Makyaj

Annemin Makyaj Malzemeleriyle Makyaj

By  | 

Eminim ki büyük çoğunluğumuz makyaj yapmayı annelerimizden öğrendik. Makyaj çantalarını gizli gizli karıştırıp onların malzemeleriyle makyaj denemeleri yaptık. Ben de yıllar sonra annemin makyaj çantasını tekrar karıştırdığım eğlenceli bir video hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Deborah Milano 24 Ore Care Perfection Foundation/ 03

Annen koyu tenli mi diye sorarsanız aslında hayır. İlginç olan da bu. Nedense her zaman kendi ten renginden 1-1.5 ton koyu fondöten kullanır. Annelerin böyle ilginç makyaj teknikleri ve nasıl desem inanışları olaibliyor. Bu da onlardan biri sanırım 🙂 daha koyu renk fondöten kullanması gerektiğini düşünüyor, ben aksini söylesem de…

Bir de sanırım 2000’lerin başlarında moda olan bronz ten renginin de etkisi var bu durumda. Ben de hatırlıyorum, o dönem ya solariuma girilirdi ya da ten renginizden daha koyu fondöten, bronzlaştırıcı pudralar kullanılırdı. İtiraf ediyorum ben de bir dönem yapmıştım bunu 🙂

L’oreal True Match/ 2N Vanilla

Bu benim çok sevdiğim bir göz altı kapatıcısı. Anneme de ben vermiştim bunu kullanıyor olmasına sevindim. Tabii şimdi fondötenim koyu kapatıcım biraz daha açık ton olacak ama olsun. Uygulamak için de gerçekten çok alakasız bir fırça kullanmak zorunda kaldım çünkü çantada bulabildiğim bir tek o vardı. Ne kadar ürün verdiysem anneme kullanmaya kıyamıyor ve kendi alıştığı uyduruk şeyleri kullanmaya devam ediyor 🙂

H&M Eye Shadow Palette / Smoky Nudes

Bunu annem kendi gidip satın almış sanırım renk tonlarını beğendi. Kahve- nude tonlarında renkleri olan bir palet ben de bu tonları severim göz makyajımda o yüzden bu paleti kullandım. Yalnız yine fırça konusunda annem sınıfta kaldı. Far uygularken uygun fırça bulmakta yine zorlandım.

Annem videomu izlediğinde bana kızmasın, tabii ki her şeyi olduğu gibi makyaj yapmayı da bana öğreten kendisi, onu eleştiriyor değilim aslında ama tüm ürün önerilerime ve hediyelerime rağmen yine kendi alışkın olduğu ürünleri kullanmasına anlam veremedim 🙂

Biota Mineral Eye Shadow/ 18 Metallic Bronz

Bu farı da anneme ben hediye etmiştim ama hiç kullanmamış. Mükemmel bir fark anne neden bu farı hiç kullanmadın? Sanırım metalik olduğu için biraz fazla geldi. Derinlik katmak için H&M’in üzerine bu metalik rengi uyguladım.

L’oreal Paradise Mascara

Anlaşıldığı üzere annem makyaj trendlerini takip ediyor 🙂 Son dönemin en popüler maskaralarından olan L’oreal’in Paradise maskarasını almış. Benim de sevdiğim, favori kıl fırçalı maskaralarımdan bir tanesi.

Golden Rose Contour Powder Kit

Kontür kiti çıkması çantadan beni şaşırtmadı değil. Uygulamak için daha önce benim anneme verdiğim Sephora’nın hem allık hem de kontür uygulamalarında kullanılam bir fırçasını kullandım. Ama annem daha önce bu fırçayla allık sürdüğü için küçük bir kaza oldu.

H&M Make Me Blush Blusher

Allık olarak da yine H&M’in make me blusher ürününü kullandım. Anladım ki annem H&M’in kozmetik ürünlerini beğeniyor.

Clinique Chubby Plump & Shine Liquid Lip Plumping Gloss 01 Normous Nude

Annemin makyaj çantasında en çok seçenek olan ürün ruj. Likit mat rujlar, parlatıcılar seçenek bol… R Cosmetics markasının likit mat rujunun üzerine Clinique markasının parlatıcı 01 Normous Nude rengini uyguladım.

Sizin annelerinizin vazgeçemediği kozmetik ürünler ve makyaj teknikleri neler? Yorum olarak yazmayı unutmayın.

Kazak: H&M

Arkaplan objeleri: Mudo Concept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *