Makyaj

Yılbaşı Makyajı

By  | 

Kadınlarbilir.com’a özel hazırladığım ışıltılı yılbaşı makyajı. Yılbaşında sade ama aynı zamanda gösterişli olmak isteyenlere… Bu makyajın tüm adımlarını detaylarıyla videomda görebilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz.

Ten Makyajı

Cildimi makyaja hazırlamak için Guerlain Meteorites bazı, dairesel hareketlerle yüzüme uyguladım. Ardından YSL Youth Liberator föndötenle devam ettim… Gözaltı kapatıcımı önce parmaklarımla dağıtıp son dokunuşları fırçayla yaptım. Hem gözaltı kapatıcımı sabitlemek istedim hem de cildimdeki, özellikle T bölgemdeki parlaklığı fazla almamayı hedefledim. Milani’nin Prep + Set + Go mineral transparan pudrası ile sabitleme işlemini gerçekleştirdim.

Göz Makyajı

Göz makyajıma baz oluşturması hem de farları kolayca dağıtabilmek için kemik renginde bir farı göz kapağıma uyguladım. Göz kapağımın katlanma bölgesine normalde yüzümde kullandığım Benefit Hoola bronzer ile hafif bir hat çektim. Böylelikle bölgeyi ısıtmak istedim. Eyeliner sürmeden önce antrasit tonlarında bir göz kalemiyle göz kapağıma bir hat çizip bu hattı hafifçe dağıttım. Hafif dumanlı bir etki yaratmak için de ufak uçlu bir fırçayla önden bir kuyruk hattı belirledim. Süreceğim likit eyelinerın gözlerimde oluşturmak istediğim dumanlı etkiyi kaybettirmemesi için The Balm Schwing eyelinerı ince biçimde çizmeye özen gösterdim. Göz pınarlarıma hafifçe, altın rengi tonlarda sim uyguladım.

Maskara

Takma kirpik takacağım için Bobbi Brown Eye Opening maskarayı bir kat ve bazsız olarak uyguladım.

House of Lashes (Bambie) takma kirpikleri kullandım. Kendi kirpiğimle takma kirpiklerin bütünleşmesi için üzerinden bir kat daha maskara geçtim. Gözlerimin içine DOUGLAS Kajal Eye Pencil (Argent Massif) ten rengi göz kalemi uyguladım.

Aydınlatıcı

Elmacık kemiklerimin üzerine Anastasia Beverly Hills’in Glow Kit (That Glow) aydınlatıcısını sürerek makyajımı tamamladım.

Makyajdaki ilk rujum NYX Soft Matte Lip Cream (Amsterdam) nude tonunu sevenler içindi. Fakat kırmızı rujsuz da olmaz diye düşündüm ve kırmızı rujlu halimi de görmenizi istedim. Mac Cherry dudak kalemiyle dudaklarımı çerçeveledim ve ardından Biota Matt (01 Rose) ruju uygulayarak yılbaşı makyajımı tamamladım.

Ürünler:

GUERLAIN Meteorites Base Perfecting Pearls

YSL Youth Liberator Foundation

MILANI Prep + Set + Go Transparent Face Powder

BOBBI BROWN Eye Opening Mascara

THE BALM Schwing Eyeliner

DOUGLAS Kajal Eye Pencil (Argent Massif)

BENEFIT Hoola Bronzer

BIOTA Matt Lip Gloss (01 Rose)

NYX Soft Matte Lip Cream (Amsterdam)

MAC Lip Pencil (Cherry)

Anastasia Beverly Hills Glow Kit (That Glow)

Makyaj uygulama adımlarının detayları için Yılbaşı Makyajı videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Elbise: Boyner
Tshirt: Twist

DEKOR

Süsler

Ağaç

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *