Stil

Zayıf Görünmenin Sırları

By  | 

Kıyafet, aksesuar, ayakkabı, saç ve duruş zayıf görünmek için size birçok seçenek sunar, ama en önemli altın kural dikkati sorunlu bölgelerden uzaklaştırmaktır. Örneğin, alt bedeninizde kilo problemi varsa dikkatleri üst bedene çekecek aksesuar ve renk seçimi yapmak doğru olacaktır.

Zayıf görünmenin sırları;

Anvelop elbiseler bir kadın için olmazsa olmazlardandır. Modası geçmeyen Anvelop elbiseler V şeklinde durduğu için görsel illüzyon yaratarak sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir.

A kesim etekler de kalça genişliğini gizlemek için gardıroplarda bulunması gereken parçalardandır. Bele oturan A kesim etekler, beli ince gösterip kalçayı da başarıyla gizler.

En bilinen kurallardan biri de çizgilerden uzak durmak! Evet çizgilerden uzak durmak gerekiyor ama bu kural sadece enine çizgili desenler için geçerlidir. Boyuna çizgiler vücudu her zaman daha uzun ve ince gösterir.

Peplum elbise ve üstler de zayıf gösteren kıyafetlerdendir. Üst kısmı vücudu saran, bel ve bacak bölgelerinde genişleyen Peplum giysiler vücudu toparlayarak daha ince görünüm sunar.

Pantolon paçalarını uzun tutarak da zayıf görünüm elde edebilirsiniz. Uzun ve bol paçalı pantolonlarınızı da yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlayarak daha uzun boylu ve ince görünebilirsiniz.

Doğru bedende giyinmekte bir diğer önemli noktadır. Kendi bedeninizden büyük ya da küçük giysileri tercih etmeyin çünkü büyük giysiler sizi daha kısa ve kilolu gösterir. Aynı şekilde küçük giysilerde dikkati sorunlu bölgelere çekerek sizi daha kilolu gösterir. Her zaman rahat olduğunuz ve doğru bedeninizde olan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Robadan kesin elbise ve üstler de zayıf görünmek için tercih edilen giysilerdendir. Robadan kesim, göğüs altından itibaren bollaştığı için karnınızı, belinizi ve kalçanızı iyi bir şekilde gizler.

Tek renk giyinmek de zayıf gösteren bir alternatiftir. Koyu kahve, lacivert ve siyah tonları sorunlu bölgelere dikkat çekmeyerek daha ince görünmeyi sağlar. Ama tabi ki zayıf görünmek için de tamamen karalara bürünmemek gerekir. Tek renk giymek istediğinizde, dikkat çekmek istediğiniz bölgeyi eğlenceli aksesuarlarla kıyafetinize ayrıntı katarak stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayakkabılar da ince görünmek için önemli detaylardandır. Özellikle; babet, sandalet, ufak topuklar, küt burun ayakkabılardan uzak durmalı ve bunun yerine yüksek kalın topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Yüksek bel pantolon ve etekler de bel hattını yeniden çizdiği için olduğunuzdan daha ince gösterir.  Özellikle bel ve karın bölgesini ince göstermek istediğinizde yüksek bel pantolon ve etekleri tercih etmelisiniz. Bu kombinasyonunuzu da yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlarsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Giysilerinizin yanı sıra duruşunuzda ince görünmek için önemli etkenlerdendir. Dik durarak vücudunuzun formunu daha iyi gösterebilir ve giydiklerinizi de en iyi şekilde taşıyabilirsiniz.

İç çamaşırı seçiminizi de özenle yaparak vücut hatlarınızı toparlayabilirsiniz. Üst bedeninizde fazlalık varsa, toparlayıcı sütyenleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde alt beden için de toparlayıcı ve likralı kumaşları seçmelisiniz.

Çorap ve korseler de yine sorunlu bölgelerin formda gösterecek ayrıntılardandır. Opak ve koyu tonlarda çoraplarla bacaklarınızı olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Korseler de yine zayıf görünmek için sıkça kullanılır ama burada dikkat etmeniz gereken nokta hareketinizi kısıtlamayan korseleri seçmeye özen göstermektir.

Saçlarınızın da zayıf görünmek için önemli olduğunu unutmayın. Yukarıdan toplanmış bir atkuyruğu ile özellikle üst bedeninizi daha ince gösterebilirsiniz.

Çanta ve kemer gibi aksesuarlar da ince görünmek için size alternatif sunabilir. Ufak çantalar yerine orta boylarda çantaları tercih etmelisiniz. Kemerleri de tam karnımızdan sıkmak yerine, göğüsün biraz altından takarak Robadan kesim yaratabilir ve belinizi olduğundan ince gösterebilirsiniz.

Zayıf görünmek için kıyafetlerle yapabileceklerimiz bir yana, sağlıklı yaşamı benimsemek en önemli karar olacaktır. Sağlıklı beslenerek, bol su tüketerek ve düzenli egzersizler yaparak kısa zaman içinde sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıca, kendine güvenmek bir kadının en güzel kıyafetidir. Dik durun ve güzel bir kadın olduğunuzu kendinize hatırlatmayı unutmayın.

Bütün bu detayları anlattığım video’mu izlemeyi unutmayın.

Gömlek: GAP
Bileklik: Nike Fuelband
Oje: CND Vinylux (Tinted Love)
Ruj:MAC Faux

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *