Diğer

Para Kazanma Yöntemleri

By  | 

Yeni mezunsunuz ve hiç iş tecrübeniz yok mu? Öğrenci misiniz? Ne yapacağınızı bilmiyor ama artık ailenize de yük olmadan en azından telefon faturanızı ödemek yada ekstra giderlerinizi karşılamak istiyorsunuz. Belki de hedefiniz daha çok gelir elde edip kendi evinize çıkmak. Hepinize göre çok farklı para kazanma yöntemlerinden bahsedip, hepsiyle ilgili de nasıl harekete geçebileceğiniz konusunda faydası olacağını düşündüğüm bir para kazanma yöntemleri dosyası hazırladım. Umarım hayallerinize ulaşmanızda faydası olur 🙂

Evden Çalışma (Freelance)

Othersapp.com, armut.comsadeceon, bionluk.com, yurt dışında fiverr, freelancer.com gibi websiteler üzerinden dönemsel freelance iş ilanlarını takip ederek, yetkin olduğunuz alanlarda iş yapmak sizin için ciddi bir gelir kaynağı olmakla beraber, tam zamanlı olmadığından derslerinize de vakit ayırmanıza olanak sağlayacaktır.

Sanal Para Madenciliği

Sanal para madenciliği yaparak kazanç sağlayabileceğinizi söylesem ne düşünürdünüz? İyi bir oyun bilgisayarınız varsa o zaman en çok bilineni bitcoin olan sanal para madenciliği yapabilirsiniz. Sanal paralar geleceğin para birimi olmaya aday. Tek bir bilgisayar ve ekran kartıyla aylık çok ufak tutarlar kazanabileceğinizi söylemeden geçmeyeyim, avantajı çıkarttığınız paranın kısa zaman içerisinde değer kazanması. Eğer harcamayıp elinizde kaybetmeden uzun süre tutabilirseniz uzun vadede büyük paralar kazananlar olduğunu çok duyuyorum.

Sanal Para Sistemlerinden biri: http://mevy.co/2wKy4W1
Sanal Para Madenciliği yazılımı: http://mevy.co/2gqHAHL

Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı:bazı websitelerine içerik üretmek ve yazılar yazmak da çok büyük rakamlar olmamakla birlikte gelir sağlayacaktır. Eğer yaratıcılığınıza, kaleminize güveniyorsanız, Nasılkolay,Makalemarketi, vb sitelerde çeşitli konularda içerikler üretebilirsiniz.

Kullanmadığınız Eşyaları Satışa Çıkarmak

Kullanmadığınız, alıp kullanamadığınız ve bir köşede öylece duran eşyalarınızı satışa çıkarmak son zamanlarda özellikle bunun için geliştirilen uygulamalar ve siteler sayesinde çok kolaylaştı. Hatta yurt dışında ikinci el mağazalardan ve vintage butiklerden aldıkları eşyaları onarıp, temizleyerek internet üzerinden yeniden satışa çıkaran ve para kazanan insanlar var. Dolap, Letgo, Gardrops eşyalarınızı satışa çıkarabileceğiniz sitelerden bazıları.

Özel Ders Vermek

Okuduğunuz bölüme dair yada en iyi olduğunuz ders hangisi ise özel ders vermek de özellikle öğrencilerin sıkça başvurduğu bir yöntem. Örneğin; Matematikte çok iyiyseniz ve iyi de bir anlatıcıysanız özel ders verip gayet makul paralar kazanabilirsiniz. Bu bir bilgisayar programı öğretmek yada gitar öğretmek de olabilir, iyi olduğunuz konu her ne ise… Bazı marketler, kahve zincirlerinde ve kafelerde yazılı ilan bırakabileceğiniz panolar aracılığıyla ders almak isteyenlere ulaşmanız mümkün.

Kampüsteki İş Olanakları

Üniversite Öğrencisiyseniz; okulunuzda çeşitli görevlerde çalışabilirsiniz. Bölüm stajları, kütüphane, yemekhane gibi birimlerde yarı zamanlı işler, saatlik işler. Bu işler için daima duyurular yapılır, hocalarınıza da danışabilirsiniz.

Vakıflar ve Sivil Toplum Kuruluşları İçin Çalışmak

Büyükşehirlerde yaşayanlar mutlaka şehrin kalabalık noktalarında anket yapan yada broşür dağıtan gençlerle karşılaşmışlardır. Genelde öğrencilerin yaptığı bu iş için vakıflara başvurup gönüllü olarak çalışıyor ve örnek gazete satıyorsanız sattığınız gazete sayısından elde edilen kazanç üzerinden pay alıyorsunuz. Hem para kazanmak hem de iletişiminizi güçlendirmek için faydalı bir seçenek.  

Dogwalking, Köpek Gezdirme İşi

Özellikle İstanbulda yaşayan ve hayvanları sevenler için bir önerim var. Hatta bu sayede çok büyük miktarlarda olmasa da para kazanmanız da mümkün. Köpeği olan ve yürüyüşe çıkaramayanlar belli ücretlerle bu işi başkalarına yaptırıyor. Siz de para kazanmak için vakti olmayan şehirli çalışanların köpekleriyle yürüyüşe çıkabilir parkta vakit geçirebilirsiniz. Bunu yapmak için de kopekgezdirme.org ve kopegimigezdir.com gibi benzer servis arayanları listeleyen siteleri kullanarak ilan hazırlayabilirsiniz.

Baristalık, Garsonluk

Part time kafelerde, kahve dükkanlarında yada eğlence mekanlarında çalışmak da en bilinen işlerden biri. Genelde gençlerin gittiği bu tip işletmeler tecrübe aramazlar  ve kısa bir eğitim sonrası çalışanları işe alırlar. Okul saatlerinize uygun günlerde örneğin baristalık yapabilir, insanlarla iletişiminizi güçlendirip para kazanabilirsiniz. Bu işler için de genellikle mekanların sosyal medya hesapları yada camlarına astıkları ‘’bizimle çalışmak ister misiniz’’ benzeri ilanları takip etmelisiniz. Zincir kahve dükkanları için ise yenibiris.com, kariyer.net benzeri sitelerde ilanlarını görebilirsiniz.

Kariyer.net http://mevy.co/2kxdgjf

Etkinliklerde Görev Almak

Öğrenciler için hem eğlenceli bir çalışma ortamı hem de para kazanma yöntemi olarak da konserlerde, festivallerde, çeşitli etkinliklerde görev almayı düşünebilirsiniz. Konserlerde bilet kontrolörü olabilir yada etkinlik alanlarındaki yeme-içme standlarında çalışabilirsiniz. Bu tip işler için de unisbul.com, etkinlikcim.com gibi sitelere göz atmakta fayda var.

 

Yukarıda bahsettiğim tüm sitelerin linklerini de aşağıda görebilirsiniz:

Sanal Para Sistemlerinden Biri (kayıt) http://mevy.co/2wKy4W1
Sanal Para Madenciliği (yazılım) http://mevy.co/2gqHAHL
Othersapp http://mevy.co/2wGY1pm
Sadeceon http://mevy.co/2fWA5HL
Armut.com http://mevy.co/2xt9AQC
Bionluk.com http://mevy.co/2yzNXTL
Fiver.com http://mevy.co/2wH6VDl
Nasilkolay.com http://mevy.co/2z9mmpB
Makelemarket.com http://mevy.co/2yarrzA
Dolap http://mevy.co/2fWSIeY
Let GO http://mevy.co/2xte1ep
Gardrops http://mevy.co/2g57F29
Unisbul.com http://mevy.co/2yT3RoD
Kariyer.net http://mevy.co/2kxdgjf
Etkinlikcim.com http://mevy.co/2wHmj2F
Kopekgezdirme.org http://mevy.co/2g4dWuP
Kopegimigezdir.com http://mevy.co/2xtAPdT

T-shirt: Koton 
Ruj: Golden Rose Likit Mat 23

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *