Diğer

Kötü Yorumları Okuyorum

By  | 

Videolarıma ve fotoğraflarıma sizden gelen yorumları her zaman dikkate alıyor ve fırsat buldukça yorumlarınıza geri dönmeye, sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum. Ancak bazı yorumlar var ki okuduğumda gülüp geçsem mi, şaşırsam mı, kızsam mı bilemiyorum. Onlardan birkaç tanesini kötü yorumları okuyorum videomda derledim ve bu yorumlar karşısında kendi düşüncelerimi paylaştım.

Far Paleti Dosyası videoma gelen iki yorumdan birincisi; ‘’BU VİDEODA İLLUMİNATİ VAR!’’ sanırım üzerimdeki bluzun göz deseni yüzünden böyle bir yorum geldi. İkincisi ise daha sert: ‘’O tshirtteki gözün amacı ne?’’ Neyin bilinç altına yerleşmesine amaçlıyorsunuz.’’ İkisinin de açıkçası ciddi yorumlar olduğunu düşünmüyorum ama ciddiyse çok komik. Her üçgen, her göz simgesini illüminati ile birleştirmek çok anlamsız. Eğer öyleyse nazar boncuğu da illüminati öğesi 🙂

En hoşlanmadığım yorum: ‘’hayat sana güzel!’’ olabilir. Şu hayat sana güzelcilere hiç akıl sır erdiremiyorum. Hayat herkese güzel olsun, ne demek ki bu? Neden hayat bana ya da başkasına güzel olmasın?

‘’Neden sessiz konuşuyosun?’’ ve ‘’Yüzünde maske var gibi duruyor’’ demiş aynı izleyicim. Bazen ben de montaj esnasında fark ediyorum bazı videolarda sesim çok duyulmuyor. Bunun da nedeni Melisa’nın odası hemen yanımda ve genellikle ben videolarımı çekerken uyuyor oluyor onu uyandırmamak için farkında olmadan alçak sesle konuşuyor olabilirim.

Ücretli tanıtım uyarısı bulunan bir videoma da bu videoyu izlediğim için para mı ödeyeceğim eyvah gibi bir yorum gelmiş. Buna benzer yorumlar alıyorum. Kanalıma abone olmayı unutmayın dediğim için de abone olup para mı ödeyeceğim tarzı yorumlar gelmişti. Tabii ki böyle bir şey yok. Ne abone olmak için ne de videoları seyrettiğiniz için herhangi bir para ödemiyorsunuz. Ücretli tanıtım ibaresi o videonun bir marka ile iş birliği olduğunu belirtmek için konuluyor.

Gözlerime lens denmiş bir başka yorumda da. Lens kullanıyor dahi olsam bunu muhakkak belirtirdim ama gözlerim çocukluk fotoğraflarımda da bariz şekilde mavi renk.

Instagram Makyajı videoma gelen ‘’makyajın çok abartılı, sanki dansöz makyajı doğallık sıfır’’ yorumu da beni benden alanlar arasında. Videoda da söylediğim üzere abartılı ve herkesin günlük kullanmayacağı bir makyajdı o videodaki. Abartılı olduğunun ben de farkındayım yani 🙂

Beğenilerden para kazanılıyor demiş bir başkası. Üstüne üstlük bunun ‘’Youtube’da Başarı’’ videoma gelmiş bir yorum olması karşısında şaşkınlık içerisindeyim. Çünkü bu videoda Youtube ve Youtuberlık hakkında bilgi ve deneyimlerimi, doğru bilinen yanlışları paylaştım. Bunun üzerine yine de böyle bir yorum gelmesine ne desem bilemedim. Böyle bir para kazanma modeli olmadığını bir kez daha belirtmiş olayım.

Instagram fotoğraflarıma gelen ‘’photoshop yapmılmış, robot gibi çıkmışsın’’ gibi yorumlar da bir başka konu. Tabii ki eleştri yapılabilir, tabii ki düşüncenizi söyleyebilirsiniz ama bana ya da bir başkasına incitici, kusur arayıp bulmak için yapılan yorumları hiç doğru bulmuyorum.

Tüm yorumlar ve yanıtlarım için kötü yorumları okuyorum videomu mutlaka izleyin 🙂

T-shirt: Koton

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *