Saç

Aldığınıza Asla Pişman Olmayacağınız 10 Saç Ürünü!

By  | 

Aldığınıza asla pişman olmayacağınız ürünler serisini ben de sizler kadar seviyorum. Şimdi de saçlarımda hangi ürünleri kullandığımla alakalı çok fazla soru geldiği için çok memnun kaldığım ürünlerden oluşan Aldığınıza Asla Pişman Olmayacağınız 10 Saç Ürünü videomla karşınızdayım. Umarım faydalı bulur ve keyifle izlersiniz.

Kiehl’s Damage Rapairing & Rehydrating Leave-in Treatment https://mevy.co/2VXQfVe

Saçlarınızı besleyen, yıpranmaları ve kırıkları onarıcı bir serum kullanmanızı öneririm. Kiehls’in bu ürünü alışık olduklarımızdan farklı, çok kuru ve uçları yıpranmış saçları onarmada başarılı bir serum. Tüm saç için 2-3 pompa kullanmanız yeterli. 3. Şişesini bitirdim kullanmaya devam edeceğim.

Sephora Collection Shampooing Sec Express Dry Shampoo https://mevy.co/2uTgfaZ

Saçlarımdaki yağlı görüntüyü gidermesi, beyazlatmaması ve sertleştirmemesi bir kuru şampuanda aradığım temel özellikler. Sephora’nın bu kuru şampuanı da tam istediğim gibi. Uzaktan sıkıp, saça güzelce yedirdikten sonra işlem tamam.

Toni& Guy Prep: Heat Protection Mist https://mevy.co/2uPQx75

Genelde ısı koruyucu sprey elimizin çok alışkın olduğu bir ürün değil ama saçlarınıza günlük olarak ısıyla işlem uyguluyorsanız, düzleştirme, maşa gibi böyle bir ürün kullanmanızda fayda var. Benim bugüne dek kullanıp en memnun kaldığım ısı öncesi ürün bu oldu.

L’oreal Paris 6 Mucizevi Yağ 3’ü 1 Arada Low Shampoo http://mevy.co/2FF2RI0

Uzun süredir bu low shampoo adlı köpürmeyen şampuanı kullandığımı söylemiştim. Saçta hiç bir şekilde ağırlık yapmayan, sanki eksta serum vs gibi ürünlerle bakım yapmışsınız gibi çıkıyorsunuz banyodan. Tüm saç tipleri kullanabilir ama özellikle saçlarınız çok yağlı değilse çok çok memnun kalırsınız.

The Body Shop Rainforest Moisture Shampoo https://mevy.co/2GC1cb4

Köpürmeyen krem şampuan bana göre değil derseniz de önerebileceğim bir başka ürün Body Shop markasının Rainforest serisi. 3 tipi var: nemlendirici, canlandırıcı ve parlaklık etkili. Saçınızın ihtiyacına göre bir seçim yapabilirsiniz. Bugüne kadar hem kendim çok memnun kalarak kullandım hem de kime önerdiysem kullandıktan sonra bana teşekkür ettiler 🙂

Toni& Guy Glamour Drops https://mevy.co/2Izymol

Bu üründen o kadar fazla bitirdim ki anlatamam. Çok fazla indirime girmiyor ama, indirimdeyken alıp deneyin hatta stoklayın derim. Saçı çok güzel besleyerek uçlardaki kırıkları da onarmaya yardımcı.

Natur Vital Hair Loss Intensive Mask https://mevy.co/2qaryFY

En sevdiğim saç maskelerinden biri Natur Vital’in bu maskesi. Saç uçlarındaki kırıkları toparlamayı hedefleyen bir maske. Her banyodan sonra maske uygulayan biri değilim çünkü bu kez saçlar çok fazla yoruluyor. Ayda 1-2 kez bu maskeyi uyguluyorum. Kırıkları düzeltmenin yanında saçı parlatıp sanki bir koruma kalkanı oluşturuyor saçlarda. Nişantaşında kuaför malzemeleri satan bir dükkandan almıştım ama internetten satın almak mümkün.

Yves Rocher Brillance Shine Rinsing Vinegar https://mevy.co/2HfqtFd

Genelde saçı yanan insanlar banyo durulama suyuna elma ya da üzüm sirkesi kullanırlar. Sirkenin elastikiyeti artırıcı ve arındırıcı özelliğinden faydalanmak için. Ama doğal sirkenin kokusunu sevmeyenler için bir ürün keşfettim. Kepeklenmeye de iyi gelen, parlatan bir ürün. Kokusu da çok güzel.

Urban Care Style Guide Elastic Curl Mousse https://mevy.co/2ElXgFr

Saçlarımın doğal dalgasını kullanmayı seviyorum ve dalgalarını belirginleştirmek için de Urban Care’nin bu köpüğünü kullanıyorum. Saçları sertleştirmeden sanki hiç ürün kullanmamış gibi dalgalarınızı doğal ve belirgin gösteren bir ürün. Aynı zamanda da UV koruması içeriyormuş.

Sugar Bear Hair Hair Vitamins https://mevy.co/2GFjaJF

Saç ürünü olarak bu kategoriye girer mi girmez mi emin değilim ama ben faydasını gördüğümden ekstra bu seriye eklemek istedim. Normalde de vitamin önermek pek istemiyorum ama bu tıbbi bir vitamin olmadığından ve internette de çok fazla reklamı yapıldığı için eminim siz de zaten görmüşsünüzdür. Türkiye’de satılan bir ürün değil ama yurtdışında çok kolayca bulabilirsiniz. Şeker içerdiği için ilk aldığım zamanlarda çok sıkı şekilde GAPS diyeti yaptığımdan düzenli olarak kullanmamıştım. Son zamanlarda kullanmaya başladım ve saçlarımdaki iyileşmeye etkisi olduğunu görüyorum. İçerisindeki şeker oranı da tolare edilebilir miktarda, o yüzden beslenme düzeninize uygunsa denemenizi tavsiye ederim.

Gömlek: MANGO https://mevy.co/2qawueW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *