Etiket

Ruj Bağımlısı

By  | 

Rujlarla ilgili 8 soru-cevap olarak hazırladığım bu videoya sevgili Deniz’in paylaştıklarına beni de etkiletmesi üzerine başladım. Ruj Bağımlısı videomun sonunda diğer videolarında linkini paylaştım, umarım keyifle izlersiniz.

1. Favori lip balm’ın nedir?

Son zamanlardaki favorim EOS lip balm’ı oldu. Kilitli ambalajı çok kullanışlı çünkü çantada açılma riski olmuyor ve ayrıca kokusu da harika. Ben çilekli olanını almıştım ama birçok aroma alternatifi var. Ayrıca, dudakları yapış yapış yapmaması, topaklanmaması en önemli özelliği. Gün içinde rahatlıkla kullanılıyor ve gece yatarken sürdüğümde de sabah kalktığımda hala etkisi hissediliyor.

  1. En çok göze çarpan kırmızı rujun hangisi?

Günlük hayatta çok fazla kırmızı ruj tercih etmediğim için özel bir yere giderken de MAC Ruby Woo’yu kullanıyorum. Mat seriden bir ruj olduğu için sürmesi biraz zor ama kalıcılığı oldukça iyi.

  1. En iyi pahalı ve uygun fiyatlı rujların hangisi?

Çok pahalı olmamakla beraber orta skalada olan MAC rujlarını beğeniyorum. Daha uygun fiyatlı alternatifim ise Flormar’ın rujları.

  1. En çok sevdiğin MAC rujun hangisi?

Hiç düşünmeden MAC kinda sexy diyebilirim. Gelin makyajımda da kullanmıştım, o günden itibaren vazgeçilmezim oldu. Kinda sexy şeftali alt tonda bir ruj ve her makyajla uyum sağlayabilen bir rengi var.

  1. En çok hayal kırıklığına uğradığın ruj hangisi?

Chanel Rouge Allure 109 numaralı siyaha çalan bordo ruju benim için hayal kırıklığı çünkü kat kat sürsem de bu rengi elde edemedim ve dudakta dalga dalga bir sonuç yarattı. Aldığım günden bu yana sadece bir kez sürebildim.

  1. Dudak kalemi evet mi? hayır mı?

Bence evet çünkü koyu renk rujların kalıcılığını arttırıyor. Daha önce bende çok fazla kullanmıyordum ama artık özellikle kırmızı ruj sürdüğüm zamanlarda dudak kalemi mutlaka kullanıyorum.

  1. En çok sevdiğin dudak parlatıcısı hangisi?

Clarins Prodidge Intense Shine & Color Lip Gloss 4 numaralı Candy rengi en sevdiğim dudak parlatıcısı oldu. Kokusu çok güzel ve en önemlisi dudaklarda ağırlık yapmayan ve yapış yapış olmayan güzel bir ürün. Ruj sürmeden tek başına da rengini iyi yansıtan bir yapısı olduğu için gece makyajıyla da rahatlıkla uyum sağlayabilir.

  1. Paylaşmak istediğiniz ekstra bir şey var mı?

Son olarak paylaşmak istediğim konu, kozmetik mağazalarındaki tester rujları dudağınıza uygulamamaya özen göstermelisiniz. Uçuk vb. enfeksiyonları kapma riski taşıdığı için bu rujları yalnızca elinizin üzerinde deneyip, ardından kolonyalı mendille silmeniz en doğrusu olacaktır.

Ruj bağımlısı videomu ve etiketlediğim arkadaşlarımın videolarını da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Gömlek: Gap
Oje: Flormar 451
Ruj: MAC Faux
Bileklik: Nike FuelBand
Toka: H&M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *