Makyaj

Kolay ve Pratik Yılbaşı Makyajı

By  | 

Yılbaşı gecesi için makyajınıza karar veremediyseniz ya da son dakika organizasyonu yaptıysanız kolay ve pratik yılbaşı makyajını uygulamaya ne dersiniz…

Kahve ve bronz tonlarında bir yılbaşı makyajı yaptım, siz de bu makyajın temel adımlarını takip ederek dilediğiniz tonda makyajı kolayca uygulayabilirsiniz.

Kolay ve pratik yılbaşı makyajı

Fondöten

Makyajıma chanel Perfection Velvet Lumiere – 010 Beige ile başladım. Fondöteni cildime dağıtmak için Zoeva 124 numaralı fondöten fırçasını kullandım. Dairesel ve yumuşak hareketlerle fondöteni cildime dağıttım. Chanel Perfection Velvet Lumiere, Karma ve yağlı ciltler için uygun olan benim de yaz, kış rahatlıkla kullandığım bir fondöten. Benim cilt tonuma göre yazın 25, kışında 010 bej rengini kullanıyorum. Zaman zaman bu iki tonu karıştırarak da cilt tonuma uygun rengi elde edebiliyorum.

Bobbi Brown Intensive Serum Concealer – Porcelain rengini gözaltlarıma V şeklinde uyguladım. Gözaltı çizgilerine dolmadan yüksek kapatıcılık sağlayan bir ürün olduğu için başarılı bir kapatıcı diyebilirim. Gözaltı kapatıcısını dağıtmak için MAC seyahat boy fondöten fırçasını kullandım.

Göz Makyajı

Bobbi Brown Long Wear Eye Base – Light far bazını kullanarak göz makyajıma başladım. Göz farının pigmentasyonunu arttırmak ve kalıcılık sağlamak için far bazı tercih ettim. Far bazını az miktarda alıp, parmak uçlarınızla göz kapağına dağıtabilirsiniz. Bu adımdan hemen sonra da ten rengi far ya da transparan pudra uygulayarak özellikle toz farları göz kapağınıza daha kolay uygulayabilirsiniz.  Far olarak BOBBI BROWN Long Wear Cream Shadow – Copper rengini kullandım. Pigmentasyonu ve uygulaması kolay olduğu için krem far tercih ettim. Benefit Cream Shadow fırçası ile krem farı tüm göz kapağıma tampon hareketlerle uyguladım.  Sigma E45 far karıştırma fırçası ile göz kapağımın katlanma çizgisindeki farı dağıttım, böylece daha doğal bir geçiş yarattım. Bobbi Brown Long Wear Cream Shadow – Beach Bronze rengi ile daha koyu bir ton daha göz kapağıma uyguladım. Bobbi Brown angled eye shadow fırçası ile göz kapağımın dış köşelerine koyu Beach Bronze krem farı uyguladım.  Beach Bronze rengini alt kirpik diplerine Sigma E21 numaralı fırçası ile ince çizgi şeklinde uyguladım. Kahve bronz göz makyajım için Oriflame Giordani Gold – Brown göz kalemini göz içlerine kullandım. Bu adımda gözlerimi hafifçe kapattım, alt ve üst kirpik içlerine aynı anda göz kalemini uyguladım. Sıra geldi kirpiklere… Givenchy Noir Couture Volume Mascara – Black maskarayı tercih ettim.

Allık

Yılbaşı makyajı olsa da ışıltısız ve mat bir allık olan Bobbi Brown Blush – 04 Almond seçtim. Allığı uygularken de Zoeva 106 numaralı fırçasını kullandım.

Ruj

Oriflame Giordani Gold Iconic Ruj – True Red rengini yılbaşı makyajım için seçtim. Bu ruju dudağıma tamamen uygulamadan önce Sigma E05 numaralı eyeliner fırçasını kullanarak ruj ile dudağıma çerçeve çizdim ve içini hafifçe doldurdum. Son olarak da ince bir kat ruju dudağıma uyguladım.

Yılbaşı makyajım hazır… Siz de bu makyajı denerseniz, benimle paylaşmayı unutmayın.

Adımları ve uygulama detayları için Kolay ve Pratik Yılbaşı Makyajı videomu da izlemeyi unutmayın.

Mutlu seneler….

Bluz: H&M
Ruj: Oriflame Giordani Gold Iconic
Oje: Flormar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *