Makyaj

Suya Dayanıklı Makyaj

By  | 

Çok uzun zamandır denemek istediğim “Waterproof” yani “Suya Dayanıklı Makyajı” daha önce hiç denemediğim ürünleri deneyip ürünleri tek tek yorumlayarak sizler için denedim. Bu videoyu daha önce yapan Youtuberlara baktığımda çoğunun kullandığı ürünler waterproof ibaresi taşımıyor, 15-24 saat kalıcı şeklinde ürünlerdi. Ben A’dan Z’ye tüm ürünlerimi waterproof ibaresi olan ürünlerden oluşturdum. Videonun sonunda makyajın gerçekten waterproof olup olmadığını, havuzda canlı canlı deniyoruz.

Catrice 24H Made To Stay Foundation https://mevy.co/2OZ8UfJ

Bu fondöteni elime ilk sıktığımda, ilk izlenimim çok kalın olduğu yönündeydi. Yüzüme ıslak sünger ile uyguladığımda bu ürünü çok beğendim. Kapatıcılık açısından oldukça başarılı. İkinci katı uygularsanız daha kapatıcı olacaktır ama bence buna hiç gerek yok. Suyla yaptığımız dayanıklılık testinde ise alnımda ve burnumda aktığını çok net bir şekilde gözlemledim.

Nyx Gotcha Covered Concealer http://mevy.co/2oUpfXd

Çok saten bitişli, parlak bir kapatıcı.

Golden Rose Waterproof Eyeshadow Crayon https://mevy.co/2OZrAwb

Ben 57 ve 54 numarasını kullandım. 57 numarası açık bir renk, bu rengi göz kapağıma baz olarak uyguladım. Ama almasınız da olur çünkü rengi varla yok arası. 54 rengi biraz daha iyi. Kalıcılık açısından bakarsak, havuzdan çıktığımda fardan eser yoktu. Kalıcılık olarak beğenmedim.

Nyx Proof It Eyeshadow Primer https://mevy.co/2KHFTlw

İnanılmaz yoğun bir yapısı var. Göz kapağıma sürdüğüm anda tutkal gibi olduğunu hissettim. Toz farlarla kullanılmaz çünkü farı rahat yaymama imkan sağlamıyor.

Rimmel London Natural Bronzer Waterproof Bronzing Powder https://mevy.co/2OZJSgu

Bu bronzerı bulduğunuzda yerde almanızı söylüyorum. Renk olarak, kalıcılık olarak harika. O kadar doğal ve güzel duruyor ki. Ayrıca havuzdaki dayanıklılık testinde bronzerım yerinden bile oynamadı, içerisinde Spf 15 barındırıyor. Ben bu ürüne bayıldım !

Miniso Durable Automatic Eyebrow Pencil https://mevy.co/2MAKeZy

Kiko Super Colour Eyeliner Water Resistant Color Liquid Eyeliner https://mevy.co/2On8wqr

İlk başta rengini çok sevmiştim. Ancak tam bir hayal kırıklığı. Asla waterproof bir ürün değil. Kalemle dokunduğum an, göz kapağımdan çıkıyor. Havuz dayanıklılık testine daha giremeden çıktı.

The Balm Scuba Water Resistant Black Mascara https://mevy.co/2MaifDG

Bu maskarayı çok denemek istediğimi hep söylüyordum. Bu videoya kısmetmiş. Ama beni ne yazık ki hayal kırıklığına uğrattı. Sürmesi çok zor çünkü kirpiğime uyguladığım anda kuruyor ve sertleştiriyor. Bu yüzden de kirpiklerimi rahatça şekillendirmeme izin vermiyor. Havuza girip çıktıktan sonra tahmin ettiğimden daha kötü bir şekilde, kirpiklerim örümcek bacağına döndü.

Flormar Smoky Eyes Waterproof Eyeliner https://mevy.co/2M98B4u

Havuz testini başarıyla geçen ürünlerden. Çok beğendim. Özellikle mavi, yeşil ve ela gözlü olanlar siyah bana çok keskin geliyor diyorsanız bu kahverengi renkte olan kaleme bir bakın derim. Ve inanılmaz yumuşak bu sayede de sürümü çok kolay.

Catrice Prime & Fine Mattifying Waterproof Transparent Powder https://mevy.co/2OZsQiT

Gayet güzel bir pudra. Ben severek uyguladım.

Nyx Full Throttle Waterproof Lipstick https://mevy.co/2M8ODXl

Bu lipsticklere resmen bayıldım. Normalde waterproof ruj bulmak ne kadar zor olabilir ki ! demiştim ama yanılmışım. Çok zor buldum. Nyx’de bu rujları gördüğünüz an kapın. Çok güzel, mat, kadifemsi ve inanılmaz güzel.

Flormar Waterproof Lipliner https://mevy.co/2M9a0rM

Flormar’ın dudak kalemlerinde çok fazla renk var. Sürümü çok kolay ve kalıcı. Ben çok beğendim.

Kirazlı Bluz: Koton https://mevy.co/2OXWC7q

Mayo: Koton https://mevy.co/2P2OYJc

Leave a Reply

Your email address will not be published.