Makyaj

Herkese Uygun Yılbaşı Makyajı

By  | 

Muhtemelen şu sıralar hepimiz yılbaşı akşamı için planlar yapıyoruz. Şuraya mı gitsek yoksa evde sevdiklerimizi davet edip hep birlikte mi geçirsek… Plan ne olursa olsun hepimiz o akşam çok güzel görünmek ve özenli olmak isteriz. Ben de yılbaşı akşamına özel, yeni yıl ruhuna yakışacak harika bir yılbaşı makyajı yaptım. Ben çok beğendim ve yılbaşı akşamı mutlaka tekrar yapmayı düşünüyorum, umarım siz de beğenirsiniz 🙂

Clarins fix make up http://mevy.co/2CWGtZ3

Makyaj öncesi ve sonrası kullanılabilen, Clarins’in gül kokulu spreyi ile cildimi nemlendirip makyaja hazırladım. Çok hafif bir ürün olduğu için cilde taze bir his veriyor.

Guerlain, L’or  http://mevy.co/2pbZtkh

Made yılbaşı makyajı o zaman altın ışıltıları ekleyeyim dedim ve Guerlain’ın bu son derece ilginç, içinde 24K altın parçacıkları bulunan makyaj bazını fondötenimden önce uyguladım. Cildi çok güzel aydınlık gösterip, fondötene hazırlıyor. Fondötenin cilde daha iyi oturmasını sağlıyor.

Clinique Even Better Glow Foundation http://mevy.co/2kUYobk

Eğer saten ve aydınlık bitişli fondötenleri seviyorsanız bayılacağınız bir fondöten bu. Kapatıcılığı çok yoğun değil, az-orta diyebilirim. Gün boyunca kalıcı, doğal görünen cilde ağırlık yapmayan bir ürün. Bendeki rengi CN10 tonu.

YSL Touche Eclat Concealer http://mevy.co/2kFl8N3

Efsane incelikteki yapısıyla benim en sevdiğim kapatıcılardan bir tanesi.

Guerlain Meteorites Illuminating Powder http://mevy.co/2C00LnS

Ben karma ciltli olduğum için yüzüm hemen parlamaya müsait. O yüzden Guerlain’ın Meteorites serisinden bu pudrayı geçtim.

Diego Dalla Palma Conturing Palette http://mevy.co/2zfb9mn

Diego Dalla Palma’nın kontür paletindeki en sıcak rengi gözümün katlanma bölgesine biraz renk vermek için kullandım.  Sonrasında makyajımın son adımlarında kontür uygulamam için paletin en soğuk rengini kullandım.

Chanel Les 4 ombres Eyeshadow Palette

Chanel’in çok güzel 4 metalik rengi barındıran, kompakt , çok kullanışlı bulduğum bu paletinden. Beyaz rengi ile de göz pınarlarımı aydınlatacağım. Öncesinde de yine Chanel’in bitirmek üzere olduğum, harika krem farını geçeceğim. Çok saten, doğal görünen, göz kapağıyla bütünleşen bir yapıda. Her ten rengine ve her makyaja uygun renklere sahip bir palet.

Estée Lauder, Double Wear Stay In Place Eye Pencil http://mevy.co/2kFhzXq

Madem yılbaşı ve özel bir makyaj dedim siyah göz kalemi sürmek istedim.  Sürümü kolay olduğu için de Estée Lauder’in 04 Black Diamond rengini tercih ettim.

Shiseido Nourishing Mascara Base http://mevy.co/2DwhBJ5

Maskara bazı benim hem günlük hem de gece makyajlarımın olmazsa olmazı. Daha dolgun bir etki için de Shiseido’nun maskara bazını maskaradan önce uyguladım. Yalnız hemen kuruduğundan hızlı olmanızda fayda var aksi takdirde maskarayı sürene kadar kirpikleriniz donmuş oluyor.

Lancome Grandiose Mascara http://mevy.co/2BOXxB8

Lancome’un bu maskarasına başlarda şüpheyle yaklaşmıştım ama sonra çok kısa sürede favorim oldu.

Clarins Blush Prodige Illuminating Cheek Color http://mevy.co/2ByGFSe

Elmacık kemiklerimi biraz ısıtmak için Clarins’in içinde çok tatlı görünen ışıltılar barındıran allığını kullandım. Çok fazla pigmentli olduğundan fırçanıza çok az ürün almanız yeterli. Ben 09 Golden Pink rengini tercih ettim.

Dior Rouge Dior Liquid Lip Stain http://mevy.co/2BkOOFC

Kırmızı demek yeni yıl demek. O yüzden ben de kırmızı rujla bu makyajı taçlandırmak istedim. Ama tabii ki kırmızı ruju çok tercih etmeyenlerdenseniz çok güzel pastel, kahverengi, nude tonlar da kullanabilirsiniz. Ben özellikle kalıcı olduğu için Dior’un bu serisinden 999 numarasını kullandım. Yapısı çok yumuşak ve dudak kalemine dahi ihtiyaç duymadan rahatça sürebilirsiniz.  

Dior Rouge Dior Brilliant Lipgloss

Dudaklarımı daha dolgun göstermek ve biraz daha ışıltı katmak için Dior’un parlatıcı rujunu dudağımın ortasına tampon hareketlerle uyguladım. Bunun da numarası rujla aynı 999 no’lu rengi.

Estée Lauder, Genuine Glow Kapatıcı https://mevy.co/2BkXX12

Son olarak da en sevdiğim aydınlatıcılardan olan Genunie Glow Eyelighting Creme’i kullandım. Ciltle anında bütünleşip çok doğal görünüyor.

Hepinize şimdiden harika bir yıl diliyorum! Seneye görüşmek üzere 🙂

Oje: Pastel 33
Bluz: Koton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *