Diğer

40 TL Fondöten 900TL Fondötene Karşı

By  | 

Yüksek fiyatlı ve uygun fiyatlı ürünleri deneyip yorumladığım serinin ikinci videosuyla karşınızdayım. Bu kez yüzümün bir tarafındaki 920 liralık fondöten, diğer tarafındaki 40 liralık diğer fondötene karşı. Bakalım birbirinden farkları neler, benzer tarafları var mı, eksileri artıları, performansları ve kalıcılıkları nasıl hepsini 40 TL Fondöten 900TL Fondötene Karşı videomda detaylıca anlattım! Umarım keyifle izlersiniz.

La Prairie Skin Caviar Concealer Foundation /Tender Ivory

Bu fondöteni uzun zamandır merak ediyordum aslına bakarsanız. Bunun da birinci nedeni içeriğindeki havyar özleri. Acaba havyar bir fondötene ne gibi bir artı katabilir sorusu en çok merak ettiğim soru olmuştu. Kapatıcılık mı, ışıltı mı, kalıcılık mı? Araştırmalarım sonucunda öğrendim ki havyar özleri uzun vadede cildi yenilemeye, canlandırmaya ve elastikiyetini artırmaya yardımcı oluyormuş.

Bu fondötenin diğer ayırdedici özellikleri de birincisi kapağın altındaki kendi, özel kapatıcısı. Diğeri ise 15 güneş koruma faktörlü oluşu. Yani fondöteninizin altına ayrıca bir güneş koruyucu krem sürmenize ihtiyaç kalmıyor. Unutmadan bir de 16 farklı renk tonu ile de cildinize en yakın, en uyan tonu bulmanızı kolaylaştırıyor.

L’oreal Lumi Magique

Lumi Magique ise yapısını ve renk tonunu beğendiğim bir fondöten. Diğerinden farkı nedir derseniz: içinde havyar özleri yok :). Bir de güneş koruma faktörü içeren bir ürün değil.

Her ikisini de yüzümün iki ayrı yarısına uyguladım. La Prairie’nin sünger uçlu spatula benzeri aparatı yardımı ile yüzümün yarısına küçük noktalar şeklinde uyguladım ve sünger yardımıyla dağıttım. Mat bitişli bir fondöten değil. Işıltılı ve aydınlık bitişli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tek katta gayet güzel kalıcılık sağladı. Kokusu da çok güzel.

L’oreal renk olarak baktığınızda daha pembe alt tonlu dursa da yüzüme uyguladığımda öyle durmadı. La Prairie’ye göre daha ince yapılı. Kapatıcılığı çok fazla değil ama bir tık daha fazla. Belki L’oreal bir kat daha geçilirse kapatıcılık seviyeleri de eşitlenebilir. İkisi de çizgilere dolmuyor ve nemli, aydınlık bir görüntü sağlıyor.

İlk kullanımda havyar özlerinin vaadlerini gözlemlemek tabii ki mümkün değil. Cildinizin sağlığına etkileri muhakkak ki uzun vadede gözlemlenecektir. Ben bu iki fondötenin kapatıcılığını ve gün içindeki performansını deneyimledim.

Gözaltı kapatıcısını da merak ettiğimden onu da uyguladım. Fakat L’oreal Lumi Magique’in kendinde bir göz altı kapatıcısı olmadığından en uygun olacağını düşündüğüm bir ürün seçtim. Note’un gözaltı kapatıcısını da diğer tarafa uyguladım.

Yüzümün iki yanına uyguladıktan sonra gün içinde işlerimi halletmek üzere yaklaşık 2-3 saatimi dışarıda geçirdim. Hem kalıcılıklarını hem de karşılaştırmalarını daha iyi gözlemlemek için herhangi bir transparan pudra da kullanmadım. Döndüğümde gördüm ki her iki taraf normal olarak yağlı bir görünüm aldı. Altına baz yada pudra uygulamadığımı tekrar belirtmiş olayım. Ama zaten benim cilt tipimle de ilintili olarak yağlanma beklediğim bir durumdu. Özellikle La Prairie nemlendirici yapıda bir fondöten olduğundan yaklaşık 3 saat sonunda cildimle bütünleşerek, son derece doğal hatta makyajsızmışım gibi bir hal aldı. Sanki sadece ruj ve göz makyajı yapmış gibi, renk tonu eşit olan bir cilde sahip olmuş oldum. Dediğim gibi asıl görmek istediğim de uzun süre kullanımda cilt sağlığına etkileri.

L’oreal Lumi Magique sürdüğüm taraf da yine aynı şekilde parlamaya ve yağlı diyebileceğim bir görünüm almaya başlamıştı. Ama herhangi bir şekilde kalıcılığını yitirmedi yada bazı fondötenlerde gözlemlediğim yama yama ciltte o hiç sevmediğimiz görünümü almadı.

Her iki ürünü de ayrı ayrı test etmiş olanlar varsa onların da yorumalarını merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz aşağıya yorumlar kısmında düşündüklerinizi yazabilirsiniz!

https://www.youtube.com/watch?v=8tprOH6SZIc

2 Comments

 1. ela çam

  07/10/2017 at 18:38

  ben loreal lumi yi geçen senden beri kullanıyordum. Cildim kuru olduğundan lorealin bu fondöteni bana çok uygundu ve yüzümde canlı duruyordu ama bana üretimden kalktığını söylediler ve hiçbir yerde de bulamıyorum. Merve hanım acaba bu fondöteni nereden alabilirim?

 2. ela çam

  07/10/2017 at 18:52

  merhaba merve hanım
  ben lorealin bu fondötenini geçen seneden beri kullanıyordum cildim kuru olduğundan yüzümde süper duruyordu ne var ki bu fondötenin üretimden kalktığını söylediler hiçbir gratis watsonlarda vs yok bu fondöten videonuzun altına attığınız linke de girdim orada da satmıyorlar acaba nereden alabilirim bu fondöteni bir bulabilsem şu fondöteni eve stoklayacağım yardımcı olabilir misiniz acaba 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *