Diğer

Japonya’da Çılgın Bir Hafta!

By  | 

En merak ettiğim ve görmek istediğim şehirlerden biri olan Tokyodayım! Kedilerle dolu bir odada yemek yediğiniz restoranlar, robot gösterileri yapılan barlar, hizmetçi kafeler, rengarenk ve kalabalık sokaklarıyla Tokyo beni büyülemeyi başardı. Oradayken neler yaptım, nerelere gittim hepsini Japonya’da Çılgın Bir Hafta videomda izleyebilirsiniz. Siz Tokyo hakkında neler düşlünüyorsunuz, gidecek olanlara başka tavisyeleriniz var mı aşağıda yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Rengarenk tabelaların aydınlattığı şehrin en önemli sokaklarından birinden merhaba dedim Tokyo’ya. Gerçekten Japonya’da olduğumu tam anlamıyla hissettim diyebilirim burada.

Mavi Yağmurluk Mudo Concept
Mini Sırt Çantası: Eastpak Boyner mevy.co/2xTcZIP

Harajuku Mahallesi

Yağmurlu bir gün olmasına rağmen Tokyo’nun tadını çıkarmaktan kendimi alıkoymadım. En ünlü ve turistlerin uğrak noktası olan Deux Ex Machina Cafe’de birer kahve içtikten sonra etrafındaki ve üst katındaki vintage butikleri gezmek çok keyifliydi.

Yağmurluk H&M
Sweatshirt Koton
Turuncu Pantolon H&M
Gözlük Dsquared/ Turkuaz Optik

Meiji Tapınağı & Oyun Makineleri& Akihabara & Maid Kafeler

Japonya’yı günümüz modern Japonya’sı haline getiren imparator Meiji’nin anısına yapılmış ormanın içerisinde yemyeşil ağaçlarla ve kuş sesleriyle dolu bir yer burası. İçerisinde de ibadethanenin bulunduğu tapınak kısmı da var.

Tapınağın bahçesinde kutsal olduğu düşünülen bir su var. İnsanlar bu suyu içiyor ya da elelrini yıkıyorlar. Ben de ellerimi bu suyla yıkadım bir de dilek tuttum.

Tapınak gezisi sonrası da içeride çeşit çeşit onlarca belki yüzlerce makinelerin olduğu dükkanlara uğradım. Bizde de olan, para atıp kıskaçla bir yığın içinden oyuncak vs yakalamaya çalıştığınız makineler bunlar. Ben de şansımı denedim.

Anime ve mangaların mekanı olan Akihabara’ya da gittim. 90’lar çocukları beni çok iyi anlayacaklardır. Bu arada Akihabara’yı gezerken o kadar üşüdüm ki bir mağazaya girip atkı ve hırka aldım. 25 derece gözüken Tokyo Kış’ı yaşıyor.

Animeseverlerin Tokyo’ya muhakkak gelmesini tavsiye ederim. Ben de gelmeden önce herkes anime karakteri, cosplay gibi giyinip sokaklarda dolanıyor zannediyordum açıkçası. Ama kesinlikle böyle bir şey yok.  Hep gömlek, pantolon yani normal giyimli gayet işinde gücünde insanlarla karşılaştım.

Japonya metro ulaşım ağı bakımından da çok gelişmiş. Şehrin bir ucundan diğer ucuna metroyla ulaşım mümkün.

Maid yani hizmetçi kafeler de sadece Tokyo’da olan son derece ilginç bir konsept. Bildiğimiz kafeler ama içeride garsonluk yapan hizmetçi kıyafeti giymiş kızlar çalışıyor. Menü ve sunumlar da oldukça ilginçti.

Mavi Yağmurluk Mudo Concept
Gömlek H&M Studio
Gri Tayt Anais Margaux mevy.co/2yDgoj0
Çanta Balenciaga
Atkı JW Anderson x Uniqlo

Ginza Caddesi

Burası New York’a çok ama çok benziyor. Çok düzenli, tertemiz kocaman bir cadde. Kendine has sadeliğe ve sakinliğe sahip, lüks markaların tamamının mağazalarını görebilirsiniz Ginza’da.

Gri Payetli Ceket Mango
Gri Simli Sweatshirt mevy.co/2yxIb4y
Mom Jean H&M
Dudak İşlemeli El Çantası Trendyol

Kedi Kafeler

Biri bana kedi sevmek için para ödeyeceğimi söylese sanırım gülerdim. Yine ilginç bir kafe konsepti ile karşı karşıyaydım. Kedi kafeler Tokyo’da çok yaygın. Özellikle de turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Bir yandan bir şeyler yiyip içebildiğiniz diğer yandan da kedilerle dolu bir odada onları sevip vakit geçirebildiğiniz kafeler. Gerçekten inanılmaz sevimli ve dinlendirici bir deneyim. Özellikle kedisevenler mutlaka ama mutlaka Tokyo’ya bir gün seyahat ederlerse bu kafelere uğramalılar.

Siyah Anvelop Bluz Tiny mevy.co/2goqqdr
Simli Pantolon Mango mevy.co/2hSwafF

Robot Restoran

Japonya’ya gideceğimi söylediğimde hemen hemen herkes bir robot restoranına gitmemizi söylemişti. Bu kadar çok kişiden de duyunca bizde de haliyle büyük bir merak oluşunca gidip görmemek olmazdı. Tokyo’daki hemen hemen her mekan çok ilginçti ama gittiğimiz robot restoran en ilginç atmosfere sahip olanı olabilir içlerinde…

Ve Sushi

Dünyada 2 tip insan vardır: sushi sevenler ve nefret edenler. Seviyorsanız da sevmiyorsanız da Japonya’da sushi yemenizi tavsiye ederdim. Çünkü orada yaptıkları yöntemden mi yoksa kullandıkları malzemeden mi yediğim en lezzetli sushiydi diyebilirim.

Beyaz Pantolon Mango

Mavi Bluz H&M mevy.co/2xUNFak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *