Diğer

Meryem Can ile Yiyeceklerle Makyaj

By  | 

Bugüne kadar izlediğiniz tüm makyaj videolarını unutun. Çünkü sizin de en az benim kadar sevdiğinizi bildiğim sevgili Meryem Can ile çok ilginç bir o kadar da eğlenceli bir Yiyeceklerle Makyaj videosu çektik. Umarım keyifle izlersiniz.

Daha öncekilerden farklı olarak bu kez makyaj malzemelerimiz gıdalardan oluşuyor. Fondöten yapmak için kako ve renk tonunu ayarlamak için de tarçın kullandık. Haliyle sürülebilecek kıvama getiriyor bu toz haldeki iki maddeyi ve o sebeple de hindistan cevizi yağı ile karıştırdık. Sonuç pek iç açıcı olmadı. Kakaosuz, sadece tarçın kullanarak yaptım. Benimki fena olmadı ama Meryem’in ten makyajı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim 🙁

Ten makyajımızı yaptıktan sonra gözlere geçtik. Ben tarçın kullandım. Meryem de bir kaç deneme sonunda aktif karbonla çok güzel bir siyah punk göz makyajı yaptı.

Bu makyajda en en beğendiğim formüllerden bir tanesi maskara yerine kullandığımız aktif karbon ve yağ karışımı oldu. Evet belki kirpikleri kıvırma ve uzatma etkisi yok ama aktif karbon kirpiklere çok güzel bir renk verdi.

Kontür bir makyajın olmazsa olmazı. Biz de kontür ürünü olarak kakao kullandık. Kardashian kontürü yapmak isteyen sevgili Meryem biraz hayal kırıklığına uğrasa da benimki hiç de fena olmadı. Üzerine de matlaştırmak ve baking için beyaz un geçtik.

Allık olarak yepyeni bir ürün keşfettim. Hatta Benefit’in Benetint’ine muadil gösterebileceğim bir ürün: PANCAR. Yanaklara muazzam doğal bir pembelik veriyor. Tek kuşkum makyajımı silerken acaba yüzümden çıkarmak zor olur mu konusundaydı ki o konuda da hiç sorun yaşamadım. Video sonunda makyajımı silmek istediğimde gayet bir likit allık gibi yüzümden silebildim.

Dudaklarda da ben daha kırmızı- pembe tonlarda olması için ahududu ve pancarı karıştırdım. Meryem de makyajını ani bir kararla Coachella’ya giden bir punk makyajına çevirdiği için yine siyah ruj tercih edip aktif karbonlu hindistan cevizi uyguladı dudaklarına.

Ben highlighter olarak hindistan cevizi yağı, Meryem de pasta süsü tercih etti. Dudaklarımda da ben parlatıcı olarak bal kullanırken Meryem’in seçimi yine pasta süsünden yana oldu.

Fondöten: Kakao, Tarçın, Hindistan cevizi yağı
Pudra: Beyaz un
Ruj: Pancar
Maskara: Aktif karbon+ zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı
Ruj: Pancar ya da ahududu
Allık: Pancar

Leave a Reply

Your email address will not be published.