Alışveriş

Kasım Favorilerim 2018

By  | 

Kasım ayının son gününe geldiğimize göre, “Kasım Favorilerim” i sizlerle paylaşabilirim. Kasım ayı benim için bolca dizi ve film izlediğim verimli bir ay oldu. Sizlere de bu ay birbirinden güzel makyaj ve kozmetik ürünleri ve 2 tane de dizi önerdim. Umarım “Kasım Favorilerim” videomu yararlı bulur ve keyifle izlersiniz…

Essence Camouflage Concealer https://www.kozmela.com/essence-camouflage-matt-concealer-no-20-5ml

Son zamanlarda hem fondöteni hem concelaerı ile favori göz altı kapatıcım Essence’ın bu Camouflage Concealer’ı oldu. Ürünün üzerinde dövme kapatacak etkiye sahip yazması benim ürüne karşı önyargı ile yaklaşmama sebep oldu. Ancak denediğim zaman gördüm ki, çok ince bir yapısı var. Göz altına 1’er nokta koymak yeterli olacaktır. Göz altımı nemli, parlak ve sağlıklı gösteriyor ve çizgilere dolmuyor. Mutlaka öneririm.

Lancome Grandıose Eyeliner https://www.kozmela.com/lancome-grandiose-eyeliner-no-01-1-4-ml

Eyeliner uygulamayı pek sevmediğimi biliyorsunuz. Ancak bu öyle güzel bir ürün ki, eyeliner sürmeyen bana bile eyelinerı sevdirdi. Tasarımı, ambalajı gerçekten çok güzel. Oynar başlığı ile fırçayı gözünüze uygularken çok rahatlıkla hareket ettirebiliyorsunuz. Bütçe ayırabilecek olanlar alabilirler.

Avon Bıg and Extreme Mascara https://www.trendyol.com/avon/mark-big-extreme-maskara-blackest-black-8681298936169-p-4003894

Birçoğunuzun televizyonda gördüğü ve çok güzel geri dönüşler aldığım bir ürün bu. Aslında reklam filminde bu maskaranın özelliklerini detaylıca açıkladım. Yine de size tekrardan bahsetmek istiyorum. Öncelikle bu maskara çok farklı bir fırça yapısına sahip. Fırçanın içerisinde minicik minicik deniz kestanesini andıran sizin göremediğiniz küçük kirpiklerinizi bile boyayan fiber çıkıntıları var. 2. Katı çok rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz çünkü kirpikleri takır tukur yapmıyor. Kirpikleri tutuyor, kaldırıyor, volüm veriyor ve bakışlara çok güzel bir derinlik katıyor. Mutlaka şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Benefıt Precısely My Brown Pencil https://www.benefitcosmetics.com/tr/tr/product/precisely-my-brow

Benefit’in kaş konusunda bana göre, en iyi marka olduğunu her zaman söylüyorum. Bütçe ayırabilen herkesin almasını öneriyorum. Bu kaş kalemini bana çok sevgili, makyaj artisti arkadaşım Melis önerdi. Ben bu üründen önce de yine bu markasının fırçası yassı olanını kullanıyordum. Çünkü daha önceki videolarımda d bahsettiğim gibi, kaşlarımı dinlendiriyorum ve kıl köklerimin zarar görmesini istemiyorum. Diğer yassı olanı kullandığım zaman ucu bir süre sonra tombikleşip kalın kalın boyuyordu. Bunun ince ucu sayesinde detaylıca çalışabiliyorum. Benefit’in 1 ürünü hariç hepsini sevdiğimi söylemiştim. Bu ürününü de çok sevdim.

Ecotools Fırça Seti https://www.hepsiburada.com/ecotools-star-the-day-beautifull-makyaj-firca-seti-kod-1606-p-HBV00000EMY6A

Size bu ay, bir de fırça seti önermek istiyorum. Normalde fırça dediğimiz zaman akla gelen ilk marka Real Techniques. Ancak Real Techniques’in setlerinin içerisinde gerçekten işe yaramaz fırçalar var. İşe yarar fırçaları hep tek tek satılıyor. Bu setin içerisinde; çok güzel bir karıştırma fırçası, allık, kaş vb. gibi fırçalar var. Eğer fırça ihtiyacınız varsa ve set almak istiyorsanız, bu EcoTools’un fırçalarına bir bakmanızı öneriyorum. Gratis ve Rossmann’lara bakabilirsiniz.

Urban Decay Ruj https://www.urbandecay.com.tr/vice-lipstick-6-farkli-doku-110-farkli-renk

Daha önce hiç Urban Decay’in rujlarını kullanmamıştım. Amerika seyahatimden önce diğer renkli çılgın rujlarımı karıştırırken bu ruja denk geldim. Benim MacxMerveÖzkaynak setimin içinde olan Modesty’e rengi çok benziyor. Ama yapı olarak Urban Decay, Mac’ten daha yumuşak bir yapıya sahip. Bu daha mat bir ruj. Rengi biraz gül kurusu gibi ve şu ara çantamdan çıkarmadığım bir ruj oldu. Ama vazgeçilmez mi ? Bence hayır. Ben buna bütçe ayırabilirim diyenler bakabilir.

Flormar Göz Kalemi https://www.flormar.com.tr/smoky-eyes-waterproof-eyeliner-coolest-brown/

Eskiden göz kalemini ve gözü çerçevelendirmeyi ne kadar çok sevdiğimi beni uzun süredir takip edip, eski makyaj tarzımı bilenler bilir. Tabii zaman içerisinde makyaj tarzımda değişti. Ama hala göz içime, kirpik dibime veya göz üstüme sürüp dağıtarak göz kalemi kullanıyorum. Benim gözlerim çok hassas ve çok sulanıyor. O yüzden gerçekten waterproof olması da, kalemin akmamasında çok önemli bir rol oynuyor. Siyah yerine kahverengi ruj kullanmak güzel bir tercih olabilir.

Maybelline Color Tattoo Eyeshadow https://www.hobi.com.tr/goz-farlari/maybelline-color-tattoo-eye-shadow-24hr-goz-fari-35-on-on-bronze/productDetails

Son zamanlarda herkesin çok sevdiği ve bolca kullandığı farlar, Maybelline’nin Color Tattoo’ları. Benim krem farları ne kadar çok sevdiğimi biliyorsanız bu farlara bayılacağımı da tahmin etmişsinizdir. Renk olarak artık çok alternatifi var. Bu “On and on” rengi. Çok zor bulunan bir renk çünkü her göze, tene, saça çok yakışıyor. Uygulama olarakta çok kolay, elinizle uguladığınızda bile sanki saatlerce uğramışsınız gibi gölgeli bir göz makyajı yapmış oluyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=yhBLNUZcsU8

Triko : Lc Waikiki 

Oje : Pastel 240  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *