Alışveriş

Uygun Fiyatlı Yurtdışı Ürünleri Denedim

By  | 

Denemek ve sizlere göstermek için sabırsızlandığım uygun fiyatlı kozmetik alış verişimi paylaşmanın vakti geldi! Bakalım neler aldım, hangi ürün performansıyla beni şaşırttı, hangisinden memnun kalmadım? Uygun Fiyatlı Yurtdışı Ürünleri Denedim Bunları anlatırken de Amsterdam’dayken başıma gelen bir anıdan ve ben oradayken Türkiye’nin gündemine oturan Adriana Lima, Metin Hara aşkından bahsettim.

L’oreal Mega Volume Miss Baby Roll http://mevy.co/2tuuduG

Bu ürünü inanılmaz merak etmemenin sanırım başlıca nedeni Amsterdam sokaklarındaki tüm billboardlarda görmem. O kadar çok gördüm ki alıp denemeden edemedim. Fırçası müthiş, ilk sürdüğümde performansı beni büyüledi. Amaa sürdükten sonra çok hızlı kuruyup sertleşmesi, şekillendirmeye izin vermemesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Almış bulundum bir kere bitene kadar kullanacağım ama çok severek kullanacağımı söyleyemem.

LA Girls Pro Conceal HD Concealer http://mevy.co/2tTsf6g

Tüm dünyanın hayran olduğu, meşhur likit kontür ürünü oraya gittiğimde almak istediklerim arasındaydı. Aslında hep toz ürünlere alışkınım bir yandan merak ediyordum diğer yandan da çok elzem görmüyordum bu ürünü kendim için ama fiyatının uygun olduğunu görünce dayanamadım. Oldukça geniş bir renk skalası var haliyle ten renginize en uygunu bulmanız mümkün. Fırçalarla da uygulaması kolay olacaktır ama ben sünger tercih ettim ve çok memnun kaldım. Çok hızlı ciltle bütünleşiyor ve çok doğal duruyor. Yaz kış kontürümde kullanacağım ve eğer kendiniz ya da bir yakınınız gidecek olursa mutlaka alın ya da sipariş edin.

Meşhur demişken ben burada yokken ülke gündemi de oldukça yoğundu. Yazar Metin Hara ile dünyaca ünlü ülkemizde de çok tanınan top model Adriana Lima’nın büyük aşkı. Reklam, pr çalışması dendi, Acun Ilıcalı’nın sayesinde dendi, Adriana Lima daha önce Türkiye’ye bir defile için geldiğinde tanışmaları aşka dönüştü bu gerçek bir aşk dendi. Sonsuz teori üretildi bu konuyla ilgili. Ben de haberleri okuduğumda çok şaşırdım ama şaşkınlığımın nedeni tabii ki herkes tarafından beğenilen çok ünlü bir kadının, toplumun güzellik algısıyla birebir örtüşmeyen fiziksel özellikte bir erkekle hem de ünlü ya da milyoner olmayan bir erkekle birlikte olması değildi. Böyle bir ortak düşünce oluşmuş olması beni çok da rahatsız etti hatta.

Şaşkınlığımın nedeni Metin Hara’nın Ayşe Arman’la röportajında okuduklarımdı. Kişisel gelişim kitapları yazan, konuşmalar yapan, spiritüelite, insanın iç dünyası üzerine odaklanmış birinin ağzından çıktığına inanamayacağım cümlelerdi. Kitaplarını daha evvel okumaya niyetlenmiştim çünkü etrafımda okuyanlardan çok olumlu dönüşler almıştım ama bu röportajdan sonra okur muyum çok emin değilim.

Revolution Allık Paleti

Bu markanın ürünleri yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı. Özellikle far paletleriyle biliniyor ama elimde kullandığım far paletlerim olduğu için ihtiyacım yoktu ve almak istemedim o yüzden allık paletini aldım. Yüksek pigmentli olmamaklar birlikte kompakt kullanışlı bir ürün.

Revolution Aydınlatıcı Paleti

Çok fazla aydınlatıcı kullanmıyorum makyajımda ama renklerini görünce bayıldım. Anastasia Beverly Hills kadar pigmenti güçlü değil tabii iki ürün arasında fiyat bakımından büyük fark var karşılaştırmak da çok doğru değil ama uygun fiyatlı olduğundan tercih edilebilir. Ben bu paleti aynı zamanda far olarak da kullanmayı düşünüyorum.

L’oreal Magic Mani Retouch & GO

Çok acil hazırlanmanız gereken ama ellerinizin de maniküre ya da en azından ojeye ihtiyacı olduğu zamanlar için kurtarıcı. Performansı biraz zayıf diyebilirim. Hızlı mı hızlı evet ama kusursuz bir oje görünümü vermiyor. Çok yakın temas içinde olmayacağınız, ellerinizin çok ön planda olmayacağı durumlarda kullanılabilir.

Mane ‘N Tail Horse Shampoo http://mevy.co/2vAIE1N

Bu şampuanı özellikle Instagram’da o kadar sık gördüm ki etkisini merak etmekten uyuyamayacaktım. Tabii ki abartıyorum ama ciddi anlamda merak ettiğim bir saç ürünüydü. Özellikle saçlarımı onarma sürecinde olduğum şu dönemde. İçeriği hiç masum değil farkındayım ama öncesi ve sonrası fotoğrafları beni o kadar cezbediyordu ki! Öncesi fotoğrafında kısa saçlı bir kadın görüyorum, şampuanı kullandıktan sonraki fotoğrafte ise uzun saçlı bir kadın. Böylesine bir etki beklemiyordum tabii ki ama görünce almadan yapamadım. Henüz etkili mi saç uzatıyor mu yorum yapamıyorum çünkü 2-3 kez yıkadım henüz. İlerleyen zamanlarda deneyimlerimi paylaşıyor olurum. Tek söyleyebileceğim şu an için, saçları tek başına çok güzel yumuşattığı.

John Frieda Frizz Ease Extra Strength http://mevy.co/2uZDSho

John Frieda’nın bu serisi ve diğer serilerinden bir çok ürün kullanmıştım. Her zaman da standına uğradığım bir marka. Oraya gittiğimde yanımda bir saç ürünü götürmemiştim o yüzden ihtiyacım da olduğu için alıp kullandım. Saçıma doğal dalga görünümü kazandırmada çok etkili oldu.

Eucerin Skin Protection Lotion http://mevy.co/2eHwOPi

Bu ürünü satın almadım elime nasıl geçtiğiyle alakalı orada başıma gelen bir olayla da bağlantılı ufak bir hikayesi var. Şöyle ki, Amsterdam videomda da gördüğünüz bit pazarı gezisinde güneş o gün o kadar yakıcıydı ki farkında olmadan ensem kıpkırmızı yanmıştı. Ben farkında değilim ama ablam gördüğünde şok içinde ‘’Merve ensen!!’’ der demez durumu fark ettik. Akşam o kadar gerginleşip kızarmıştı ki yanımda da güneş sonrası ve ya benzeri bir krem olmadığından eczanenin yolunu tuttum. İçeri girdiğimde eczacı hanım beni tanıdı. Orada yaşayan Türk vatandaşı bir hanımefendi videolarımı izlediğini söyleyip beni tanıyınca önce şaşkınlığımı gizleyemedim. Sonra kendisiyle ayaküstü sohbet ettik başıma geleni de anlatınca bana bu kremi önerdi. Eucerin markasını daha önce duymuştum, eve gidip bu nemlendirici losyonu sürdüm ve ertesi gün hiç bir şey kalmamıştı.

L’oreal Lip Paint Matte Ruj

Türkiye’ye henüz gelmedi diye düşünerek aldım çünkü hiç karşılaşmadım. Yapısı yumuşacık, dudak çizgilerine dolmuyor. Renk alternatifi fazla yok ama ben nude rengini tercih ettim ismi ‘’Dead Lips’’ ülkemize gelirse de bittiğinde tekrar alabilirim, beğendim.

Işıklı yıldız: Bonvagon
Saksı: Mudo Concept
Teraryumlar: Mudo Concept http://mevy.co/2sGYiGRü
& Işık: Bakır İstanbul
Ahşap tabak: Mudo Concept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *