Makyaj

Yılbaşı Makyajı

By  | 

Bu yılbaşı için sade ama şık bir makyaj tercih ettim ve sevgili arkadaşım makyaj artisti Rıfat Yüzüak ile sizler için güzel bir Yılbaşı Makyajı hazırladık. Gecemizin yıldızı yine kırmızı ve bu nedenle sade bir göz makyajına karar verdik. Rıfat makyajımı yaparken, çok değerli bilgiler verdi ve ben de yepyeni teknikler öğrendim.

Ten makyajı ile başladık. En önemli aşama aslında ten makyajıdır ve diğer adımları kusursuzlaştırmak için doğru uygulanmalıdır. Rıfat’ın fondöten tercihi MAC Body and Face, ve siz de diğer markaların en ince yapılı fondötenini kullanabilirsiniz. Önemli olan, fırça yardımıyla, az miktarda fondöteni cilde bastırmadan sürmek.

Kapatıcı aşamasında, yapılan en büyük yanlışlardan söz ediyor Rıfat ve fondöten ile kapatmak yanlış diyor. Fondötenin ardından kapatıcı ürünlerle devam edilmelidir. Bu noktada, gözaltı morlukları için çok açık renk kapatıcılar asla tercih edilmemelidir. Cilt tonundan 1-1,5 ton açık renk kapatıcılar yeterli olacaktır. Çok az ürünle, bastırmadan kapatıcı uygulayıp ten makyajını tamamladık.

Göz makyajı öncesinde, göz kapağına baz uyguladık. Fırça ya da yüzük parmağı ile rahatlıkla uygulanabilir. Baz kullanmak önemli çünkü göz farının kalıcılığını arttırıp, dağılmasını önlersiniz.

Yılbaşı Makyajı

Sırada, göz makyajı var. Kırmızı ruj kullanacağımız için çok temiz bir göz makyajı tercih ettik. Göz pınarlarını açık ton farla aydınlatıp, bronz ton farla göz çukuruna ve kirpik diplerine gölgelendirme yaptık.

Kontürleme işlemine geldi sıra ve burada önemli olan nokta ten renginden 2-3 ton koyu ve hafif renk veren şeffaf pudra tercih etmektir. Az miktarda pudra ile başlayıp koyultmak için bu işlem tekrarlanmalıdır. Kontür için, yanakları içe çekince oluşan çukur belirginleştirilir.

Makyajı tamamlarken Highlight ile devam ettik.  Şakakları aydınlatarak gözleri de belirginleştirip, maskara ile göz makyajını tamamladık.

Gecenin yıldızına geldik, Kırmızı ruj ile makyajın son dokunuşunu yaptık. MAC cherry dudak kalemi ile çerçeve çekip, dudağı tamamen boyadık. Böylece, rujun kalıcılığı artacaktır. Estee Lauder kırmızı ruju ile de makyajı tamamladık.

Rıfat’ın değerli önerileri ve makyaj tekniği için videoyu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum. Hepinize iyi yıllar diliyorum.

Ürünler:
MAC Face & Body Foundation (C1)
MAC Studio Pro Conceal and Correct Palette (Light)
MAC Pro Long Wear Paint Pot (Painterly Pot)
URBAN DECAY Naked-1 Eyeshadow Palette
MAC Studio Pro 6 Color Contouring Powder Palette
MAC Mineralize Skinfinish Powder (Soft and Gentle)
MAC Lip Pencil (Cherry)
Estee Lauder Pure Color Envy (340 Envious)

Oje: Flormar Tender Salmon
Gömlek: Zara
Kolye: Mango
Saç Bandı: H&M
Bileklik: Nike Fuelband

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *