Makyaj

Melisaya Aldıklarım – Bebek Alışverişi

By  | 

Uzun zamandır benden beklediğiniz bebek alışverişim ve hediyelerden oluşan videomu tamamladım. Melisa için aldığım oyuncaklar, temizlik ürünleri, hediyelerle Melisaya Aldıklarım videomu hazırladım. Umarım anne adaylarına da bebek alışverişi konusunda fikir verici olur.

Melisaya Aldıklarım – Bebek Alışverişi

Banyo ürünleri

Küvet konusunda çok aceleci davrandım ve eşimi beklemeden küvetini aldım ama oldukça büyük ve ağır olduğu için taşımakta sıkıntı yaşadım. Küvetini almaya gittiğimde su sıcaklığını ölçen kurbağa oyuncağı da satın aldım. İlk zamanlar bu oyuncağı pek anlamayacaktır ama büyümeye başladığında bu kurbağayı da kullanacağımı düşünüyorum. Maşrapa da bebekleri yıkarken bir hayli önemli çünkü bebekler için üretilenlerin bir tarafı kauçuktan yapılıyor ve bu da bebeğinizin tenine zarar vermeyen yumuşaklıkta oluyor. Ben de banyo ürünleri arasına maşrapasını da ekledim. Bir de Melisa’nın odasını temizlerken kullanmak için tamamen organik bir temizleyici satın aldım. Kimyasal içeriği olmadığı için de bebek odalarını güvenle temizlemenizi sağlıyor. Bir de plastik kovasını aldım ve banyo, temizlik alışverişimin bir kısmını böylece tamamladım.

Emzik kutusu

NUK marka 2 tane emzik kutusu satın aldım. Çok severek almasam da ilk aşamada gerek duyduğum için satın aldım. Emzikleri çantanızda taşımak için bu kutuları kullanmak hem daha steril hem de pratik oluyor.

Dönence

Arkadaşlarımızın hediyesi olan dönence, hem bebek odasında hem de bebek arabasında kullanılabiliyor. Bebek arabasına da takılabiliyor oluşunu çok beğendim. Ayrıca, oyuncak kısmını çıkarıp sadece müzik bölümünü de kullanmak mümkün…

White Noise (Anne karnındaki seslere benzer ses çıkaran oyuncak)

Bebekler anne karnındayken dış sesleri saç kurutma makinesi gibi duyabiliyor ve bu seslerin onları doğduktan sonra da sakinleştirdiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu amaçla üretilen bir oyuncaktan da bahsetmek istedim. Mutlaka almanızı tavsiye ederim. Benim satın aldığım peluş oyuncak bu sesleri çıkaran bir mekanizmaya sahip… Bebeğiniz ağladığında bu seslerle bebeğinizi sakinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Emzik Zinciri

Instagram’da emzik zincirim adlı hesaptan gelen bir hediye… çok beğendim, bebekler için zararlı madde içermeyen ahşap bir zincir. Bir ucuna emziği, diğer ucunu da bebeğinizin giysisine yerleştiriyorsunuz, böylece emziği her attığında emziğin yere düşmesini engelleyebiliyorsunuz.

İlk ayakkabıları

Kızımın büyük teyzesinin hediyesi VANS marka küçücük ayakkabılar… Çok beğendim, mutlaka anı olarak saklayacağım.

İlk eteği

Küçücük, çok sevimli pembe tütü eteğini gördüğümde çok beğendim ve bu sevimli tütüyü de almadan geçemedim.

Damak Yapısını Bozmayan Emzik

Joker’den satın aldığım OİOİ marka uyku arkadaşı emzikleri daha önce internette de görmüştüm, özellikle damak yapısını bozmayan emzikleri ile ön plana çıkıyor.

Kauçuk Önlük

6 aydan sonra kullanmaya başlanan kauçuk önlüğü yine OİOİ markasından satın aldım. Su geçirmeyen, yumuşacık, kolay temizlenen bir önlük olduğu için tavsiye ederim.

Misafirlere Hastane Hediyeleri

Mor Atölye, hastaneye gelen misafirlerimiz için sabun sepeti ve badem şekeri külahını tasarladı. Hamile olduğumu öğrendiklerinde Melisa’ya hediye hazırlamak istediler. Çok zarif, çiçek konseptli bu hediyeler için Mor Atölyeye teşekkür ederim.

Kapı Süsü

Hastanede Melisaya hoş geldin için kapı süsümü de son dakikaya bıraktığım için panik olsam da neyse ki arkadaşımın tavsiyesi ile Meleğin Eli adlı Instagram hesabından siparişimi verdim. Tasarım fikriniz de birlikte düşündük ve balon konseptli çok sevimli bir kapı süsü hazırladılar. Melek hanım hayalimin de ötesinde bir kapı süsü hazırlamış, teşekkür ederim.

Amazon alışverişim

Sevgili arkadaşım İdil Tatari’nin tavsiyesi ile bebek arabası için oyuncaklı askı satın aldım. Bir de araba koltuğa monte edilebilen aynalı bir ürün aldım. Bu ayna, koltuğa takıldığında dikiz aynadan bebeğinizi görmenizi sağlıyor. Aynı zamanda müziğini de açarak bebeğinizin ilgisini çekebilirsiniz ağlıyorsa sakinleştirmek için.

Ana kucağı

İtalyan Inglesina markasının Jean modelini satın aldım. Bebek arabasının ana kucağı kısmı bu. Hastaneye giderken yanımızda olacak.

Melisa için aldıklarım ve gelen hediyelerin ilk kısmı bu şekilde… Umarım anne adaylarının bebek alışverişi için de yardımcı olur. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *