https://www.youtube.com/watch?v=FvJ-Nki4-LA&feature=em-share_video_user

Makyaj

Bitmesi Gereken Güzellik Trendleri

By  | 

Özellikle Youtube’da ve Instagram’da karşılaştığımız kesinlikle bitmesi gereken güzellik trendlerini gösterip yorumladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Dünya çapındaki Youtuberların geçtiğimiz yıl içinde en çok uyguladığı şahsen acilen bitmesi gerektiğini düşündüğüm ilginç makyaj trendlerini derledim ve yorumladım.

Abartılı Highlighter Uygulaması

Ben her ne kadar highlighter kullanan biri olmasam da güzel bir uygulanmış bir highlighterı beğendiğim zamanlar oluyor. Ancak bu highlighter uygulaması öyle bir hal aldı ki abartılı demek dahi hafif kalır oldu. Disco topu-vari bir hal almış bu versiyonuna çok karşıyım ve bir an evvel bitmesini diliyorum.

Maske Concealer Uygulaması

Göz altındaki aydınlık görünümü seviyorum, evet. Ama bu öyle bir uygulama şekli ki gözlerinizi bir maskeyle kapattığınızı düşünün aynen bunun gibi çok geniş bir alana concealer uygulayıp sonra ürünü cildinize dağıtıyorsunuz. Hiç anlam veremediğim bir concealer sürme biçimi…

Scorpio Manikür/ Akrep Manikür

Bu trendin ise sevimli gösterilecek hiç bir yanı yok. Ne havalı, ne ilginç, ne de çekici buluyorum. Küçük akrep ölülerini tırnağınıza yapıştırıp üzerini de bir tırnak malzemesiyle kaplıyorlar. Tırnaklarınızda ölü akrepler taşıyorsunuz kısacası. Estetik hiç bir yanı yok ve hayvanlara eziyetten başka da bir şey değil bana sorarsanız.

Unicorn Göz Makyajı

Fake tears yani sahte gözyaşı makyajı diye de bilinen bu makyaj trendinde de sanki gerçekten ağlamış ve göz makyajınız akmışçasına bir görünüm var. Genelde de renkli, simli ürünler kullanıldığı için unicorn gözyaşlarına benzetilerek böyle bir isim verilmiş. Bir parti makyajı, festival makyajı olabilir ama günlük hayatta uygulanabilecek bir makyaj olduğunu düşünmüyorum.

Bubble Nails

Bu trendler yüzünden tırnaklar da kaşlar gibi rahat yüzü göremiyor. Akrep manikürden sonra tırnaklara yapıştırılan minik top formunda malzemelerle tırnaklara verilen baloncuk görünümü de bir başka çılgın trend. Parmaklarınızda minik top top şekerler taşıyormuşsunuz gibi çok tuhaf görünüyor.

Palyaço Kontür

Birçoğumuzun makyajında kullandığı yöntemlerin sıradışı şekillerde uygulanması akımına bir başka örnek de clown contouring yani palyaço kontür. İsmi de şuradan geliyor: yüzünüze tüm renk düzenleyici ürünleri uyguluyorsunuz yanaklarınıza palyaço makyajı gibi dairesel şekillerle sürüp sonra hepsini yine normale dönene kadar yüzünüze dağıtıyorsunuz. Ekstra zahmet ve vakit kaybı olarak görmekten kendimi alamadığım bir trend…

Lolipop Dudaklar

Çocukken elma şekeri yedikten sonra ağzımıza burnumuza bulaşır dudaklarımızın etrafı kıpkırmızı olurdu, bu trendin ilhamı sanırım tam da o görüntü. Dudakların etrafına dağılmış ruj görünümünü kusursuz çerçevelenmiş bir dudak çizgisinin güzelce uygulanmış bir rujun sağladığı görüntüye değişeceğimi sanmıyorum.

Renkli Sahte Çiller

Sahte çil trendini hatırlarsınız. Onunla ilgili hiç bir sorunum yok. Gerçek çilleri olan insanları da çok şanslı görüyorum. Ama renkli renkli sahte çiller boyamanın manası yok diye düşünüyorum, bilmiyorum siz de benimle aynı fikirde misiniz yoksa sevimli mi buluyorsunuz aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Dalgalı Kaşlar

Renkli kaşlar, örgü kaşlar ve şimdi de dalgalı kaşlar. Tüm bu trendler içinde en hızlı bitmesini istediğim bu olabilir. Kaşlarınıza kaş kalemiyle dalgalar çiziyorsunuz ve tuhaf anlam veremediğim bir görüntü ortaya çıkıyor.

Dalgalı Dudaklar

Kaşlar gibi dudaklara da aynı şekilde dudak kalemiyle dalgalar çizip yine son derece gereksiz çizgi film kahramanına benzer bir görüntü elde etmiş oluyorsunuz.

Eyeball Jewellery/ Gözbebeği Aksesuarı

Hepsini, tüm bunları bir kenara bırakıyorum ve en en çılgın ve en en en tehlikeli olanını ele alıyorum. Gözbebeğinin içine çeşitli materyallerden ki bu genelde metal oluyor kalp yada benzeri kolye ucuna benzer objeler yerleştirmek bitmesini istediğim makyaj trendlerinde son boyut. Göz en hassas organlardan biri ve göz kalemi sürerken dahi en ufak bir dokunuşta kızarıp kanlanıyor. Gözün içine bir obje yerleştirmek için sanırım aklını kaçırmış olması gerekiyor bir insanın. Kesinlikle denemek istemeyeceğim, deneyenlere de akıl sır erdiremediğim bir trend değil delilik.

Gömlek: Mudo
Beyaz Orkide: Mudo Concept
Metal Pano: Hoagard
Siyah Balina Obje: Mudo Concept
Beyaz tüyler: Bonvagon

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.