Makyaj

Sevmediklerim

By  | 

Her satın aldığımız, denediğimiz üründen memnun kalmak mümkün değil. Benim de alıp kullanıp pek sevemediğim ürünler olmuyor değil. Daha önce de yaptığım ‘’Sevmediklerim’’ videomun ikincisiyle karşınızdayım. Sizin deneyip memnun kalmadığınız ürünler neler aşağıya yazmayı unutmayın!

Benri Makyaj Temizleme Diski & Lux Peeling Etkili Pamuk

Bu ürün beni takip edenler tarafından sıkça tavsiye edişmiş ve denemem önerilmişti. Çok sevenler de var sevmeyenler de. Ben sevmeyenlerdenim. 2 farklı markayı da denedim her ikisinde de sonuç aynı. İçindeki minik peeling topları ıslanınca yüzünüzde kalıyor. Özellikle hassas ciltlere hiç önermem.

Models Own Color Chrome mevy.co/2z11xA2

Metalik ojeleri çok çok sevdiğimi bilmeyen kalmadı sanırım. Models Own markasının metalik ambalajlı bu serisini de görünce hemen denemek istedim. Rengi bir kere kesinlikle metalik değil, tek katta çok kötü görünüyor ikinci katı sürerseniz kurumuyor. Böyle ilginç bir oje.

Rexaline Hydra Essential Miselar Su mevy.co/2gxUG5C

Bu markanın bir çok ürününü çok severek kullanıyorum. Özellikle dudak nemlendiricisine bayılıyorum. Ama bu miselar su beni pek de mutlu etmedi ne yazık ki. İlk aldığımda rengi tamamen beyaz, su gibiydi. Zaman geçtikçe sarılaştı ve ilginç bir renk aldı. İçinde alkol olduğundan cildi yakıyor ve nemlendirme etkisi hiç olmadığından cildi kurutuyor. Göz makyajını temizlemek için de hiç uygun değil çünkü göz yakıyor.

L’oreal Colorista mevy.co/2xhnKVO

Geçtiğimiz Yaz hayli popüler olan L’oreal’in bu yıkadıkça akan geçici saç boyalarını ben de Amsterdam’dayken alıp saçımı boyamıştım. Birinci saçta hiç kalmıyor ki benim saç uçlarım sarı ombre olmasına rağmen. İlk boyadığınızda renk oturmuş gibi görünse de yıkandıkça tuhaf bir renk alıyor. İkincisi de saç uçlarınızı kalıcı bir şekilde mahvediyor! Fiyatı da pek uygun sayılmaz. Saçınızı farklı renklere boyamak renk vermek istiyorsanız profesyonel ellere teslim etmenizde fayda var.

Wet’n Wild Photofocus Fondöten mevy.co/2h1aFdg

Sanırım rengini de kendi ten rengimden bir ton koyu almışım, asıl problemim bu değil. Ten renginize uygun olanı bulabilirsiniz. Ama asıl sorun fondötenin kokusu. Biraz abartı diyebilirsiniz ama inanın abartmıyorum: tiner, duvar boyası karışımı bir kokusu var. Yapısı çok yoğun, yüz çizgilerinize çok doluyor ve maske gibi. O yüzden de ben Wet’N Wild’ın bu meşhur fondötenini pek sevemedim. 35 TL

H&M Natural Satin Foundation mevy.co/2yMnXUw

Parlak adı üzerine saten bitişli bir fondöten. Çok yapışkan ve cilde oturmayan bir yapısı var. Hangi ürünle uygularsam uygulayayım, sünger, fırça elimle bile uyguladım ama bir türlü sevemedim cildimde. H&M’in bir çok kozmetik ürününü severek kullanmama rağmen bunu sanırım kullanamayacağım.

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

Herkesin bayılarak anlattığı, favorilerine koyduğu ama benim maalesef sevemediğim Kiehl’s’ın avokadolu göz çevresi kremi. Yapı olarak benim için biraz kalın ve çok az miktarda dahi alsam dağıtmak çok zor oluyor. Gece sürüp yattığımda ya da gün içinde sürdüğümde de göz çevremde hep bir ağırlık hissediyorum. Bu ürünle o yüzden enerjimiz bir türlü tutmadı.  112 TL

Nivea Yüz Temizleme Köpüğü

Aslında çok kuru ve hassas ciltler için olduğu söylenen ve cilde nem verdiği vaadedilen bir ürün. Benim cildim karma olmasına rağmen cildimi nemlendirmediği gibi kurutuyor bile diyebilirim. Bitene kadar kullandım ama çok memnun kalmadım. Belki sadece çok yağlı ciltlere iyi gelebilir ama kuru ve karma ciltlere önermiyorum. 12 TL

Dk Dent Kil Özlü Diş Macunu mevy.co/2gD5fZ5

Florür ve gluten içermeyen diş macunları kullanmaya çalışıyorum. Farklı farklı markalarınkini de denedim. Bu ürünle dişlerimi fırçaladığımda ağzımın, dişlerimin temizlenmiş olduğunu hissetmiyorum. Özellikle gece fırçalayıp yattığımda sabah kalktığımda ağzımda tuhaf bir tat bıraktığını deneyimledikten sonra bir şans daha veremeyeceğim ne yazık ki.

T-shirt: Koton
Videodaki makyajım:
Flormar Silk Matte 02
Fondöten Dior Nude Air 39
Nyx Underneath All
Benefit Hoola Lite
Essence Matt Peach
Benefit Roller Lash

Leave a Reply

Your email address will not be published.