, kozmetik marketlerde birçok markada farklı çeşitler bulabilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak da kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler;

1.Göz çevresi için hazırlayacağınız karışımda parfüm ve renklendirici içeren kremleri tercih etmeyin. Parfüm ve renklendiriciler göz çevresinde kaşıntı, tahriş gibi olumsuz etkilere yol açabilir.

2.Yoğun yapılı vücut kremlerini göz çevresinde kullanmayın.

3.Karışımı saklayacağınız kabın ve karıştırıcının temiz olduğuna emin olun, ellerinizi yıkamadan bu karışıma dokunmayın. Hijyenik olmayan koşullarda bu kremlerde bakteri üremesine yol açabilirsiniz.

Far bazı tarifi

Malzemeler;

Cilt tonunuza uygun likit fondöten

Göz çevresi kremi

Gözaltı kapatıcısı

Toz pudra

Küçük boy, kapaklı saklama kabı

Karıştırıcı çubuk

Yapılışı;

Saklama kabına eşit miktarlarda ( yarım çay kaşığı kadar) likit fondöten, göz çevresi kremi, gözaltı kapatıcısını ekleyip karıştırın ve ardından toz pudrayı ekleyin ve tüm malzemeyi karıştırın.

Elde ettiğiniz far bazı karışımını, göz makyajına başlamadan önce, ten makyajınızı yaparken göz kapağına ya da tüm göz çevresine uygulayın. Ardından, göz makyajınıza başlayın.

Bu far bazı tarifini siz de denerseniz yorumlarınızı bekliyorum.

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.