Makyaj

İlk Makyajımı Yapıyorum!

By  | 

Kanalımı ilk açtığım zamanlarda görmeye alışkın olduğunuz, seveni kadar sevmeyeni de olan, uygun fiyatlı ürünler kullandığım makyajımı yeniden yaptım. Hem biraz geçmiş günlerden bahsettim hem de değişen makyaj alışkanlıklarımdan. Umarım ilk makyajımı yapıyorum videomu keyifle izlersiniz.

Revlon 24h Color Stay Fondöten mevy.co/2f1fHIP
H&M Face Brush

Revlon’un Color Stay fondötenini uzun zamandır kullanıyordum. Hatta yedeklemiştim ama yedeklediklerim de bitmek üzere sanırım vedalaşma vakti. Fondötenimi H&M’in bayıldığım yüz fırçasıyla uyguluyorum. Son 1 aydır neredeyse makyajlarımda elim hep bu fırçaya gidiyor ten ürünü uygularken. Çok memnun kaldığımdan Eylül favorilerimde de bahsetmiştim.

Biota Kapatıcı http://mevy.co/2veGFSV

Kanalımı açtığım günden bugüne makyaj stilimin yanı sıra, tercih ettiğim ürünler de değişti. Daha kalın yapıda, yoğun kapatıcı ürünler tercih ederken artık daha ince ürünler kullanıyorum. Mesela o dönemler MAC’in pro longwear fondöten ve kapatıcısını kullanıyordum. Artık daha ince yapılı, cildime daha taze bir görünüm sağlayan ürünlerle makyajımı yapıyorum. Biota’nın bu kapatıcısı da Revlon fondötenimle ton ve doku uyumu sağlıyor. 30 TL

Sleek Far Paleti- Oh So Special 658
Note Göz Kalemi http://mevy.co/2r2mrac

O günden bugüne makyajımda değişen en belirgin şey göz makyajım. Uzun yıllar siyah çerçeveli, yoğun göz makyajını çok severek kullandım. Hem günlük hem gece makyajlarımda. Saçlarım da sarı olduğu için o zamanlar, daha yoğun makyajları yakıştırıyordum. Bana bu siyah kalemli göz makyajını çok yakıştıran bir grup da var ama tam tersi sevmeyen, çok fazla bulanlar da var.

Göz makyajıma Sleek markasının Oh So Special paletindeki, tarçın tonu ve beyazı karıştırarak başladım. Ecotools’un far fırçasıyl uyguladım. Eskiden de şimdi de bu tonlarda göz makyajını seviyorum ve her göz rengine de çok yakışıyor.

Makyajın kilit noktası: siyah göz kalemi! Alt, üst kirpik diplerime fırça yardımıyla uyguladım. Bir de küçük bir püf noktası vermiş olayım: göz kenarlarınızdan çekip gererek kalem yada eyeliner sürdüğünüzde evet düzgün sürebiliyorsunuz ama bıraktığınızda ve o gerginlik kaybolduğundan dümdüz çizilmiş gibi görünen kaleminiz çizgi çizgi toplanabiliyor. O yüzden olabildiğince gözlerinizi göz kenarlarından çekmemeye dikkat edin.

Rival De Young Maskara Bazı
Max Factor 2000 Calorie Maskara http://mevy.co/2wecQQL

Hayatımın uygun fiyatlı maskara bazı desem abartmış olmam. Kullandığım günden beri çok memnun kaldığım ve tavsiye ettiğim bir maskara bazı. Max Factor 2000 kalori maskaramın altına uyguladım ve takma kirpik etkisi yarattığını görebilirsiniz. 44 TL

Essence Peach Me Up Allık mevy.co/2woV0cy

O dönemler hiç kontür yapmıyordum. Allığımı sürüp çıkıyordum. Şimdi de yine çok sevdiğim uygun fiyatlı Essence’ın Peach rengi allığını uyguladım. 13 TL

Golden Rose Velvet Matte 27 http://mevy.co/2shxKhO

Beni ilk zamanlardan beri takip edenler pudra tonlarda rujları ne kadar sevdiğimi bilirler. Bu konuda hala değişmiş değil alıkşanlıklarım ve hala en sevdiğim ve en çok kullandığım renk Mac’in Kinda Sexy’si. Uygun fiyatlı ürünler kullandığım için de Mac Ruj Muadilleri videomda da gösterdiğim Kinda Sexy muadili olan Golden Rose’un Velvet Matte serisinden 27  numara rujunu kullandım. 22 TL

Alışkanlıklar değişse de eskiye özlem değişmiyor. Bu makyajımı uzuun aradan sonra yeniden yapınca özlediğimi farkettim. Ama hem uzunca vaktimi aldığı hem de dediğim gibi hafif makyajları hem görüntü itibariyle hem de cildim için daha çok tercih ediyor olduğumdan geri döneceğimi sanmıyorum. Herkesin uygulayabileceği ve herkese çok yakışacağını düşündüğüm bir makyaj, siz ne düşünüyorsunuz?

Gömlek: Koton mevy.co/2ylkOKK
Flamingo Aydınlatma: Bonvagon mevy.co/2ydSs5R

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.