Makyaj

Benimle Hazırlanın – Doğum Günü (Saç, Makyaj, Kıyafet)

By  | 

Bir arkadaşımın doğum gününe hazırlanırken saç, makyaj ve kıyafetimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu videomdaki makyajımı en son TRT’de yayınlanan “İyi Fikir” programında yapmıştım. Makyajımın videosunu hazırlamam için Instagram’da çok istek gelince de arkadaşımın doğum günü makyajı hazırlığımda sizlere bu makyajımın adımlarını göstermek istedim.

Benimle Hazırlanın- Doğum Günü (Saç, Makyaj, Kıyafet)

Makyaj 

Fondöten

Chanel Perfection Lumiere (Beige) ile ten makyajıma başladım. Az miktarda fondöteni parmak uçlarımla yüzüme noktalar halinde dağıttım. Zoeva’nın fondöten fırçası yardımıyla tüm yüzüme fondöteni dairesel ve yumuşak hareketlerle dağıttım.

Gözaltı Kapatıcısı

Son zamanlarda uykusuzluk, yorgunluk nedeniyle artan gözaltı morluklarımı azaltmak için Benefit Erase Paste renk düzenleyicisini uyguladım. Öncelikle fırça ile ürünü gözaltıma uyguladım ardından yüzük parmaklarım ile bastırmadan tampon hareketle gözaltıma dağıttım. Aynı şekilde göz kapağıma da renk düzenleyici uyguladım.

Kaşlar

MAC kaş fırçası ile kaşlarımı taradım ardından Douglas Eyebrow Styler 364 numaralı kaş kalemi ile kaşlarımdaki boşlukları tek tek kaş çizer gibi doldurdum.

Göz Makyajı

Daha kalıcı göz makyajı için Benefit Air Patrol far bazını göz kapaklarıma uyguladım, parmak uçlarımla bastırmadan dağıttım. Far olarak da son zamanlarda çok sık kullandığım Bobbi Brown Lilac Rose Far Paletini kullandım. Öncelikle beyaza en yakın ton olan Ivory ile başladım ve bunu kaş altlarıma kadar tüm göz kapağıma uyguladım. Kaş kemiğimi aydınlatmak için de The Balm Mary-Lou Manizer’ı kaş altı çizgime dağıttım.  Göz kapağımın katlanma çizgisine far paletindeki gül kurusu rengini uyguladım. Far paletinde ki Heater Brown rengini kullanarak göz kapağımın katlanma çizgisini biraz daha koyulaştırarak boyutlandırdım. Gözümün dış köşelerine daha koyu bir ton olan Black Chocolate rengini uygulayarak devam ettim. Fırçaya bu rengi çok az dokundurup, hafif hareketlerle gözlerimin dış köşelerine dağıttım. Son olarak da far paletinde ki Stormy Grey rengini göz kapağıma uygulayıp kullandığım tüm renklerin birbiri ile geçişini sağladım. Dumanlı göz makyajı etkisi yaratmak için Douglas Back to Black göz kalemini hem alt kirpik diplerime hem de göz kapağıma uyguladım. Göz kalemini dağıtacağım için çok düzgün sürmeye çalışmadım. Fırça ile göz kalemini dağıtarak dumanlı göz makyajı etkisi yarattım.

Kirpiklerim için öncelikle Essence maskara bazını uyguladım, ardından Douglas Devil Eyes Maskarasını kullandım. Bu maskara takma kirpik etkisi yarattığı için özellikle tercih ettim. Instagram’da da bu maskarayı paylaşmıştım, bir kez daha bu makyajımda kullanmak istedim.

Allık

Sıkça kullandığım Bobbi Brown Blush 17 Slopes tonunu allık fırçası ile yanaklarıma uyguladım. Gülkurusu bir tonda tatlı bir pembelik katan bir allık bu…

Dudaklar

MAC Spice tonundaki dudak kalemini dudaklarıma çerçeve yaparak başladım. Alt dudağımın ortasından başlayıp çerçeve çizdim. Yves Rocher Grand Rouge 72 Rose rujunu dudaklarıma uyguladım ve makyajımı böylece tamamladım.

Saçlar

Maşa yardımıyla çok düzgün olmayan dağınık dalgalar yarattım ve ön tarafları serbest bırakıp, saçlarımın arkasını dağınık şekilde topladım.

Kıyafet

Benimle Hazırlanın videomda detaylarını göreceğiniz etek ve bluz’um H&M, çantam Chanel ve botlarım da Christian Louboutin.

Ürünler:
CHANEL Perfection Lumiere Beige
BENEFIT Erase Paste
DOUGLAS Eyebrow Styler 364
BENEFIT Air Patrol
BOBBI BROWN Lilac Rose Eyeshadow Palette
THE BALM Mary-Lou manizer
DOUGLAS Eye Pencil Back to Black
ESSENCE Lash Base
DOUGLAS Devil Eyes Maskara
BOBBI BROWN Blush 17 Slopes
MAC Lip Pencil – Spice
YVES ROCHER Grand Rouge 72 Rose

Tüm detaylarıyla Benimle Hazırlanın- Doğum Günü (Saç,makyaj, kıyafet) videomu da izlemeyi unutmayın.

Tshirt: H&M
Ruj: YVES ROCHER Grand Rouge 72 Rose, MAC Lip Pencil – Spice
Bileklik: Fitbit Charge HR
Oje: Flormar 413

Ne Giydim?:
Etek: H&M
Bluz: H&M
Çanta: CHANEL
Bootie: Christian Louboutin

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *