Makyaj

Metroda Makyaj

By  | 

Metrolar şehir trafiğinde hayat kurtaran toplu taşıma araçları… İşe gidebilmek için her sabah erkenden kalkıp yollara düşüyoruz. Makyaj yapmak için de biraz daha erken kalkmaya hiç isteğimiz olmuyor. Sizlere, işe gitmeden önce metroda ufak dokunuşlarla nasıl bakımlı görünebileceğinizi ve zamandan kazanabileceğinizi gösterdiğim metroda makyaj videosu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Givenchy Teint Couture Balm
Makyajıma BB kremle başlıyorum. Givency Teint Couture BB kremi elime bulaşmaması için Golden Rose’un makyaj süngerinin üzerine damlatarak uyguluyorum ve yüzüme tampon hareketlerle yayıyorum. İsterseniz evden çıkmadan süngerinizi hafifçe nemlendirebilirsiniz böylece süngerin ürünü emme sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz. Yine aynı süngerle göz altı kapatıcımı uyguluyorum, bu süngerden çok memnunum hem çok güzel dağıtıyor hem de çok dayanıklı.

Brown Cream Shadow Stick (Dusty Mauve)
Hareket eden bir yerde göz makyajı yapabilmenin en kolay yolu kalem far kullanmak. Hem fırçayla uğraşmamış oluyorsunuz hem de elleriniz kirlenmiyor. Göz kapaklarıma ve alt kirpik diplerime Bobbi mürdüm rengi kalem far uyguluyorum. Farı ellerimle dağıtmama gerek kalmıyor, kalemle kolayca şekil veriyorum. Pratik şekilde hazırlanmak için kalem yapıda far bana yardımcı oluyor…
Gözlerimin içine de ten rengi kalem sürüyorum günlük makyajda genellikle ten rengi kalem tercih ediyorum beyaz göz kalemi renkli gözlerde çok sert bir ifadeye sebep olabiliyor ama ten rengi hem gece hem de gündüz makyajları için benim için vazgeçilmez.

Douglas Maskara (Devil Eyes)
Maskara fırçasıyla alttan hafifçe vurarak kirpiklerimi kaldırıyorum ve kirpiklerimi tarayarak tek tek ayırıyorum, maskarayı alt kirpiklerime de sürüyorum. Metroda maskara sürmek zor olur diye düşünüyordum ama bu işlemi de hızlıca gerçekleştirdim.

Biota Natural Blush Allık (Soft Pink)
Allık fırçasıyla pembe tonlardaki allığımı da sürdükten sonra yüzüme istediğim sıcaklığı vermiş oldum. Artık dudaklara geçebilirim.

Clarins Dudak Kalemi (02)
Öncelikle dudak kalemiyle dudaklarımı çerçeveledim. Aslında dudak kalemi şart değil ancak yanımdaki ruj kalemsiz uyguladığımda biraz dağınık duran bir ruj olduğundan ben makyajımda dudak kalemine ihtiyaç duydum. Sizler bu kısmı atlayabilirsiniz…

Nars Velvet Lip Glide (Playpen)
Nars’ın likit mat rujlarından Velvet Lip Glide ile makyajımı sonlandırıp nasıl göründüğümü son kez kontrol ediyorum. Ve 4 durakta makyajım bitti, artık güne hazırım.

Metroda yaptığım bu hızlı ve kolay makyajla ilgili detayları öğrenmek için Metroda Makyaj videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=1LmzrikhW94

Atkı: Stradivarius
Kaban: Gap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *