Makyaj

Benimle Hazırlan – Davet

By  | 

Arkadaşlarımızla vakit geçirmeyi seviyoruz. Bu videoyu aslında önceden planlamamıştım, tamamen son dakika yapılan bir programla gitmeye karar verdik. Ben de ‘’Benimle Hazırlanın’’ videolarının hem stil hem de makyaj içerdiği için keyifli olduğunu düşündüm ve hemen hazırlığa başladım.

Genelde kıyafetin rengiyle uyumlu birebir makyaj yapmayı pek sevmiyorum ama bu sefer nedense kıyafetimi planlamadan makyaj yapmak istedim ve elim nedense hep mürdümlere gitti. Elbisemi de makyajın tonunu düşünmeden seçtim.
benimlehazirlanin02-1
1- Makyajıma cildimi nemlendirerek başlıyorum, fondöten seçimim MAC Studio Fix Fluid SPF15 Foundation (NC25). Fondöteni tüm cildime, boynuma hatta göz kapaklarıma ve altlarına da ellerimle dairesel hareketlerle yayıyorum.

benimlehazirlanin02-1

2- Göz altı kapatıcısı tercihim son zamanlarda MAC Mineralize Concealer (NW20). Ürünü hem göz altlarıma hem de göz kapaklarıma fırça yardımıyla yaydım.

benimlehazirlanin02-3

3- Flormarın bu doğal tonlardaki paletini oldukça sevdim. Flormar Color Palette Eye Shadow (07 Nude Dudes). Kapatıcı sürdükten sonra, göz kapağımının tamamına paletin en açık rengini baz yaratması için uyguladım. Kaşlarımdaki boşlukları DEBORAH MILANO 24 ORE Long Lasting Eyebrow Pencil kaş (286) kalemiyle doldurduktan sonra far paletlerine bayıldığım NYC HD Color Trio Eye Shadow (785 Central Park Plums) orta ve koyu tonlarını karıştırarak uyguladım. Gözleri biraz daha ön plana çıkartmak için AVON Super Shock Gel Eyeliner (Raw Plum) mürdüm tondaki göz kalemini alt kirpik diplerime ve gözlerime daha aydınlık bir görünüm katmak için de; NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte) ten rengi göz kalemini gözümün içine uyguladım.

benimlehazirlanin02-4

4- Kirpiklerimi uzun ve dolgun sevdiğim için önce CLINIQUE Lash Building Primer sonra
MAYBELLINE The One By One Mascara ürünlerini ikişer kat uyguladım.

benimlehazirlanin02-5

5- Son olarak; göz makyajımda koyu tonları tercih ettiğim için allık seçimim hafif ışıltılı bir yapıda olan ama çok da koyu olmayan bir allık oldu. BARBARA BORT Compact Shimmer Powder (01 Light)

benimlehazirlanin02-6

6- Ruj seçimim ise yine vazgeçilmezlerimden biri olan aynı zamanda da hem göz makyajıma hem de kıyafet şeçimime uyum sağlayan CHANEL Rouge Coco (45 Caractere) oldu.

Video’yu izleyin:

ÜRÜNLER
MAC Studio Fix Fluid SPF15 Foundation (NC25)
MAC Mineralize Concealer (NW20)
DEPORAH MILANO 24 ORE Long Lasting Eyebrow Pencil (286)
FLORMAR Color Palette Eye Shadow (07 Nude Dudes)
NYC HD Color Trio Eye Shadow (785 Central Park Plums)
AVON Super Shock Gel Eyeliner (Raw Plum)
NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte)
CLINIQUE Lash Building Primer
MAYBELLINE The One By One Mascara
BARBARA BORT Compact Shimmer Powder (01 Light)
CHANEL Rouge Coco (45 Caractere)

KIYAFET
Elbise: Massimo Dutti
Ayakkabı: Shoe Tek
Saat: Chanel
Çanta: Burberry
Kolye: Ortaköy
OJE: Sally Hansen – Xtreme Wear (Grey Area)

 

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *