Makyaj

Makyaj Yokmuş Gibi Makyaj – No Makeup Makeup

By  | 

Doğal, cilt kusurları belli olmayan ama bir yandan da makyaj yapmış gibi bir görünümde olmamak istediğiniz günler için “No Makeup Makeup” yani makyaj yokmuş gibi makyaj tekniğini sizlerle paylaşmak istedim. Hem kolaylıkla uygulanabilen hem de doğal görünüm elde etmenizi ağlayan bu makyajın adımlarını bakalım;

Makyaj yokmuş gibi makyaj – No Makeup Makeup

Ten makyajı

Giordani Gold mineral fondötenin Light Ivory tonu ile makyajıma başladım. Fırçamı hafif nemlendirerek fondöteni cildime dağıttım. Bu fondötenin yapısı ince ama kapatıcılığı da oldukça iyi bu nedenle çok az miktarda üründen alıp cildime uyguladım. Fondöteni uyguladıktan sonra parlak bir bitiş istiyorsanız, fondöten fırçanızı veya süngerinizi hafif nemlendirerek kullanabilirsiniz. Bu fondöten de nemli fırça ile uyguladığım için cildimde doğal bir parlaklık yarattı.

Gözaltı kapatıcısı

Bazen gözaltı kapatıcısını uygularken fondötende kullandığım nemli fırçamla devam ediyorum bazen de üçgen süngerlerle uyguluyorum. Bu kez, üçgen sünger ile gözaltı kapatıcısını dağıttım.

Bu tür makyaj yokmuş gibi makyaj uygulamalarında cildin mat görünmesini azaltmak gerekiyor. Mat görünümde makyaj daha belirgin oluyor, bu nedenle transparan pudrayı bu makyajda çok az kullanarak sadece T bölgemin ekstra yağlanmasını önledim.

Gözler

Ten makyajının ardından gözlerimdeki kızarıklıklar da belirginleştiği için açık tonda krem far kullandım. Far uygularken parmak uçlarımla dağıtmayı tercih ettim siz isterseniz fırça da kullanabilirsiniz.

Kirpikler için de her zaman kullandığım maskara bazını bu kez kullanmadan sadece maskarayı hafif yoğunlukta uygulayarak devam ettim. Maskarayı uygularken kirpiklerimin uçlarına hafif tampon hareketlerle uyguladım.

Allık

Bu tür makyaj yokmuş gibi makyaj uygulamalarında mat bir allık kullanarak, elmacık kemiğine çok hafif aydınlatıcı uygulayabilirsiniz ya da benim bu makyajımda uyguladığım gibi kendinden ışıltılı Giordani Gold Allık (Natural Peach) allığı gibi bir ürün de kullanabilirsiniz. Allık fırçası ile allığı uyguladım.

Dudaklar

İsterseniz sadece parlatıcı ya da doğal tonlarda pembe de kullanabilirsiniz. Ben bu makyajımı tamamlarken şeftali tonunda bir ruj olan Chanel Rouge Coco (49 Liaison) kullandım. Rujun makyajda çok baskın olduğunu düşünürseniz de peçeteyi tampon hareketle dudağınıza değdirerek fazlasını alabilirsiniz.

Ürünler:
Oriflame Giordani Gold Fondöten (Light ivory)
Bobbi Brown Full Coverage Fırça
Clinique Lid Smoothie Antioxidant 8-hour eye colour (01 bit o’ honey)
Oriflame Giordani Gold Allık (Natural Peach)
Sigma F40
Chanel Rouge Coco (49 Liaison)

Makyaj yokmuş gibi makyaj uygulamasının tüm detayları için videomu da izlemeyi unutmayın.

Gömlek: Forever New
Ruj: Chanel Rouge Coco  (49 Liaison)
Oje: Giordani Gold Bordo
Bileklik: Fitbit Charge HR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *