Makyaj

35 TL Krem 1200 TL Kreme Karşı

By  | 

Yüksek fiyatlı ve uygun fiyatlı ürün karşılaştırma serisine bir yenisini ekledim ve bu kez La Mer markasının 1200 liralık Crème De La Mer  adlı nemlendirici kremi ile Nivea’nın 35 liralık Essentials Urban Skin Defence 48 saat nemlendirme etkili kremini deneyip 35 TL Krem 1200 TL Kreme Karşı videomda karşılaştırdım. Her ikisinin de cildiniz için vaad ettikleri aynı ancak arasında çok büyük fiyat farkı olan bu iki ürünün performansını birlikte görelim istedim.

Crème De La Mer

Crème De La Mer’in  formulü ve üretiminin ardında bir hikayesi var ve benim de bu ürünle alakalı ilgimi çeken bu hikaye oldu. Dr. Max Huber bir deney esnasında işlerin yolunda gitmemesi sonucu kimyevi maddelerin yol açtığı ciddi yanıklara maruz kalır. 12 yıl süren çalışmalarının sonucunda da bazı deniz minerallerini yine doğal elementlerle bir araya getirerek vücudundaki yanıkları hazırladığı karışımla tedavi etmeye başlar ve zamanla gözle görülür iyileşmeler gözlemler. Bu mucizevi karışım Crème De La Mer ismiyle La Mer markası ile insanlarla buluşturulur. Peki bu kadar güçlü etkileri olduğu söylenen ve 60 ml boyu 1200 liraya, 500 ml’lik devasa boyu ise 8100 liraya satılan bu krem gerçekten mucizevi mi?

Yüzümün bir tarafına Crème De La Mer’i uygulamak üzere başladım. İçeriğinde deniz yosunları ve fazlasıyla vitamin, mineraller bulunuyor. Kalsiyum, magnezyum, çinko, demir, vitamin C, E, B12’nin yanı sıra turunçgil yağı, okaliptus, ayçiçeği gibi doğal yağlar da var. Kutusundan minik bir kaşıkla birlikte geliyor. Kaşık yardımıyla minik minik alarak yüzüme nokta nokta uygulayıp dağıttım. Oldukça yoğun yapıda, kokusu Nivea’nın kokusuna çok benziyor: standart bir krem kokusu. Dağıtırken de tüm cildimin yumuşadığını hissedebildim. Karma ciltler aslında bu kadar yoğun yapılı kremleri sevmez ama Kış geçişinde cildim çok kuruduğundan iyi gelebilir. Her iki krem de tüm cilt tiplerine uygun.

Bu karşılaştırma videom için araştırma yaparken, yabancı güzellik bloglarında La Mer’e muadil olarak Nivea’nın metal mavi kutuda çok eskiden beri piyasada olan hatta babanelerimizde görmeye alışkın olduğumuz kremi önerilmiş. İçeriklerinin ve yapılarının benzer ve etkilerinin de aynı olduğu söylenmiş. Görünce çok şaşırdım. Ama onun yerine ben yine Nivea’nın yeni serisinden Essentials Urban Skin Defence kremini tercih ettim. Yüzümün diğer tarafına da bu kremi uyguladım. Diğerine göre daha ince hatta jel yapıda. Hafif traş losyonu gibi bir kokusu var. Özellikle karma ciltler için fazla gelebilecek bir nemlendiricilikte olduğunu düşünüyorum. Nivea’nın içeriğinde gliserin, pantenol gibi daha nemlendirici etkili ürünler var. 20 güneş koruma faktörü barındırıyor yani cildinizi güneş etkilerine karşı da koruma özelliğine sahip.

Gelelim her ikisini de uyguladıktan sonra ki yorumlarıma. Nivea yüzümde emilimi tamamlaması için yeterli süre geçmesine rağmen hala silgi tozu gibi elime geliyor ki hiç sevmediğim bir nemlendirici kremde asla istemediğim bir durum. Genel olarak her iki tarafı da iyi hissediyorum evet ama bu soyulma durumu kötü yanı. La Mer tarafı, Nivea’ya göre %60  daha nemli.

Benim deneyimlerim böyleydi. Baktığımızda her ikisi de nemlendirme etkili 2 farklı krem. Siz ne düşünüyorsunuz? Cilt bakım ürünlerinde yüksek fiyatlı olanı mı uygun fiyatlı olanı mı tercih edersiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *