Makyaj

FONDÖTEN PÜSKÜRTÜCÜYÜ DENEDİM! ✒💨

By  | 

Bu video da çok uzun zamandır yurt dışında bloggerlar da gördüğüm bir ürünü inceledim. Umarım Fondöten Püskürtücüyü Denedim videomu keyifle izlersiniz.

Air Brush Make-up System olarak tanıtılan bu alet oldukça ilginç bir şekilde fondöteni yüzünüze uygulamayı sağlıyor. Yani fondötenimizi püskürterek uygulayabileceğimiz bir alet bu. Mutlaka Youtube’da ya da instagram keşfette çıkan küçük videolarda görmüşsünüzdür.
Hem böyle fondöten sürülüyor, kontür yapılanı var hatta daha da komiği – bunu aldıktan sonra gördüm daha önce hiç görmemiştim – eyeliner çeken var, nasıl bir yetenek olduğu aklınızda canlanıyordur. Ürünün markası yazmıyor, ancak isim olarak Abest Tools olarak geçiyor. Bu aleti Amerika’dan getirttiğim için, ürünün fiş kısmı Türkiye’de kullandıklarımızdan farklı olduğu için, bizim kullandığımız fişe çeviren bir aparat takarak kullanmaya başladım. Bu ürünün en ilginç yanı ise, kutuyu açtığımda sadece makyaj için kullanılmadığı, kek süsleme vs nail art için de kullanıldığı imiş. Dolayısıyla da ne kadar damla fondöten haznesine koyacağınız ile ilgili spesifik bir bilgi vermiyor. Ben Dior Backstage fondötenimi bu alete koydum. Fondöteni aynı bir sünger ya da fırça ile uygulamışım gibi gözüküyor aslında, ancak ben bu ürünü satın almanızı çok gerekli görmüyorum. Fondöten gözeneklerime doldu ve aslında yer yer turuncu olarak kaldı yüzümde. Aynı zamanda, bu ürünün içine koyacağınız fondötenin biraz daha akışkan yapıda olması gerekiyor, çok katı fondötenler sağlıklı bir uygulama yapmayacaktır. Artık son zamanlarda makyaj süngerleri ile fondötenimizi o kadar basit ve kısa bir şekilde uyguluyoruz ki, bu aletle bu kadar uğraşmak ister misiniz bilmiyorum. Ben şahsen pek pratik bulmadığım için kullanmak istemem.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *